Syrena 105 ruina do remontu

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Pyjterson - jak ty potem taki resor z tyloma warstwami mieścisz w przednim mocowaniu resoru? Tam przecież jest ciasno.

Oraz wydaje mi się, że jeszcze nie stosowałeś taśmy DENSO. A w tym przypadku zmodyfikował bym twoją listę na tyle, że całkowicie usunął bym folię strecz, ewentualnie dal ją całkowicie na wierzch, ale tylko dla tego, żeby przy montażu samemu się nie ubrudzić.

Taśma DENSO jest bardzo mocno nasączana i nie ma możliwości, żeby przez nią przebiła się woda z mycia samochodu lub wyrzucona z pod kół w czasie jazdy.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

SUPER.DAWID pisze:Pyjterson - jak ty potem taki resor z tyloma warstwami mieścisz w przednim mocowaniu resoru? Tam przecież jest ciasno.
SUPER.DAWID Przeczytaj jeszcze raz dokładnie, to co napisałem w punktach odn. resoru.
Polecam pkt 12.
SUPER.DAWID pisze:
Oraz wydaje mi się, że jeszcze nie stosowałeś taśmy DENSO. A w tym przypadku zmodyfikował bym twoją listę na tyle, że całkowicie usunął bym folię strecz, ewentualnie dal ją całkowicie na wierzch, ale tylko dla tego, żeby przy montażu samemu się nie ubrudzić.

Taśma DENSO jest bardzo mocno nasączana i nie ma możliwości, żeby przez nią przebiła się woda z mycia samochodu lub wyrzucona z pod kół w czasie jazdy.
Nie !

Nie stosowałem taśmy DENSO w Syrenie.

Miałem z nią styczność 30 lat temu jak owijałem rury z gazu co szły do ziemi.

SUPER.DAWID ja stosuję sprawdzone rozwiązania , takie które działają.
Praktyka i doświadczenie przejechanych wiele km. w ciągu 30 lat w różnych warunkach pogodowych i terenowych łącznie z jazdą ekstremalnie terenową oraz sportową .

Dodano 2020.01.14 16:20

w związku z min. poniższymi wpisami
SUPER.DAWID pisze:PYJTERSON to samo co mi napisałeś trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Po primo ja na ciebie nie najeżdżam w odróżnieniu od Ciebie na mnie. Tylko grzecznie się pytam. A, że czujesz się obrażony to inna sprawa. Mimo napisanego twojego punktu 12 i tak jestem ciekaw bo przecież w mocowaniu przedniego resoru jest i tak bardzo ciasno. I stosując wszystkie warstwy tak jak opisałeś to sporo nam się resor pogrubi. Kolejna sprawa mimo iż masz może większe doświadczenie stażowe w syrenach zdaj sobie sprawę, że nie jesteś pępkiem świata i wyrocznią. Są też tu na forum ludzie którzy mimo krótszego stażu mają nie mniejszą wiedzę.
Tak, że nie unoś się ambicją jak człowiek grzecznie pyta.
---> wyjaśniam nieporozumienie!

SUPER.DAWID --> ja na Ciebie również nie najeżdżam i nie czuję się obrażony.
Cenie sobie Twoje merytoryczne wpisy, oraz wpisy merytoryczne innych forumowiczów.

Poniższy tekst nie dotyczy bezpośrednio SUPER.DAWID i nie miałem na celu wywołać u Ciebie negatywnej emocji oraz u innych forumowiczów.



2020.01.13 20:36

Nie zawsze się wypowiadam tu na forum, cenie sobie czas.
Ale dużo czytam od lat to forum , i to co niektórzy tu wypisują na temat Syreny, w mojej ocenie wydaje się abstrakcją , w większości to przemilczam.
Niech każdy dowartościowuje się sam tu na forum i niech myśli że ma rację.
Ostatnio zmieniony 2020-01-14, 16:50 przez PYJTERSON, łącznie zmieniany 1 raz.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

PYJTERSON pisze: (..) dużo czytam od lat to forum , i to co niektórzy tu wypisują na temat Syreny, w mojej ocenie wydaje się abstrakcją , w większości to przemilczam.
Niech każdy dowartościowuje się sam tu na forum i niech myśli że ma rację.
Brawo Pyjter, święte słowa, ja też zacząłem weteraństwo prawie 30 lat temu i to realnie, a nie głównie klikanie.. ale przyznasz, że .urwica czasem bierze, jak nam zaczynają skakać po pagonach :/
Trzeba robić.. potem się wypowiadać.. Doradziłeś, merytorycznie, ale kontra się znajdzie..
czyli prawdę gadają, że milczenie jest złotem :P
A pamiętasz jak mnie pomówiono? pracowałem ofiarnie, baza setki była licha, (potem razem pracowaliśmy) :)

Obrazek

Podjąłem więc jedyną możliwość odbudowy tego zabytku z użyciem dostępnego błotnika..

