POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomocy! Syrena wycofana z ruchu (złomowanie)
Autor Wiadomość
Emil85 
Emil85

Wysłany: 2020-05-22, 21:05   Pomocy! Syrena wycofana z ruchu (złomowanie)

W grudniu 2018 roku kupiłem Syrenę z 1972 r (produkcja w Bielsku-Białej).
Otrzymałem dowód rejestracyjny (z uciętym rogiem).
Nie byłem świadomy, aby sprawdzić w Cepik po nr rej i nr vin. Zrobiłem to dziś... Okazało się, że w 1997r. Syrena była wycofana z ruchu z powododu... złomowania.

Co w takiej sytuacji zrobić, jeśli chciałem ją zarejestrować na zabytek. Jest wykonane już 70% prac.

Wojt 

Wysłany: 2020-05-23, 11:01   

Dokończ remont, zrób białą kartę, zgłoś u konserwy.
Jak będziesz miał już wpis do rejestru zabytków to udaj się do WK celem rejestracji na żółte tablice.
Na stacji diagnostycznej robisz tzw. badanie zgodności i z tym papierem potem rejestrujesz.
Tylko nie jestem pewien, czy najpierw na stację, czy najpierw do WK, bo moje pojazdy były normalnie zarejestrowane, nie wiem jak jest w przypadku wycofanych z ruchu. Niech się wypowie ktoś, kto robił taki myk.
Ale spokojnie, da się... :ok3

Emil85 
Emil85

Wysłany: 2020-05-23, 11:12   

Wojt dziękuję za odpowiedź i podpowiedzi. Dziś udało mi się namierzyć rzeczoznawcę, który w mojej okolicy przeprowadzał cały proces rejestracji Warszawy. Facet powiedział, że spokojnie da się to zrobić i akurat, że w moim starostwie nie robią problemów, także dziś głowa dużo lżejsza, bo od momentu zakupu Syreny zrobiona została całkowicie blacharka (czeka na lakier), silnik w trakcie generalnego remontu, a w poniedziałek przychodzi dostawa wszystkich elementów gumowych oraz linek.

vwmarek 

Wysłany: 2020-05-26, 08:58   

Jaki koszt na dzień dzisiejszy jest wyrobienie tablic żółtych tak o a do z ?

syreniarz1992 

Wysłany: 2020-05-29, 20:01   

czołem. Jestem rzeczoznawcą pzm, u mnie komplet dokumentów tj. trzy razy biała karta, opinia, wniosek o przegląd ze zdjęciam i wniosek o wpis do ewidencji to 650zł. Dla forumowiczów będzie taniej, zapraszam do kontaktu pod numerem 692-661-232

do tego dochodzi przegląd i rejestracja. W tym wypadku ok. 1200zł trzeba przygotować.

SyrHarMer 

Wysłany: 2020-05-29, 21:05   

syreniarz1992, Dobrze wiedzieć, że jesteś w zasięgu komputera i deklarujesz pomoc na w razie czego ! Zawsze deklarowałeś inne usługi ! (z tego co pamiętam) :szampan :ok3

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL

Info mail: roman.bloszyk@gmail.com

Babcia 
stare maszyny

Wysłany: 2020-05-29, 21:45   

syreniarz1992 dobrze wiedzieć ,może jak skończę składać swoją to skorzystam z Twojej propozycji tylko jak w praktyce to załatwiasz bo do Poznanie trochę kilsów jest ?

syreniarz1992 

Wysłany: 2020-05-31, 22:43   

SyrHarMer napisał/a:
syreniarz1992, Dobrze wiedzieć, że jesteś w zasięgu komputera i deklarujesz pomoc na w razie czego ! Zawsze deklarowałeś inne usługi ! (z tego co pamiętam) :szampan :ok3

Tak było, ale z racji uwolnienia zawodu, mogłem zrealizować swoje marzenie, które porzuciłem po oblaniu drugiego roku- zostać rzeczoznawcą!

Deklarowałem inne usługi i może kiedyś do tego wrócę, ale z ludźmi, bo dwa lata temu miałem problemy z wyprostowaniem sie i chodzeniem. Od np. dźwigania złomu, czy wywożenia gruzu. Sprzęt póki co stoi zabezpieczony.

Babcia napisał/a:
syreniarz1992 dobrze wiedzieć ,może jak skończę składać swoją to skorzystam z Twojej propozycji tylko jak w praktyce to załatwiasz bo do Poznanie trochę kilsów jest ?

non problemo, raz na kilka miesięcy jestem w Mogilnie, mogę podskoczyć. Aktualnie moje uno pali mniej jak 6 litrów gazu - serdecznie pozdrawiam z tego miejsca kolegę Pyjtersona - i mogę sobie jeździć gdzie mi się żywnie podoba.

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2020-07-25, 17:40   

zapraszam na PW

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

Odpowiedz do tematu