Jawa ......

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Jawa ......

Post autor: Lajer105l »

Ostatnio do domu przytargałem takie cuś ....
Jest to Jawa 50, jest ona jak widać dość niekompletna, ale na nią mam mnustwo czasu i nidzie mi się nie śpieszy :P Jest ona bez papiera i przede wszystkim za darmo ;D

Acha i jeśli komuś by zalegał silniczek, osłona koła i wszytko to czego brakuje temu cudakowi, to niech da znać :)

Pozdro :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szukam Syrenki na sprzedaż
Draka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2006-05-16, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Draka »

Mam trochę gratów do tego typu pojazdu a własciwie do motoroweru bo to na foto to wersja skuter. Na pewno jest sinik (nie pamiętam czy kompletny) koła filtr powietrza a oprócz tego jakieś błotniki, zbiornik ale to już sie różni od skutera. Jutro jak będe w garażu to dokładnie sprawdzę. Pozbędę się tego za friko ewentualnie za jakieś inne części.Dogadamy sie na bank :piwo: Do garażu juz prawie nie da się wejść więc oddam to z ulgą. :D
M-72 - 1951, AWO 425s-1957, MB W115-1975, ex Junak M10-1962.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Widzę że skuter Jawa 20 :grinser
tez mam :D
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Draka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2006-05-16, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Draka »

Tak naprawdę to fajny pojazd, silniki z tego montowali do polskich ogarów Rometa, tylko zmieniali tyną zębatkę żeby nie przekraczało 50km/h (w Czechosłowacji latały ponad 70). Miały dobra opinię użytkowników. Ciekawie był rozwiązany zapłon jak bateryjny z cewką tzw . butelkową ale bez akumulatora za to z bardzo wydajną prądnicą. Dla mnie minus to tylne podnóżki ruchomo umocowane do wachacza chociaż Suzuki LS650 Savage ma tak samo. Przyznaję że po latach jazdy na Junakach, AWO, Uralach itp przejechałem się tym (miała go moja siostra) i odrazu zrobilo mi się cieplej na sercu - taki powrót do dzieciństwa!! :grinser
M-72 - 1951, AWO 425s-1957, MB W115-1975, ex Junak M10-1962.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

tak romety z silnikiem jawki byly fajne i 60 lecialy sobie :) najgorszy dla mnie byl ten beznadziejny kopak i jedynka do gory!!

lajeer kolega mial taka kaczuche :D zapytam czy cos mu nie zostalo: D
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Draka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2006-05-16, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Draka »

najgorszy dla mnie byl ten beznadziejny kopak i jedynka do gory!!
Sportowa skrzynia biegów! A z podobnym systemem rozruchu spotkałem się tylko w przedwojennych Zundappach 200-250 (dla nie wtajemniczonych: kopie się w przód, a kopniak jest po prawej stronie!)
Po prostu po czesku! :smiech
M-72 - 1951, AWO 425s-1957, MB W115-1975, ex Junak M10-1962.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Draka pisze:Mam trochę gratów do tego typu pojazdu a własciwie do motoroweru bo to na foto to wersja skuter. Na pewno jest sinik (nie pamiętam czy kompletny) koła filtr powietrza a oprócz tego jakieś błotniki, zbiornik ale to już sie różni od skutera. Jutro jak będe w garażu to dokładnie sprawdzę. Pozbędę się tego za friko ewentualnie za jakieś inne części.Dogadamy sie na bank Do garażu juz prawie nie da się wejść więc oddam to z ulgą.
Byłbym bardzo wdzięczny :D
I jeszcze by mi zależało na jakiejś książce, czy czymś podobnym, bo nie mam o tym zielonego pojęcia :P Może być ksero lub na majla jeśli ktoś by był taki miły :)
Zamierzam go zrobić od podstaw, poczynając od piaskowania i malowania ramy itp itd potem na nowo chromowanie i tak dalej i tak dalej :)

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

niezly pojazd, części jak chcesz to mogę znaleźć troche, może nawet cala kompletną z papierami... :lol: bo ta rzeczywiscie troche nie kompletna...
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

batagur pisze:niezly pojazd, części jak chcesz to mogę znaleźć troche, może nawet cala kompletną z papierami... bo ta rzeczywiscie troche nie kompletna...
To wszystko zależy od tego ile chcesz za to cudo :)

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Lajer105l pisze:
batagur pisze:niezly pojazd, części jak chcesz to mogę znaleźć troche, może nawet cala kompletną z papierami... bo ta rzeczywiscie troche nie kompletna...
To wszystko zależy od tego ile chcesz za to cudo :)

Pozdro :!:
Moja oprócz oryginalnego lakieru i złotych napisów Jawa 20
ma oryginalne narzędzia, pompkę pod siedzeniem i inst. używania po polsku :D
Dodam że różne były wersje tylnich blach.
Lajer 105L co do zdjęć to były robione lepszymi aparatami i maja dużą rozdzielczość.
Dlatego ich nie wstawiłem.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Mialem kiedys taka czerwona Jawke :helm :D Ja mialem w wersji ze srebrnymi listwami na obudowie, bo byly tez z bialymi malowanymi paskami :shock: Pamientam moze ze cztery lata temu jeden koles zrobil na miescie owiewke do takiej jawki i reflektor przedni wstawil od Malucha :grinser jak scigacz wygladala o_O

Pozdro 8) :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Jam mam bordowę ze srebnymi listwami i tez mam owiewkę,
od Simsona.
Kupiłem obudowe lampy z innej Jawki skuter sciołem daszek i założyłem
owiewkę wiercąc dwie dziury z boku. Pamietam zabawe z brzeszczotem.

Apropo "tiuniku"
Z przodu Lampa, osłona i podnuszki są białe.
A skutery maja ładniejszy krztałt lampy od Jaw Mustang :majk
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Hehehe, ja przydargałem WSK 175 w identycznym stanie - bez papiera, w puzzlach i za friko. :grinser
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