Obrazek

A tu zjeba! o_O że se setki robię stopiątkę.. :shock:
Och.. ile ja przepłakałem w kącie za takie potraktowanie.. teraz mam zespół suchego oka :lol:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

PYJTERSON to samo co mi napisałeś trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Po primo ja na ciebie nie najeżdżam w odróżnieniu od Ciebie na mnie. Tylko grzecznie się pytam. A, że czujesz się obrażony to inna sprawa. Mimo napisanego twojego punktu 12 i tak jestem ciekaw bo przecież w mocowaniu przedniego resoru jest i tak bardzo ciasno. I stosując wszystkie warstwy tak jak opisałeś to sporo nam się resor pogrubi. Kolejna sprawa mimo iż masz może większe doświadczenie stażowe w syrenach zdaj sobie sprawę, że nie jesteś pępkiem świata i wyrocznią. Są też tu na forum ludzie którzy mimo krótszego stażu mają nie mniejszą wiedzę.
Tak, że nie unoś się ambicją jak człowiek grzecznie pyta.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Widzę, że parę punktów w rajdach weterańskich potrafi zawrócić w głowie. Stają się bardzo wrażliwi na swoim punkcie, z byle kim nie gadają. Zawsze myślałem, że pasja jednoczy ludzi, a jednak jest normalnie, czyli polactwo...
Jeśli normalnie zadanie pytanie stanowi obrazę, to nie ma się co dziwić, że fora padają. Szkoda.
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

---> wyjaśniam nieporozumienie!

tekstem
PYJTERSON pisze: (..) dużo czytam od lat to forum , i to co niektórzy tu wypisują na temat Syreny, w mojej ocenie wydaje się abstrakcją , w większości to przemilczam.
Niech każdy dowartościowuje się sam tu na forum i niech myśli że ma rację.
niechcący wywołałem mały spór

nie dotyczy bezpośrednio SUPER.DAWID i nie miałem na celu wywołać u SUPER.DAWID negatywnej emocji oraz u innych forumowiczów.

niemniej ogólnie dalej podtrzymuję moją opinię.

Dużo czytam od lat to forum , i to co niektórzy tu wypisują na temat Syreny, w mojej ocenie wydaje się abstrakcją , w większości to przemilczam.
Niech każdy dowartościowuje się sam tu na forum i niech myśli że ma rację.




Kangur pisze: Brawo Pyjter, święte słowa, ja też zacząłem weteraństwo prawie 30 lat temu i to realnie, a nie głównie klikanie.. ale przyznasz, że .urwica czasem bierze, jak nam zaczynają skakać po pagonach :/
Trzeba robić.. potem się wypowiadać.. Doradziłeś, merytorycznie, ale kontra się znajdzie..
czyli prawdę gadają, że milczenie jest złotem :P
A pamiętasz jak mnie pomówiono? pracowałem ofiarnie, baza setki była licha, (potem razem pracowaliśmy) :)

[url=https://images91.fotosik.pl/304/d5e64bcf1f3bf277gen.jpg]Obrazek[/URL]

Podjąłem więc jedyną możliwość odbudowy tego zabytku z użyciem dostępnego błotnika..

[url=https://images92.fotosik.pl/305/20408514986ed32bgen.jpg]Obrazek[/URL]

A tu zjeba! o_O że se setki robię stopiątkę.. :shock:
Och.. ile ja przepłakałem w kącie za takie potraktowanie.. teraz mam zespół suchego oka :lol:
Kangur, wiem i pamiętam jak Cię pomówiono.
Kangur, ja Ciebie podziwiam , za wytrwałość wiedzę i konsekwencję w wynikach.
Innymi słowy ... po czynach poznacie ich...
Ja Ciebie poznałem i wyniki widzę , więc wielki szacun!

SUPER.DAWID pisze:PYJTERSON to samo co mi napisałeś trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Po primo ja na ciebie nie najeżdżam w odróżnieniu od Ciebie na mnie. Tylko grzecznie się pytam. A, że czujesz się obrażony to inna sprawa. Mimo napisanego twojego punktu 12 i tak jestem ciekaw bo przecież w mocowaniu przedniego resoru jest i tak bardzo ciasno. I stosując wszystkie warstwy tak jak opisałeś to sporo nam się resor pogrubi. Kolejna sprawa mimo iż masz może większe doświadczenie stażowe w syrenach zdaj sobie sprawę, że nie jesteś pępkiem świata i wyrocznią. Są też tu na forum ludzie którzy mimo krótszego stażu mają nie mniejszą wiedzę.
Tak, że nie unoś się ambicją jak człowiek grzecznie pyta.
Już się odniosłem do Twojego wpisu na górze.

