Kolejne dzieło dobrej zmiany

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

do postow KIEROWCY oraz SUPER DAWID odniose sie pozniej.Kto mnie np ma scigac jesli mam auto na numerach wschodnich czy zachodnich a nawet czeskich czy slowackich ? i sobie nim smigam po pl taki przyklad daje kto mi nakarze zarejestrowac w pl lub przerejestrowac taki pojazd ?

[ Dodano: 2019-06-28, 22:46 ]
czysto przykladowo pytam kto to bedzie sprawdzac jesli sie spisze umowe pojezdzi tym na zagranicznych tablicach i auto zezlomuje albo odsprzeda np ukraincowi z poza uni a tych sporo w pl to nie sa te czasy juz ze polska jest pozamykana na cztery klodki
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

uprzejmie donosze
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

A ja mam komarka nie przerejestrowanego od ponad 20 lat. Chyba szybko złożę wniosek o czasową rejestrację w celu wykonania badania technicznego. Mogę?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

motonita pisze:uprzejmie donosze
aha to tak to dziala ;) ps Kierowniku z ufg sie sprawa zakonczyla pozytywnie dla mnie taki maly off top ;)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no inaczej byc nie moglo
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

SUPER.DAWID jeszcze tego brakuje, żeby mój tok myśkenia musiał się komuś podobać. Ma się podobać mi. A inni mogą się z nim zgadzać lub nie o_O
Podstawowa sprawa - prawo nie działa wstecz, więc nie powinieneś się martwić o Syrenę.
Jak słusznie nadmienił Czesio1958 przepis nakazujący przerejestrowanie pojazdu istnieje od xxx lat, więc dlaczego wielu z użytkowników nawet tego forum go nie respektowało????
Teraz włożę kij w mrowisko!
Sami przez nie wypełnianie obowiązku nałożonego prawem przyczyniliście się do tego, że ktoś stwierdził iż należy nałożyć karę finansową aby ona skutecznie "pomagała" w realizowaniu tego przepisu.
Można więc powiedzieć, że wielu z Nas jest współtwórcami nowelizacji przepisu!
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

Mnie natomiast niezmiennie fascynuje to, jak to kolejne ekipy rządzące tym kondominium z gówna i patyków coraz bardziej doje***ją największej grupie wyborców jaką są kierowcy, a ci nic sobie z tego nie robią. Marzy mi się dzień w którym ten chlew staje - dosłownie. Żaden samochód nie wyjeżdża począwszy od dziadka w matizie co jedzie na działkę a skończywszy na karetce czy straży pożarnej mającej wezwanie najlepiej na Wiejską 4/6/8. Karynki nie mogą kupić bombelkom pieluch, Sebki nie mają harnasia, bo do biedry nie dojechały dostawy. Janusze nie mogą zatankować passata, bo cysterny stoją, Grażynom nie przyjeżdża zamówiony szajs z avonu, bo dziad transy na kurierce stoją. Ten trzask pękających dup byłby epicki. Już to widzę oczami wyobraźni jak WOT na składakach pelikan czy wigry popier***la z dostawami chlebka i podwawelskiej :D
Pozdrawiam
www
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

czeresss pisze:Jak słusznie nadmienił Czesio1958 przepis nakazujący przerejestrowanie pojazdu istnieje od xxx lat, więc dlaczego wielu z użytkowników nawet tego forum go nie respektowało????
Z tej prostej przyczyny, że nie należy wzbogacać złodziejskiego państwa do czasu kiedy już naprawdę nie ma wyjścia. :fire
Martwy przepis ===I BARDZO DOBRZE, niestety pisiory biorą się za uszczelnianie luk prawnych - dla zwykłych obywateli. Sami walą przekręty o jakich nam się nie śniło, chociażby ze słynnymi działkami od klechów.

