JAK TO Z TĄ USTAWA REJESTRACYJNĄ

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Twarde 35% ma zapłacone za głosowanie.
Reszta nic nie znaczy.
Nie widzę sensu tych wyborów.
Każdy ma swój rozum. Auto ma być przerejestrowane.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Bosto przerejesteowałeś? Jeśli nie to kara
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

Dlaczego mamy nabijac IM KASĘ ,chyba tylko dlatego aby rozpier,,,li ją na prawo i lewo . DLACZEGO nie zrobiono NIC co by ułatwiało nam życie jako pasjonaci tych sprzętów ,NIE DOJEBA.no. przepisami ,rozpierd.ć całą naszą starą motoryzację DO CZEGO TO ZMIERZA naszej marki aut nie ma żadnej motocykli motorowerów nie ma nic ,ALE CHNOLI I INNEGO PLASTIKOWEGO SZMELCU CO NIEMIARA TACY RUMUNI ,CZESI POTRAFILI UTRZYMAC NAZWY SWOJEGO RODZIMEGO PRZEMYSŁU MOTO [OCZYWIŚCIE TERAZ NA sprzęcie z zachodu . DLATEGO BĘDE KOMBINOWAŁ ILE SIĘ DA [przepisywał umowy itp itd ] aBY OGRANICZYĆ ZASILANIE BUDZETU .

Sorry za tak wylewny komentaż ,ale kur**...ca bierze .
kombi
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Może trzeba zrobić tak jak Kolega pisał wyżej?


eee nieee :F
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Mariusz drzesz się najgłośniej że kara za nie przerejestrowanie jest dobra (z jakiego powodu tak sądzisz nie wnikam), ale w takim razie czemu jak to jest takie dobre to sam nie przerejestrowałeś swojego bostona? Na to wychodzi, że kombinujesz.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 680
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Jeśli można coś wtrącić ...tak czytam i się zastanawiam o co właściwie tu chodzi ...jednym nie pasuje że trzeba przerejestrowywać, innym że trzeba płacić karę a jeszcze kto inny chciałby obalać rządzącą partię bo mu ogranicza prawa....wybaczcie ale nigdy nie przerejestrowywałem auta później niż po trzech -czterech dniach i nie stanowiło to dla mnie problemu , i nie jestem przeciwny karaniu za przekraczanie terminu na rejestrację bo ukróci to kombinatorom pole manewru ...i wreszcie nie obalę rządu (obojętnie z jaką partią ) bo po to są żeby rządzić i jeśli to robią to znaczy że zostali wybrani przez większość społeczeństwa . Ale najważniejsza sprawa chyba wszystkim umyka o którą tu chodzi czyli o nasze stare autka których nie możemy przerejestrować ze względu na stan techniczny i prawny ...i chyba nad tym trzeba się tu zastanawiać i rozpisywać a nie dyskutować jak obejść przepisy o przerejestrowywaniu. Mnie interesuje co zrobić z autem które nie ma już papierów bo zostało zezłomowane 15 lub 20 lat wcześniej i jest w ,,klapkach" , co zrobić żeby auto zarejestrować bez płacenia kary. Może trzeba wystąpić do urzędu o rejestrację auta i otrzymać odmowną decyzję ? Będzie wtedy jakiś dokument że próbowałem...ale to urząd odmówił ...co o tym myślicie ?
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Widzisz nie drze się tylko uważam, że jeśli ktoś kręci wały to kara jest dobra. Zawsze w tym kraju jest tak że dzięki cwaniakom i oszustom normalni ludzie mają przejebane. Mnie chodzi o cywilne wozy. Napisałem przykład z życia.


