Ile zostało w Polsce syren ?????

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Karol

Ile zostało w Polsce syren ?????

Post autor: Karol »

No włąśnie... zdawało by się ciekawy temat... Jak myślicie, ile do dnia dzisiejszego zostało syren w naszym pięknym kraju ... i za granicą? Warszaw jest podobno ok 1000 sztuk.
W mojej okolicy - powiedzmy na terenie gminy Wołomin jest ok 12-15 wozów, z czego, z tego co mi wiadomo ani jedna nie jest sprawna ( tzn. nikt nie jeździ syreną) (ponoć jedna osoba w Kobyłce - syrena pomalowana na zielony wojskowy kolor - 105). I z tego co mi wiadomo raptem 2 osoby remontują syrene - ja i jeszcze kolego bosto....
Awatar użytkownika
KURU
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-01-21, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: KURU »

W Kielcach i okolicy z tego co widzałem jest około 14 całkiem możlowe że jest wiecej.
pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

w okolicach Szczecina ładnie zrobionych widziałem z 3-4 szuki, a łącznie ok. 10
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

w krakowie i okolicach jest ok. 23 syrenki.wczoraj liczyłem.
Karol

Post autor: Karol »

Do tego trzeba dodać "słynną" kolekcję pana Tabęckiego pod Grodziskiem Maz. Z tego co wiem, jest tak ok 7-10 syren - w tym peerelowskie cabrio i jedna z silnikiem chyba wartburga (to model 105). Ciekawe ile syren jest w całej stolicy.....
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Krótko do przedmówcy podającego się za "syreniarz 1992", mianowicie już raz pisałem i nie będę się powtarzał, ale poradze ci chłopie dobrze: problemy ze swoją psyhiką załatw u dobrego lekarza, a nie na forum o innej tematyce... z resztą i tak olewam cię ciepłym moczem, bo problem jest twój, a nie mój...
A teraz na temat... więc w Częstochowie i okolicach jestem w stanie naliczyć Syren 5 (łącznie ze swoją) które jeżdżą (no nie licząc chwilowego stanu zawieszenia w związku z przegubami u mnie :P ) poza tym są jeszcze co najmniej 2 które widziałem, jedna 104 i jedna 105 która jest podobno z silnikiem od jakiejś alfy... chwilowo to na tyle...
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Hej!!!

Hmmm, u mnie na ogrodzie dwie...
Co do calego Poznania - to spokojnie 30 sztuk - w roznym stanie - natomiast regularnie pojawiajacych sie na ulicy to 3-4 sztuki - z czego Bosto moro rzecz jasna wiedzie prym (rzuca sie w oczeta...).
Co do okolic Poznania - cholera wie - z terenu ciagle dostaje meldunki o nastepnych jednostkach - wiec nie jest jeszcze tak zle :lol: :!: :!: :!:

Co do tych 1000 sztuk Warszaw - smiem watpic - jest wiecej - i mowie tu o normalnie zarejestrowanych egzemplarzach. :lol:

Coz, i na kolejna Warszawe przyjdzie czas - ale co do niej mam straszliwy plan - wiec mam juz zarezerwowana sedanke dawczynie organow (strasznie zgnita i krzywa po solidnym dzwonie - do normalnej odbudowy sie juz raczej nie nadaje - glupich brak...) - wiec nie bedzie mi szkoda jej nieco podciac tylek i zrobic lifting...

Pozdrawiam - J.
Przyszedl szarlatan szuja...
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Z tego co sie orientuje to oprocz mojej sa jeszcze 4 z czego jedna wstanie kompletnego rozkladu raczej nie do odratowania :? a jezeli jest ich wiecej to ja nic o nich nie wiem :wink:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

No u nas w Ketrzynie to zeby nie sklamac:
1. moja zolta 105LUX- R.I.P. :cry: :oops: :!:
2. szara 105,
3. zolta 105LUX
4. zolta 105LUX wlasciciela nauki jazdy
5. szara R20 sporadycznie wyjezdzajaca na ulice
6. szara Bosto stojaca bodajze chyba od roku pod jednym z warsztatow, sadze, ze bylaby do kupienia za 50- 100 zeta, ale niestety nie mam gdzie jej trzymac bo mieszkam w bloku :( Dla chetnych moge dac namiary na ten warsztat.
7. dwie 105 szara i zolta w ogrodzie na ul. Mazowieckiej
8. biala 105 z okolicznej wioski
I TO WSZYSTKO :!:
Ostatnio zmieniony 2012-12-25, 14:03 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Karol

Post autor: Karol »

Czyli jak na razie mamy już ok 120 wozów...czyli nieźle :) Myśle, zę może ich być ok 1000 - 1500 sztuk :) A, w muzeum w Otrębusach jest chyba ok 5 syren, w Muzeum Przemysłu w fabryce Norblina też podobnie :)
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

I jeszcze dwie sztuki w Rudzie Śląskiej :D jedna 104 a druga 100 tylko ze wlasciciel nawet nie pozwala jej zdjec porobic :(
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

rere

Post autor: Jogurt »

w Tychach oprócz mojej jest jeszcze jedna z 105 silnikiem dacii :/ potem inny kumpel remontuje 105-ke, 105L stoi na złomie u niemożliwego zarobkowicza :/ jedna stoi na działakch ale właściciel boi sie ją sprzedać niewiem co za wałek się tam czaji. jedna 105L w sumie do odratowania jest na sprzedaż. jesli doliczyć kobiór to jest tam kolo który ma chyba z 7 syren w tym 2 bosto ale raczej żadna nie jeździ twierdzi że bedzie je remontował :/ ale części lajtowo sprzedaje o tyle dobrze. tyle wiem :) aha jeszcze jedna stoi u rolnika w ocieplanym garażu a cinquecento stoi na podwórku cały rok :))) ale nawet nie chce słyszeć o sprzedaży :(
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Hahaha .... wyrastaja u mnie jak grzyby po deszczu :D jeszcze dwie 105 :!: Jedna srebrna a druga czerwona .......
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Nie wiem, ale wydaje mi sie, ze w calej Polsce to moze byc cos ok. 7000 Syren...
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Karol

Post autor: Karol »

Hm... bardzo możliwe... trudno, by kilku urzytkowników formu mogło zliczyć wszystkie syreny w Polsce, ale widać, zę jest to jużok 150, wiec myślę, że KIEROWCA może mieć rację :) Tyle, żę to troche smutne, bowiem w sumie wszystkich syren wyprodukowano ok 521 tys.... no cóż, lata mijają .......
ODPOWIEDZ