Osobiście jakbym ku temu miał okazję to bym nie płacił ŻADNYCH podatków, tylko hajs musiałby się zgadzać. 5000 gotówką i mogę robić na czarno nie ma problemu. [Przynajmniej nie musiałbym współfinansować zabaweczek Trumpa służących wepchaniu nas w konflikt z Rosją] :npowiem

Weź sobie jeden z drugim odcinek za wypłatę - otwórz oczy, zobacz jak na każdym kroku nas okradają. A ile ludzie otrzymują w zamian np. renty - jakieś ochłapy, że i tak MUSZĄ pracować bo nie starczy to nawet na czynsz i żarcie.

Jeszcze raz się pytam - z jakich powodów to przerejestrowanie jest takie ważne? Ktoś w końcu odpowie? Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek - podobnie jak w przypadku obecnych dowodów osobistych. Musisz mieć, płacić za zdjęcie a w samym DO absolutnie żadnych informacji, nawet adresu, dzieci, tylko morda wycelowana w obiektyw jak w kartotece policyjnej. W książeczkowych wszystko było od ręki. Teraz niby ma się dowód ale i tak trzeba biegać po urzędach i brać milion różnych papierów w celu np. wykazania pokrewieństwa.

Był obowiązek ale za jego niedopełnienie nie było żadnej kary. Im więcej takich przepisów i przeoczeń ustawodawcy tym lepiej DLA NAS.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Zastanawia mnie jedna kwestia dlaczego niektorzy tak sie boja zarejestrowac swoja wlasnosc na siebie?Ulubiona wlasnosc na dodatek bo jestesmy fanami motoryzacji prawda ? Rozumiem cos na sumieniu albo stado komornikow plus lenistwo by isc do urzedu stac w kolejce bo trzeba sie zwalniac z pracy albo inne powody dzieci czy wyjazdy sluzbowe za granice.ALE TO JEST WASZA WLASNOSC !!! powtorze czesto bardzo lubiana na dodatek co szkodzi isc obywatelski obowiazek spelnic i to zarejestrowac na siebie ? Teraz kto narzeka jak mu zle a na wybory nie idzie bo po co widac odrazu mentalnosc panujaca.Jesli nawet jest krzyk o rejestracje auta.Lepiej siedemnascie umow miec w domu...Sami sobie winni czeresss ma racje skoro mam cos legalnie nabytego samochod,mieszkanie,motor to dlaczego tak ciezko sie zebrac i to jakos prawnie uregulowac.Przepis nie jest glupi glupia jest kara jaka chca nakladac kompletnie tej kary nie pochwalam ale tak sami sobie winni jestescie NIE CHODZAC NA WYBORY ANI NIE SPELNIAJAC INNYCH NORMALNYCH NAWET NIE PRZYMUSOWYCH OBOWIAZKOW OBYWATELA.Macie co chcecie dzieki samym sobie obowiazkowe oc tez i wiele innych bzdur.

[ Dodano: 2019-06-29, 15:10 ]
az sie rozpisalem bedac na urlopie z telefonu jeszcze
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

KIEROWCA pisze:Jeszcze raz się pytam - z jakich powodów to przerejestrowanie jest takie ważne? Ktoś w końcu odpowie?


Bo w momencie zawarcia umowy K/S własność pojazdu którego owa umowa dotyczy przechodzi na Ciebie.

A gdy kupujesz działkę, dom, mieszkanie to też wolisz, żeby w papierach widniało iż rzeczona nieruchomość wciąż należy do "poprzedniego właściciela"??
Czy jednak załatwiasz wszystkie formalności u notariusza, w sądzie, w księgach wieczystych (i kto tam wie gdzie jeszcze) żeby to Twoje nazwisko widniało (wszędzie) jako nowego prawowitego właściciela??

Moim zdaniem prawo powinno być "czarno-białe" bez jakichkolwiek niedomówień, furtek, kruczków - niestety jest to niewykonalne (zawsze znajdzie się ktoś... coś...).

