Kolor Felg Syrena LUX

(karoseria, blachy, lakierowanie)
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Kolor Felg Syrena LUX

Post autor: RADEK1985 »

Witam kolegów wiem ze temat był poruszany wiele razy ale zapytam jaki kolor felg był w syrenie LUX Z 1982 Roku z tego co czytam to jedni mowią ze był biały w ostatnich latach produkcji drudzy z w kolorze karoserii ??? Aktualnie mam syrcie na felgach od suzuki samuraja n oponach r15.80 165 poprzedni właściciel twierdził ze na tych kołach sie jezdzi lepiej bo sa bezdętkowe :> :> ja bym wolał zeby syrcia była na ori kołach czekam na odpowiedzi pozdrawiam
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Myślę, że poprzedni właściciel trochę pomylił fakty.
Owszem możliwe, że jeździ się lepiej ale na pewno nie z powodu, że są bezdętkowe tylko z powodu, że są proste i mają mniej odważników. Wydaje mi się, że jeśli fabryczną felgę poddasz procesowi prostowania i założysz "równe" dętki to odważniki będą na przystępnym poziomie. A co za tym idzie komfort jazdy będzie taki sam jak na tych od suzuki.
No chyba, że miał wyjątkowe "szczęście" przebijania opon. Wtedy wyższość bezdętkowych nad dętkowymi kołami jest niezaprzeczalna.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

Dawid a wiec tak rozmawiałem z kolega co pracuje przy kołach posciaga stare opony i bedzie patrzył felgi ktora bedzie krzywa bedzie prostował potem felgi ida do piaskowania i malowani piecowego tylko teraz tak gdzie kupie nowe dętki ?? po drugie dalej nie wiem jaki kolor czy biały czy kosc słoniowa tak jak jest buda pomalowana i czy opony mi wejdą na te fele bo są nowe ale rozmawiar jest r15 .80 .165 a wiec szersze ?
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Każdy dobry gumiarz powinien bez większego problemu dostać odpowiednie dętki. W razie czego rzuciły mi się w oczy na kilku stronach internetowych. Problem podobno tylko w tym, że obecne dętki mają wąski wentyl. Osobiście jednak drążyłem temat w czym to ma przeszkadzać i nikt w 100% nie potrafił mi tego uzasadnić.
Co do prostowania to raczej spodziewał by się, że będą to wszystkie felgi. Tym bardziej, że w modelu 105 były z jakiejś miękkiej blachy tłoczone.
Opony 165/80R15 powinny wejść. Jednak optycznie będą wyglądały trochę nienaturalnie. Ale tragedii nie będzie. Mogą obcierać o pierwszy tłumik zwany komorą rozprężną.
Co do koloru to nie wiem jaki powinien być fabrycznie. Ale mnie się podoba w kolorze nadwozia i wygląda to dość naturalnie. Moim zdaniem lepiej niż białe.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

Teraz to juz mam dylemat czy kupić dętki wspołczesne czy szukać uzywek kurde :P
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ja sobie szukałem używanych. Ale temat jest dość mozolny.
Jeśli chodzi o mnie to pierwsze co dopuszczało lub dyskfalfikowało dętkę to jej stan.
Drugie ilość łatek i jakość ich położenia.
Trzecie po napompowaniu czy dętka była symetryczna (czy nigdzie nie robiła się wyraźniej grubsza).
No i na koniec test czasu czyli odkładałem dętkę na jakiś miesiąc a często nawet dłużej. I patrzyłem czy w miarę równo schodzą. Niestety w tym wypadku tylko odczucia ręką bo manometr w tym wypadku jak dętka jest poza oponą nie wiele pomorze.

Tak ja testowałem swoje dętki.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ja kupiłem od spekulanta na allegro nowe dętki kabat. Bardzo dobra jakość
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

Kozichwost dasz namiar na goscia :) >?
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Kozichwost pisze:nowe dętki kabat. Bardzo dobra jakość
Bo polskie. Z północnej Wielkopolski ;)
Ja na odnowione felgi założyłem nowe opony bezdętkowe bez dętek. Nie tylko ja. Jest nawet o tym temat na forum.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

to ja juz nie rozumiem a da sie założyć opony na ori felgi bez dętek :?
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Teoretycznie i praktycznie da się. Jednak pierwszy problem może się pojawić przy montażu zaworku, gdyż większość felg syrenowych ma duży otwór na wentyl. A drugi problem jest w felgach, gdyż nie są przystosowane do montażu opon bez dętek. W praktyce wygląda to tak, że opona trzyma ciśnienie i do jazdy na wprost w niczym to nie przeszkadza. Ale przy skręcaniu istnieje prawdopodobieństwo, że opona się odklei od felgi powodując szybką utratę ciśnienia w oponie. O ile przy prawidłowym ciśnieniu i normalnej jeździe raczej się to nie stanie, o tyle przy jakiejś probie sportowej na zlocie i niedopatrzeniu spadku ciśnienia jest to już realne zagrożenie. A to z kolei może się skończyć zniszczeniem felgi i opony a w skrajnych przypadkach dachowaniem samochody (za to pewnie zaraz zostanę zlinczowany).
Osobiście jako gumiarz, który już nie pracuje w zawodzie z jednej strony polecam taki zabieg gdyż jest mniejsza masa nieresorowana i mniej odważników na feldze. Z drugiej jednak strony nie polecam takiego rozwiązania bo jest to dość niebezpieczne.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

SUPER.DAWID, Jak najbardziej racja ! Ja nie raz zastanawiam się po co niektórzy koledzy na siłę poprawiają fabrykę ? Syrenka - to pojazd zabytkowy i nie potrzebuje żadnych udziwnień ! :zdziwko
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Dziękuję za słowa uznania i docenienie mojej wiedzy.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

SUPER.DAWID pisze:Ale przy skręcaniu istnieje prawdopodobieństwo, że opona się odklei od felgi powodując szybką utratę ciśnienia w oponie.
No chyba przy ciśnieniu ~0,02MPa. I to samo stanie się na feldze "dętkowej" i "bezdętkowej". To ciśnienie powietrza trzyma oponę na feldze a nie ten "bezdętkowy" karb. Jak robiłeś w zawodzie, to nie raz się spotkałeś z alusami, które tego karbu nie mają.
SUPER.DAWID pisze: Jednak pierwszy problem może się pojawić przy montażu zaworku, gdyż większość felg syrenowych ma duży otwór na wentyl.
To nie problem. Są 2 podstawowe średnice zaworów do felg i do Syreny pasuje ta większa (nie pamietam ile to mm).

RADEK1985, mam gdzieś kilka dętek z mojej dawnej Syreny. Jak jesteś zainteresowany tanim nabyciem, to znajdę i sprawdzę.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

Yanosik jasne ze tak chętnie kupi mam dwa koła musze je rozebrać i tez sprawdzić dętki ale jak 2 szt czy 4 w dobrym stanie wezme daj znać na priv i teraz nastepna sprawa poda ktos nr ral kosci słoniowej ?
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
ODPOWIEDZ