Nadkola do syreny..

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcinwodnik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2005-11-27, 12:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nadkola do syreny..

Post autor: marcinwodnik »

Witam !

Czy do syreny mozna dostac gdzies nadkola przednie, tylne?? Chyba ze takie cos wogole nie bylo robione...??
__________
Pozdrawiam,
Marcin

Syrena 105 lux
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Witam!
Mam przedni fartuch/nadkole (nie wiem tylko czy prawy czy lewy - sprawdze i przywioze w poniedzialek), klosz i popielniczka tez sie znajdzie. Jestem z Poznania więc możesz obejrzeć wszystko przed kupnem. Moj numer 607 676 445
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Cześć. Ja mam w swojej założone nadkola platikowe przednie. Było też jedno tylne, a właściwie szczątki, które usunąłem bo po założeniu kapci 195 z tyłu nie mogło się koło zmieścić. Nie mam zielonego pojęcia czy to są nadkola do Dyreny czy też spasowane od czego. Musiałbym to obejrzeć dokładniej jeszcze
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

z tego co mi wiadomo to prywaciarze robili nadkola. były plastikowe i metalowe. te pierwsze widziałem na żywo a drugie tyko znam ze słuchu
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Metalowe nadkola?! Pierwsze słyszę! Po co to komu? Żeby było więcej kilogramów i więcej pożywienia dla rudej?!
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Posiadam oryginalne nadkola caly komplet ale zostawiam je z mysla zalozenia u siebie. Nie jest to taki plastik jak dzisiejsze nadkola tylko cos wygladem przypomina to wlokno szklane rozcierane na jakies formie. Widoczne sa wloski materialu.
Jesli chcesz dopasowac nadkola to najszybciej od duzego fiata badz poloneza bo jakis czas temy pasowalismy. Jedynym problemem bylo by to , ze musialbys je w w odpowiednim miejscu przeciac by troszke wieksza krzywizne zrobic.
Poradze bys podjechal do sklepu i przymierzyl a sam bedziesz juz wiedzial jak s[prawa wyglada.
Ogolnie sprawa nadkoli w syrenie to dobry pomysl z uwagi na to jesli ja remontujesz. Twoja praca na dluzej wystarczy:)
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

nic mi nie wiadomo żeby syrena miała nadkola fabrycznie
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Fabrycznie to raczej nie były montowane, ale dorabiane raczej były, prywatnie lub fabrycznie to ciężko teraz stwierdzić, ale w mojej są wykonane z typowego plastiku, nie przypomina to niczym włókna szklanego, być może mam gdzieś jeszcze resztki tego jednego co demontowałem... chociaż nie jestem pewien czy tego nie wyrzuciłem :/ z przodu mam ok jeden tylko pęknięty, ale jak będę zmieniał błotniki na laminaty to się poskleja...
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Większość nadkoli, jakie widziałem/montowałem do aut (oczywiście mówie o produktach sprzed min 10-15 lat) były właśnie wykonane z włókna szklanego.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

sikor niewiem kto wymyślił metalowe nadkola ale znajomy miał takie w swojej zipie lata temu. co nie zmienia faktu że i tak nie jest to najlepszy pomysł
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

jeśli chodzi o metalowe nadkola, to spotkałem się w pewnym wartburgu 353 z cynkowanymi nadkolami. więc moze i w syrenie...
ODPOWIEDZ