DURA LEX SED LEX
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Kolejny raz piszesz, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące starego auta do remontu i rejestracji. Brak pomysłu?
Może nie kupujesz auta do naprawy - Twój wybór - ale 40% społeczeństwa tak robi. Dlaczego ich nie wspierasz i chcesz by byli karani za to, ze kupują coś tańszego, niekoniecznie gorszego? Postrzegasz świat tylko przez pryzmat końca swojego nosa? A gdzie dobro wspólne?
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Może i to ma jakiś sens, jaki nie wnikam w to. Bardziej interesuje mnie sytuacja osoby, która kupiła pojazd do remontu i nie zmieści się z naprawą w tych 30 dniach. I co ma zrobić? Bulić tysiaka? Po prostu brakuje tutaj wyjątku od zasady.
Dlatego ja będę zgłaszał wniosek o rejestrację i dostanę odmowę, ale uniknę odpowiedzialności administracyjnej.
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

to ja jeszcze raz zapytam co ma piernik do wiatraka ? Rejestracja auta na siebie a remonty i oc ? co to ma wspolnego ? jak ci sie konczy oc to i tak musisz oplacic czy stoi w lakierni czy na placu rozbite prawda ? to czemu jest ten strach przed rejestracja samochodu,motoroweru na siebie ?
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

KIEROWCA pisze:Weź sobie jeden z drugim odcinek za wypłatę - otwórz oczy, zobacz jak na każdym kroku nas okradają. A ile ludzie otrzymują w zamian np. renty - jakieś ochłapy, że i tak MUSZĄ pracować bo nie starczy to nawet na czynsz i żarcie.
Tylko akurat większości naszego społeczeństwa to nie obchodzi. Ich obchodzi "na rękę" i że "prywaciarek j***e". A ile ten prywaciarz ma kosztów związanych z pracownikiem? To już ich nie obchodzi.
Ja mówię jedno - tacy, którzy twierdzą że są "je***i przez prywaciarza" nie zmienią zdania póki sami nie otworzą działalności i nie zderzą się z murem debilizmu i wysokości opłat od wszystkiego.
Zresztą zobaczycie jak od stycznia zaczną się zwolnienia w wielu małych firmach. A i ceny wszystkiego pójdą w górę. Mnie aż się o tym myśleć nie chce, bo człowiek depresji dostaje...
KIEROWCA pisze:Jeszcze raz się pytam - z jakich powodów to przerejestrowanie jest takie ważne? Ktoś w końcu odpowie?
Tu nie chodzi o papierek który dostajesz, a o dane które są w rejestrach. Ot, żeby było wiadomo np. gdzie mandat z fotoradaru wysłać. Albo jak swoim pięknym poldomirem przejedziesz kogoś na przejściu i świadek zapamięta numery - to szybciej Cię namierzą. Generalnie jakiś sens w tym jest.
Pasjonat87 pisze:to ja jeszcze raz zapytam co ma piernik do wiatraka ? Rejestracja auta na siebie a remonty i oc ?
To, że w naszym pięknym kraju nie zarejestrujesz auta, które jest niesprawne. Kupujesz auto do remontu, to teraz będziesz musiał ten remont zakończyć w 30 dni, żeby zrobić przegląd i auto zarejestrować, bo inaczej kara. I to jest chore.
Tak samo jak chora jest zmiana numerów rejestracyjnych przy zakupie pojazdu z innego powiatu, zwłaszcza dziś, w dobie cepiku itp.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Zasadniczo do przerejestrowania samochodu w okienku potrzebujesz PT i UBEZP. O ile w przypadku samochodu wymagającego remontu czy to z racji wieku czy wypadku UBEZPIECZENIE nie jest problemem o tyle przegląd już jest problemem. Bo niestety w naszym chorym kraju ustawodawca przewidział tylko zarejestrowanie jeżdżącego pojazdu.

W moim przypadku chodzi tylko i wyłącznie o takie przypadki.
A czeresss wcześniej napisałeś, że nie zdarzyło Ci się kupić samochodu z papierami i go nie przerejestrować? Wnioskuję za tym, że syrenę kupiłeś bez papierów. To teraz wyjaśnij mi nawet hipotetycznie jak ja mam przerejestrować na siebie moją syrenę, żeby nie zapłacić PIOSOWSKIEJ kary? Stan nawet na dzień dzisiejszy znasz a komplet dokumentów do rejestracji mam.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