Po Zalaniu płynu cieknie z pod głowicy

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Po Zalaniu płynu cieknie z pod głowicy

Post autor: RADEK1985 »

Witam wiem ze temat był juz poruszany kilka razy kurde zalałem płynu do swojej skarpety i dzis patrze leci płyn z pod uszczelki pod głowica na biegu jałowym jest spoko ale jak sie przejade to
cały blok mokry jadac
sie karnać poczułem ze syrcia nie ma mocy wykrecam swiece pierwsze 2 lux 3 mokra wyczysciłem swiece moc wrociła teraz pytanie jakim momentem spróbować dokrecic głowice zeby przestało cieknąc czy wywalic ten płyn i zalać wody destylowanej ? i wtedy probować dokrecać? aa i gdzie kupie sprawdzoną uszczelkę pod głowice w razie czego ?
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Momentem dokręcasz takim jak podaje książka "Duży Glinka". Teraz nie pamiętam. Jak chcesz to mogę poszukać. Więcej bym nie ryzykował bo grozi to pogięciem głowicy, lub zerwaniem szpilek, lub przekręceniem gwintów.
Jednak jeśli zalewa świece i wycieka płyn na zewnątrz to obstawiał bym niestety uszkodzoną uszczelkę pod głowicą lub pękniętą głowicę (w to wątpię ale technicznie możliwe).
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

juz mam 60nm ale raz mi sie tak stało zapala ok moc teraz tylko teraz skąd kupić dobra uszczelkę kupie na zapas sobie

[ Dodano: 2019-11-22, 21:09 ]
nie wiem oco chodzi bo niby widać ze leci z pod głowicy ale blok jest cały mokry od lewej d prawej gaznik tez ma krople płynu jak by jeszcze cos puszczało a najgorsze jest to ze na biegu jałowym mozna dawać gazu i nic sie nie dzieje tylko jak sie przejade hmm
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Spróbuj tak jak chcesz na początek dokręcić głowicę zgodnie z siłą i kolejnością podaną w książce. To nic nie kosztuje. Jak to nie pomorze to pasowało by zrobić na zimnym silniku ciśnienie w układzie chłodzenia. Dobrze by wtedy było mieć wykręconą świecę z cylindra, który Cię zawiódł. Wtedy po wpuszczeniu do niego kamerki endoskopowej widział byś czy wyciek płynu jest tylko na zewnątrz czy też do środka.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

a wiec tak dzis dokreciłem głowice momentem podany według glilnki oczywiscie szpilki nie były mocno dokrecone pojezdziłem troche sucho a wiec udało naprawić usterkę z tego co wiem moj silnik miał robiony remont lata temu pewnie ktos nie dokrecił głowicy i stąd przyczyna dziekuje wszystik serdecznie za pomoc :piwo:
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Tak dla informacji...po zamontowaniu nowej uszczelki należy ją po pewnym czasie eksploatacji ponownie dokręcić bo jak się potocznie mówi ,,siada" i zapewne tu ktoś tego nie zrobił po remoncie o którym wspominasz.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

Tak Babcia tez to wyczytałem jak narazie jest sucho i jak pisałem sruby były poluzowane i to sporo v a od czasu remontu niby miał zobione 700 km
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
ODPOWIEDZ