Nie mam przerejestrowanego bosto i nie kwiczę z tego powodu. Dwa.
Nie ma papierów ani tablic. Tylko umowa więc jedynie na zabytek. A jest w stanie rozsypki to jak mam to zrobić......
Babcia 100 trafnie....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

A więc nie jesteś tego w stanie zrobić w ciągu 30 dni. I tu dochodzimy do sedna sprawy. O Taki przypadki jak twoja czy moja syrena mi chodzi. Czemu mamy być pokrzywdzeni? Jest pewna grupa przypadków gdzie fizycznie nie da się zarejestrować w ciągu 30 dni a przez nasz chaotyczny żad oczywiście musimy być poszkodowani.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

No Dawid dlaczego tak jest.
Bo pewna grupa ludzi ustala prawo jak się im chce.
A pewna grupa to wykorzystuje do nie legalnych działań. A pewna musi kombinować żeby żyć.
A ci co chcą mieć święty spokój (tylko tego oczekuję od życia) ma coraz bardziej przejebane.
Dla rządzących jesteśmy obaj potencjalnymi złodziejami.
Oni są pewni na 99% że jesteśmy.....
A inną sprawą jest że podobno np w Anustri (tak czytałem)
Masz gruz jak ja? Idziesz do WK i zgłaszasz. Oni zapisują. I ok. Robisz remont. 5 lat 10 lat 15 lat.
Potem wracasz zgłaszasz. Idziesz do rzeczoznawcy. Oc i jazda....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Ale najważniejsza sprawa chyba wszystkim umyka o którą tu chodzi czyli o nasze stare autka których nie możemy przerejestrować ze względu na stan techniczny i prawny ...i chyba nad tym trzeba się tu zastanawiać i rozpisywać a nie dyskutować jak obejść przepisy o przerejestrowywaniu. Mnie interesuje co zrobić z autem które nie ma już papierów bo zostało zezłomowane 15 lub 20 lat wcześniej i jest w ,,klapkach" , co zrobić żeby auto zarejestrować bez płacenia kary. Może trzeba wystąpić do urzędu o rejestrację auta i otrzymać odmowną decyzję ? Będzie wtedy jakiś dokument że próbowałem...ale to urząd odmówił ...co o tym myślicie ?
Gdybyś przeczytał uważnie to zwróciłbyś uwagę, ze właśnie o tym pisałem.
Powtórzę i to, że wydział komunikacji urzędu oczekuje od Ciebie, rejestrującego, złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Brak badania technicznego uniemożliwia rejestrację auta a zatem nie może Ci wydać odmowy bo nie ma do czego się odnieść. Czyli kupując auto do remontu masz miesiąc na jego przeprowadzenie. W innym przypadku musisz doliczyć karę, na dziś 1000 złotych, do kosztów zakupu. Ktoś mi pewnie powie, ze robiąc remont za 20 czy 50 tysięcy to ten tysiak to pryszcz. No tak, ale to mój tysiąc przeze mnie zarobiony i wydać go chciałbym na zupełnie inne "przyjemności".
Obecnie rządzący (wybrani przez 17% społeczeństwa, a nie większość) nie robi wyjątków. Ma być i już. Jak w komunie. Cieszyć się powinniśmy pewnie, że dali nam aż 30 dni a nie trzy kalendarzowe.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

A można było zrobić tak prosto. A mianowicie znieść obowiązek przeglądu i OC przy rejestracji. I temat byłby załatwiona. Można wtedy przerejestrować prawnie pojazd na siebie a jeździć dalej nim nie można.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

radekk pisze:wybrani przez 17% społeczeństwa
A ja tylko z wrodzonej przekory zapytam. Gdzie było wtedy te biedne, narzekające 83%?
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Jojczało....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

A ja bez przekory odpowiem: kombinowało.
I kombinują nadal dając ciała każdemu, kto im obieca gruszki na wierzbie.
I ciemny lud to kupuje i wybiera....
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Polityka to łajno.
Politycy obiecają wzystko, aby tylko na nich głosować. Potem i tak robią co chcą.
I nie ważne prawa czy lewa strona, wszyscy działają dokładnie identycznie, tylko pod inną chorągiweką. Takie jet moje zdanie.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