Widelec pisze:Widzę, że parę punktów w rajdach weterańskich potrafi zawrócić w głowie. Stają się bardzo wrażliwi na swoim punkcie, z byle kim nie gadają. Zawsze myślałem, że pasja jednoczy ludzi, a jednak jest normalnie, czyli polactwo...
Jeśli normalnie zadanie pytanie stanowi obrazę, to nie ma się co dziwić, że fora padają. Szkoda.
Jeśli masz na myśli Kangura, to jesteś w błędzie. A jak go nie znasz osobiście to tym bardziej.

Jeśli jednak masz na myśli mnie , to pozostawiam to bez komentarza.

Widelec odn
Widelec pisze: Zawsze myślałem, że pasja jednoczy ludzi, a jednak jest normalnie, czyli polactwo...
Jesteś dobrej myśli Widelec, i podzielam z Tobą tą myśl. Pasja jednoczy ludzi.

Fakt, występuje takie zjawisko tzw "polactwo", ale to jest mniejszość, co prawda krzykliwi i głośni są oni , ale to margines jest! :npowiem I wyjaśniam iż miałem % procenty na myśli :piwo

A teraz już skupmy się i kibicujmy Fiacior75 w tych trudnych dla niego i jego Syrenki chwilach. :ok3
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

PYJTERSON nie miałem Ciebie na myśli :piwo:
Tą inną osobę znam też z innych for... A jak czytam niektóre wypowiedzi to ciężko się powstrzymać aby nie zareagować. A już na pewno strach człowieka bierze jak miałby o coś zapytać, aby przypadkiem kogoś nie obrazić albo nie skoczyć komuś na pagon, jeśli w ogóle ten ktoś wie co to oznacza.
Na tym kończę mój off top i kibicuje remontowi Syrci.
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Uffff, panowie koniec zaśmiecania mojego wątku :piwo:, tu się pracuje i to bardzo ciężko 8). Za resory zabiorę się już wkrótce . W niedziele kupiłem kilka gratów, miedzy innymi pasy, rozprułem zaczepy wytrawilem w kwasie i za niedługo pojadą z innymi częściami do galwanizerni. Pasy wrzuciłem do wiadra i przez trzy dni piore je zmieniajac wode z proszkiem i wiecie co pieknie sie wyprały :faja. Jutro rozbieram tą tylną oś co kupiłem niedawno, zobaczymy co tam sie okaże....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

