Kangur Syrena nr.2 czyli "powtórka z rozrywki"

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

:ok3
Ostatnio zmieniony 2018-12-22, 20:44 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Trochę dramatycznie się zrobiło. Każdy ma swoje problemy i musi się z nimi mierzyć, ale żeby zaraz odsądzać cale forum "od czci i wiary"? Teraz przecież ludzie są zajęci świętami i wszystkim co się z tym wiąże. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Nie oczekujmy rozwiązania naszych problemów tak od razu.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Nie zrozumiałeś....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Kangur rzuć na PW kwotę, którą musisz za lakierowanie wybulić.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

czeresss, może brzmi nielogicznie i frajersko, ale kiedy Pan wziął Syrenę, to nie śmiałem pytać za ile i na kiedy.. Tzn. nie jestem frajerem, bo ten lakiernik zrobił mi już kiedyś wózek SUM do tego Junaka

http://www.ostatnimohikanie.pl/forum/vi ... f=4&t=1248

więc mniej więcej wiem czego się spodziewać
Po prostu w bieżącej sytuacji przekalkulowałem za i przeciew takiego zapytania i wybrałem opcję nie pytać :roll: Decyzja powstała w atmosferze stwierdzenia, kiedy setka zjechała z lawety, że "Tu potrzeba betoniarki".. :???:
Ok, sam wyspawałem wszystko, błotniki były całkiem całkiem, dach maska pola drzwi środkami pola niepiaskowane, aby nie porzucało, tak więc.. odnośnie tej betoniarki, to pozwalam sobie uznać różnicę zdań w tej kwestii (którą to różnicę także należało przechować dla siebie.. taktycznie)
W sumie nie żałuję.. Syrena się robi, gdziekolwiek bym nie zajechał pewnie także by szukali betoniarki, a i tak jestem przekonany, że zapłacę 1/3 tego, co ktoś inny za taką na bordowo setkę.. (znana sprawa)
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Kangur pisze:Syrena się robi, gdziekolwiek bym nie zajechał pewnie także by szukali betoniarki, a i tak jestem przekonany, że zapłacę 1/3 tego, co ktoś inny za taką na bordowo setkę.. (znana sprawa)
Nie znam tematu bordowej setki. Co się dzialo?

Junak piękny. W bazie i bezbarwnym?
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Niestety akryl, na to bezbarwny.. Tak musiało być, bo po lakierze robiłem szparunki plus loga, a ten stempel wytwórni drobna czcionka, więc przykryć to całe bezbarwnym najlepiej jest 8)
A o tamtym .. to na żywo przy pepsi pogadamy na zlocie Syren oczywiście :wink: mam nadzieję że stawisz się i to już z bordowym dachem :) :???:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Akryl i bezbarwny :zdziwko :/ Baza i bezbarwny to już przegięcie.
Jesteś ostatnią osobą, którą podejrzewałem o taki patent. A jak w oryginale robione były szparunki?

Z bordowym nie ma szans :grinser
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Tak? :> Twoja decyzja, ale .. będzie bolało :P załatwię z Aparatosem zmianę regulaminu, tak że od sezonu anno domini 2019 stoczwórki z jasnym dachem płacą wpisowe.. potrójne :wpysk
Odnośnie malowania wózka bocznego.. Bardzo ciężko o materiały archiwalne które pozwalały by na całkowitą pewność jak to pod koniec lat 50-tych robili..
Są zdjęcia z epoki, gdzie gotowe wózki w tej krakowskiej wytwórni wystawiano.. w rzędzie na dwór, takie były realia.. Na podstawie zachowanych materiałów można stwierdzić, że szparunki jak i logo były malowane "od ręki" natomiast znaki identyfikacyjne- zamiast tabliczki znamionowej po prostu były w formie stempla nanoszone i tak przysychały.
To właśnie z powodu takiej formy, tak niewiele znaków przetrwało.. Ja podjąłem wybitne wysiłki, aby ten stempel odtworzyć, i zrobił to dla mnie kolega z forum shl-ki w technice wektorowej.
Potem już łatwizna - gotowiec do drukarni, a jakby ktoś chciał to mam jeszcze kilka szablonów do wózka SUM 8)
Z tego powodu (żmudna i trudna forma) jak i innych czynników jak otarcia, zmycia itp. warto takie malunki przykryć bezbarwnym i to jest jedyny powód, a nie jakaś tam ideologia..
"Pieczątka" na moim SUMie ma po prostu przeżyć dziesięciolecia i cieszyć wiele następnych pokoleń pasjonatów, kiedy mnie już nie będzie.. :???:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

myślę ,że należy wrzucać fotki dla udokumentowania remontu/renowacji.
A zdanie innych jeżeli wydaje się nam nieprzychylne lub nawet atak olać. Róbmy swoje! :ok3
Ja swoje remonty zostawiłem w całości. Fajna relacja a i za parę lat ktoś może podejrzeć i coś zrobić lepiej. Myślę ,że właśnie to jest cel naszej tu obecności - pomoc.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Kozak90 pisze:myślę ,że należy wrzucać fotki (..) Ja swoje remonty zostawiłem w całości. Fajna relacja a i za parę lat ktoś może podejrzeć (..)
Aha.. :> No ale chętnie popatrzę bo chyba "starą" Syrenę remontujesz, bo nie dalej jak miesiąc temu o usta pytałeś :?: a ja nie kojarzę tego remontu :???: a może dla kogoś szukał Kozak, hmmm :???:

:wink:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

To ja podziękuję za takie złoty, gdzie są "równi i równiejsi..."
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

A co ja poradzę? :???: Za błędy się płaci :grinser
Ja też płacę, nie myślcie sobie, i to całe życie.. Weźmy np. takiego Junaka M07, z koszem, którego to- kurka to już będzie z 15 lat temu, do Muzeum Inżynierii Miejskiej sprzedałem- ten w kolorze bordo.. Niestety ramę bezmyślnie pomalowałem na czarno, reszta na bordowo..
No i tak stoi do dziś.. :???: wiadomo, np. bak zdjąć i lakier poprawić, to nie rozbiórka całego motocykla do maku i składanie.. Pomijając, że od lat mnie to gryzie i nie daje spokoju, to do dziś płacę frycowe za ten czyn haniebny :( pomyślałby kto- współtworzył zbiory, ma "wejście", stosunek ciepły ale skąd! :???: Popatrzeć nawet na zaplecze, na stodwójkę, kiedy naprawdę potrzebowałem, zapomnij :F Tak że mam za swoje..



:wink:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Kangur pisze:
Kozak90 pisze:myślę ,że należy wrzucać fotki (..) Ja swoje remonty zostawiłem w całości. Fajna relacja a i za parę lat ktoś może podejrzeć (..)
Aha.. :> No ale chętnie popatrzę bo chyba "starą" Syrenę remontujesz, bo nie dalej jak miesiąc temu o usta pytałeś :?: a ja nie kojarzę tego remontu :???: a może dla kogoś szukał Kozak, hmmm :???:

:wink:
Narazie zbieram częsci. Jak wystartuje to będę chciał szybko lądować. A nie grzebać pare lat.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ja tak zbieram części do mojej 104. I powiem wam im więcej części mam tym bardziej twierdzę, że mogę nie mieć czasu na jej uczciwy remont......
do tego jak sobie przypomnę jaki nakład pracy pochłonęła 105L - nie chce mi sie jeszcze bardziej
ODPOWIEDZ