Start sezonu 2021

Informacje o zlotach, rajdach starych aut i motocykli

Moderator: vikadan

Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Start sezonu 2021

Post autor: Gieroy »

Pierwsza grupowa wycieczka w sezonie 2021. Covid skasował wszystkie oficjalne imprezy zeszłego lata ale może teraz będzie lepiej. Było zainteresowanie publiczności na widok takiej kolumny 5 nietypowych bolidów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Też chętnie bym pojechał...ale to jeszcze nie ten etap w moim przypadku... :cry:
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Re: Start sezonu 2021

Post autor: Kangur »

Gieroy pisze:(..) Było zainteresowanie publiczności na widok takiej kolumny 5 nietypowych bolidów.
Grunt to integracja pozytywnie zakręconych :)
Weteraniarz to wypatrzy drugiego o 12tej w południe na moście Karola! 8)
Tzn. powinien :*
U nas odwołano już pierwsze Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych..
Ale ostatnim weekendem odbył się taki Rajd na Zamku w Rydzynie ,gdzie udałem się po raz ósmy :)
Na starcie pojawiło się 34 automobili, ale aktualna Mistrzyni Polski w klasie Post45 czyli moja Syrena "100" nie traci ambicji kolejny raz sięgając zwycięstwa 8)
Przyjechała także załoga 105-tką, niestety w ferworze zdarzeń nie złapałem kontaktu do Kolegi Syreniarza, jedynie że jak zapytałem to się okazało że Syrenkę posiada dopiero 2 lata i nie jest na forum

Obrazek

Może ktoś zna Kolegę i pozdrowi :ok2 Okoliczności były też takie, że po sobotnim grillu musiałem pojechać z powodu I komunii mojego chrześniaka, wiec w niedzielę w Lesznie już nie brałem udziału
:wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Kangur na mnie musisz jeszcze poczekać...Ale przyjdzie taki czas...
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

"5 nietypowych bolidów" ... :smiech
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Maj 2021 jezioro Śniardwy na Mazurach

[ Dodano: 2021-06-07, 01:03 ]
Nie tylko trabanty się psują. Dziś na przejażdżce zaniemógł Chevy Coupe z 35 roku i trzeba było wzywać pogotowie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

Dobrze ze cos sie dzieje :)
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Dziś pierwszy dzień po otwarciu sklepów i od razu ciasno na parkingu pod marketem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

otworzyli sklepy wow... to niesamowite
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Sezon w pełni.
Zachęcam do obejrzenia krótkiego video z testów na zakrętach. Sprawdzałem czy wąsy przy zwrotnicach mam już całkiem popękane czy jeszcze trochę wytrzymają :>
https://youtu.be/L5S1LFH_QGA
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

strata czasu
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Syreny na Podkarpackim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych w Rzeszowie
(plus Syreniarze :) )

Obrazek



:wink:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Czy ta laminatka to ta co należała kiedyś do K. Pionniera? Jeśli tak, to jechałem nią raz bardzo dawno temu a kierował nie kto inny tylko sam właściciel - główny konstruktor FSO.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Dawids
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-11-09, 12:47
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: Dawids »

Kangur pisze:Syreny na Podkarpackim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych w Rzeszowie
(plus Syreniarze :) ):
Świetna okazja do spotkania, w rywalizacji z aktualnym Mistrzem Polski klasy post45 Laminat wypadł blado, gratulacje za zajęcie 3 miejsca! Zielona FSO Syrena (w cudzysłowie "100") zostawiła w tyle Mercedesy 190SL !!!
Na zdjęciu od lewej moja skromna osoba, Motonita i oczywiście Kangur 😃
Gieroy pisze:Czy ta laminatka to ta co należała kiedyś do K. Pionniera? Jeśli tak, to jechałem nią raz bardzo dawno temu a kierował nie kto inny tylko sam właściciel - główny konstruktor FSO.
Dokładnie ta sama!! Niesamowite że miałeś okazję jechać tym samym pojazdem w latach 70tych!! Może zapamiętałeś coś więcej z tej podróży?
majeniu1810
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 359
Rejestracja: 2010-11-25, 23:43
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: majeniu1810 »

Zazdroszczę i pozdrawiam zarazem , ja jak zwykle w delegacji ale może kiedyś się uda wykręcić kilka kilometrów wspólnie , poznać się a nie tylko być znajomym poprzez numer telefonu czy facebook.

Pozdrowienia dla Motonity i Dawida ....

A my Kangurku widzimy si ę na śląskiej i naturalnie jedziemy razem , no chyba że moja syrena jak zawsze machnie focha i będzie jak zawsze ...


Dawid wybierasz się na śląską ???? a Ty Motonita????
ODPOWIEDZ