Okno się nie domyka.

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Okno się nie domyka.

Post autor: Gieroy »

Mam tak - szyba się nie zamyka do końca. Na jakieś 15 cm od góry szyba stawia opór i dalej ani rusz. Poniżej tego chodzi dobrze w górę i w dół. Ostatni raz przed awarią jak ją otwierałem to właśnie na tej wysokości czuć było dodatkowy spory opór ale go pokonałem i odkręciłem całkowicie do dołu. Jak przyszło zamykać to szyba doszła właśnie tylko do tej wysokości i dalej nie chce :/ . Zdjąłem tapicerkę i wszystko w środku wygląda cacy - linka, kółka, korba, nic nie haczy. Co to może być? To jest 105L więc ten mechanizm jest fiatowski (chyba). Czas na jesienne wycieczki a tu zimno w środku.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Ja stawiam na poluźnioną blaszkę, która za sprawą dwóch śrubek z łbem krzyżowym zgniata linkę, mocując ją na stałe do szyby. Przez to mógł przestawić się mechanizm.
Proponuję zrobić eksperyment.
Dojechać maksymalnie szybą do góry, aż do wspomnianego oporu. Poluzować wspomniane wcześniej śruby, tak aby blaszka i linka były swobodne.
Następnie trzymając ręką szybę(bo może się zsunąć) spróbować zakręcić korbką do góry.
Jeżeli korbka stoi dęba, to znaczy, że mechanizm osiągnął końcowe położenie(linka nawija się z jednej rolki, na drugą i kiedyś się kończy).

W takim przypadku wystarczy dosunąć szybę ręka do góry i skręcić wspomniane wcześniej dwie śruby, w oryginale z łbem krzyżowym.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

To było nawet szybciej niż "dziś pytanie dziś odpowiedź". Zrobiłem tak jak napisałeś i po 2 minutach miałem już zreperowane okno. Srubki nie były luźno ale najwidoczniej pozwoliły żeby linka przesunęła się. A mało brakowało i zabrałbym się za rozbieranie drzwi na atomy. Nie ma to jak porada fachowca :ok3 Dzięki. Jutro będę testował jak Syrena chodzi z zamkniętą szybą :D
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

Napiszę tutaj żeby nie mnożyć tematów, bo kwestia też dotyczy szyby, tyle że u mnie jest 104 i problem jest nie z mechanizmem podnoszenia tylko z oporem jaki szybie stawia ramka. Wymieniłem szybę i nowa stawia opór, przecież to nie możliwe żeby był inny wymiar szyby :???:
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
ODPOWIEDZ