No proszę wszyscy kibicujemy dla dobra Syrenki.. czyli .. jednak coś nas łączy
Dziękuję Widelec za podsumowanie, chciałbym Cię zapewnić, że u podstawy "ciętych" wypowiedzi (jeśli nie tu, to na forach motocyklowych) tkwi troska o motoryzację.. polską w szczególności.. "tumiwisizm" jest mi obcy
Przykładowo: jest społeczność, każdy coś tam dłubie, niektórzy się chwalą- pojawia się takie coś:
https://images90.fotosik.pl/305/c0c16f681876173f.png
I co dalej? .. dalej pojawia się kilkadziesiąt "lajków" , tylko Kangur protestuje, że.. lagi chyba nie teges, bo albo bęben chwyta linkę, albo laga..
Efekt? kilkadziesiąt "lajkodawców" ma spokój, ale Kangura- zbanować
Albo prezentacja odbudowanej Syreny.. wiem, wiem, każdy najbardziej kocha swoje, ale opowiadanie przed kamerami, że zrobione jest tak, jak Syrena wyjechała z fabryki, ale zainteresowania aby Syrenie wpakować faktycznie oryginalny gaźnik, czy głowicę- brak- to jest powodem, że odbieram to szorstko..
Uprzedzając zarzuty w tej kwestii- tak, zgadzam się, każdy ma prawo remontować jak chce.
Ale mówienie nieprawdy, jest mówieniem nieprawdy i tyle.
Wszyscy ponoć lubią oglądać relacje z remontów.
Mój temat znasz, a jeśli nie, to łatwo odnaleźć w dziale "Relacje z remontów". Tam widać, dlaczego relacja się skończyła..
Jeśli także uważasz, że "nic się nie stało", a związku z umieraniem forum nie widzisz, to jest mi bardzo przykro.
Sam jeden aktywny za dziesięciu Forumowicz już tu niewiele pomoże..
Ze swojej strony- żaden problem- przepraszam Cię za lęki, wywołane czytaniem, oraz w ogóle za cokolwiek co Cię uraziło, ale też wiedz, że stajesz się też niejako "rykoszetem", sprawcą zaniechania mojej aktywności na forum ostatecznie.. Nie, nie obrażam się, wolę pracować.. pewna schorowana osoba zwróciła się do mnie , czy bym Jej Syreny nie wziął.. to.. może.. do trzech razy sztuka :wink:
Na zakończenie jednak chciałbym usłyszeć, jeśli ktokolwiek zechce zająć stanowisko, czy w obecnych czasach, kiedy już nawet błotnik przedni do stoczwórki jest jak y e t i , czy przystosowanie dostępnego błotnika jest naganne? czy nie.. bo według mnie to jest obecnie norma, tylko taki społecznik i frajer jak ja prowadził wylewną relację na forum z odbudowy..
Chciałbym się jeszcze odnieść do kwestii pomówień..
Nigdy nie miałem zawrotów głowy. Po tak katorżniczym roku, spędzonym w garażu, w warunkach.. ciężkich (..) w ostatnim sezonie nie otrzymałem żadnych punktów! W rzeczy samej ważne było dla mnie, aby dojechać do mety..
Jak widać w temacie, nie zawsze miało to miejsce (przepalona uszczelka).
Jeśli Syrenę wyróżniano, w Polsce czy Europie, to widocznie zasłużyła.. ja lepiej odbudować nie potrafię.
Przepraszam także za off-top Fiacior75'a , dodam tylko, że ja wymieniłem tylko tulejki stalowo-gumowe..resorów nie odwijałem, gdyż jeśli są dawniej dobrze zrobione, i to widać, to rozwałkę tego uważam za przerost treści nad formą..
To jest przecież samochód od święta..
:wink:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 680
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Osobiście odradzam wyklepywanie piór resorów ponad podane wymiary (łuk ). Sam kiedyś zrobiłem ten błąd i kosztowało mnie to trochę czasu i roboty...i nerwów :x Syrena fajnie ,wysoko stała ale....wystąpiły wibracje ( i to duże) w układzie napędu (przegub-półoś-krzyżak) spowodowane brakiem osiowości, przenoszące się na kierownicę w przedziale prędkości 50-80 km/h . Musiałem resor odklepać do właściwego kształtu i problem ustąpił. Jeśli chodzi o przekładki resoru to PYJTERSON uważam że jednak powinny być bo to właśnie one mają się ścierać a nie pióra . Chociaż między trzy najdłuższe które przecież najwięcej pracują i są najbardziej narażone. Ja osobiście dałem miedziane przekładki między wszystkie pióra. Ale każdy może zadecydować sam....
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Pyjterson, powiedz mi o co chodzi z tym dospawaniem blaszek do tylnego resora? Możesz mi to jakoś zaznaczyć na zdjeciu?
.
.
. Panowie i panie rejestrując sie na tym forum i zakładanie wątku remontowego nie spodziewałem sie, że mój wątek remontowy wzbudzi takie fajne zainteresowanie. Dziś rano na liczniku przeskoczyło 20tyś wyświetleń i 100 postów :piwo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Fiacior75 pisze:Pyjterson, powiedz mi o co chodzi z tym dospawaniem blaszek do tylnego resora? Możesz mi to jakoś zaznaczyć na zdjeciu?
Resor w Syrenie oprócz funkcji resorującej (sprężyny), pełni jednocześnie funkcję wahacza.
W związku z tym, również ważną funkcje pełnią łączniki ( strzemiona ) w resorze.
Zatem resor musi tworzyć w pewnym sensie monolit i poszczególne pióra nie mogą się przemieszczać na boki.
Co ma szczególne znaczenie na trakcję, podczas hamowania, przyśpieszania i jazdę po nierównościach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Dzięki kapuje o co chodzi.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2526
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

PYJTERSON, Wszystko to prawda co piszesz !, ale po raz pierwszy widzę - spawanie takich blaszek !
Nie prościej zastosować takie uszy do skręcenia na śruby (jak na zdjęciach powyżej) ? :zdziwko
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 680
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Czy dobrze ,,zabite" strzemiona nie wystarczą ? Też nigdy nie widziałem zaspawanych... Jeśli już poprawiają tor jazdy to o ile , bo wydaje mi się że różnicy dużej nie zrobią, Chyba że masz PYJTERSON jakieś własne doświadczenia.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
ODPOWIEDZ