Mikrosamochód

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawdzio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-08-19, 22:21
Lokalizacja: Chojnów

Mikrosamochód

Post autor: Dawdzio »

Od wielu lat siedzi mi w głowie mikrosamochód. Oczywiście nienormalny, bo nowe są brzydkie i nudne. Z racji braku w handlu jakichkolwiek egzemplarzy Casalini Sulky SP50 padło na wynalazek zwany Ligier Optima. Mam nawet na oku egzemplarz, ale że jego cena jest rozsądna (o zero mniejsza od "normalnych") to i coś musi być nie tak. A że wygląda na w miarę kompletnego...
Myślę jak to zarejestrować, mając wizję zwiększenia pojemności do 125cm3. Myślicie, że przejdzie jako motocykl?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

definicja motocykla:

45) motocykl – pojazd samochodowy dwukołowy kategorii L3e albo dwukołowy z bocznym wózkiem kategorii L4e, albo trójkołowy kategorii L5e o symetrycznym rozmieszczeniu kół, spełniający kryteria klasyfikacji dla pojazdów odpowiednio dla kategorii L3e albo L4e, albo L5e, o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 168/2013 z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów dwu- lub trzykołowych oraz czterokołowców (Dz. Urz. UE L 60 z 02.03.2013, str. 52, z późn. zm.5));
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Czyli albo motorower albo samochód na B2?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

TO TEZ MA DEFINICJE
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Dawdzio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-08-19, 22:21
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: Dawdzio »

Sytuacja bardzo się rozwinęła. Jest mikrosamochód z dokumentami.
Ligier JS 12, rodzaj: Samochodowy inny, pojemność 49cm3, moc 3kW, rok produkcji 1990, paliwo P.
Któryś poprzedni własciciel wstawił silnik z rodziny 139FMB, bo oryginalny "nie jedzie". Chciałbym wstawić silnik 152FMH: 107cm3, 4,6kW. Posiada on bieg wsteczny, mocowania są identyczne. Aktualnie jest to zrobione "tak sobie", będą poprawki. Chciałbym, żeby ten silnik był wbity w dowód, bo już wystarczy mi szukanie diagnostów, którzy znają się na swojej robocie i nie wymagają cudów od tego wynalazku. Szukanie jeszcze ślepego będzie dodatkową komplikacją.

Z tego co wiem aktualna kwalifikacja tego pojazdu to L6e, po zmianie silnika L7e. Po bezużytecznym telefonie do WK dowiedziałem się jedynie, że "niedasie, a tak ogółem to nikt tego nie robi, bo to niemożliwe i wszystko się pozmienia, ja nie wiem czy diagnosta to Panu podbije, a najlepiej to niech Pan dzwoni do Stacji Kontroli Pojazdów i to nie tej zwykłej, a okręgowej". Także ten...

W wyniku własnych poszukiwań odkryłem, że francuzi mówią na ten wynalazek "Serie 7". Znalazłem broszurę, w której podają, że ma silnik... diesla 325cm3, 4kW. Według innej, czeskiej strony powinien być tam silnik dwusuwowy 49cm3. Wiem, że nic nie wiem.
Jak podejść do tego tematu? Jakiś rzeczoznawca? Wstawienie większego silnika to żadna sztuka, sztuką jest mieć to w dowodzie.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zadzwoń do mnie... ogadać można
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