opony zimówki a nasze klasyki

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

opony zimówki a nasze klasyki

Post autor: arturromarr »

Ostatnio pojawiła się dyskusja na temat obowiązkowych zimówek.

http://moto.wp.pl/kat,106078,title,Opon ... &_ticrsn=5

Niby klasykami niewielu ludzi jeździ zimą bo szkoda częstować je solą z dróg (o kolizje też łatwiej) ale jak obowiązek wejdzie to szansa na mandat jest.
Problem jest taki że o ile całoroczne opony (lepsze czy gorsze) każdy ma to zimówek zwyczajnie nie było w tamtych czasach.
Teraz można je pewnie kupić, ale wiem że nowe klasyczne opony są bardzo drogie.

PS:
przepis jest o tyle kontrowersyjny że bez niego wg. badań prawie wszyscy zmieniają (ja też w cywilnym aucie) a przecież zima nie trzyma się kalendarza i pewnie trzeba byłoby czasem jeździć zimówkami na sporym plusie co je niszczy i pogarsza zdecydowanie przyczepność. Sam miałem kiedyś "przyjemność" wylecieć prawie z zakrętu przy wcale nie dużej prędkości, ale spora temperatura (zwłaszcza asfaltu) i zimówki zrobiły swoje.
Jeden moment od którego wolno było by zmienić "obuwie" naszym pupilom spowodowałby też jeszcze większe korki w stacjach wymiany.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

arturromarr, chodzi o napakowanie znów budżetu mandatami a co niby innego chodzi tej "ekipie " ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

poronionony pomysl!!! ja niezakladam zadych zimowek na zadne auto... i niebede! JESZCZE CZEGO zima jest poto zeby bylo slosko! niech nieleja to solo tyle to bedo mieli oszcednosci!!
ps. sory w syrenie mam zimowki zalozone haha ijezdze nia tylko w lecie..;p
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

a ile Syren jeździ w zimie?
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Mariusz pisze:a ile Syren jeździ w zimie?
No pewnie niewiele, ale tym bardziej właścicielom będzie szkoda na zimówki skoro wyjeżdżają sporadycznie i jeśli będą chcieli nie ryzykować to "uziemią" auto na cały sezon zimowy.
Druga rzecz że chodzi o wszystkie klasyki.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a wez pomys co maja zrobic własciciele terenowek...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

trzeba bedzie ponawulkanizowac napisy na oponach"winter" porostu... coz poradzic... 12 zim przejezdzilem na letnich tfu - NORMALNYCH oponach i nigdy neimialem z tego powodu problemow... zima jest cza poprstu jzdzic ostrozniej... ale nie.... jedna z drugim ponazakladaja zimowki, i "dawaj" jak po suchym asfalcie w lecie bo przecierz ma opone zimowa wiec moze normalnie jezdzic... cza miec wyobraznie to mozna i na slikach w zimie jezdizic.!! a jezdzilem i wiem co mowie! :klnie
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Pytanie jak potraktują opony wielosezonowe. Taka opona ma oznaczenie M+S tzn., że w zasadzie jest traktowana jako zimowo - letnia "mud+snow" czyli błotno śniegowa. Co na to ustawodawca?
Są też opony z oznaczeniem "all season". A keżeli chodzi o terenówki to tzw "all terrain", ale to tak naprawde też opony błotno śniegowe.

Ja cały rok w dupowozach jeżdżę własnie na wielosezonowych i nie narzekam.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Uważam, że generalnie zmiana opon na zimowe jest jak najbardziej zasadna (zrozumiesz to, gdu postoisz w korku, bo ktoś na letnich oponach stanie w poprzek drogi). Ponieważ niektórzy tego nie rozumieją to musi wejsć przepis. Powinien też wejsć przepis z minimalną głebokością bieżnika 4mm w zimowkach. Opona calosezonowa czy M+S moim zdaniem jak najbardziej będzie dopuszczona, bo na jakiej postawie miało by być inaczej?
p.s. Gdyby kazdy miał zimówki, można by przestać tyle sypać sola. Najlepiej wogóle nie sypać solą, ograniczyć się do odgarniania śniegu i ewentualnego posypania piaskiem (gdyby bylo oblodzenie).
p.s.2. W Syrenie zmieniać nie będę, bo zimą stoi w suchym by nie rdzewiala ;)
p.s.3. Komplet tanich zimówek to kilkaset zł a starczą na kilka lat, więc koszt generalnie niewielki.
p.s.3. Zapraszam na zmianę opon w moim warsztacie.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Yanosik pisze:Uważam, że generalnie zmiana opon na zimowe jest jak najbardziej zasadna (zrozumiesz to, gdu postoisz w korku, bo ktoś na letnich oponach stanie w poprzek drogi). Ponieważ niektórzy tego nie rozumieją to musi wejsć przepis. Powinien też wejsć przepis z minimalną głebokością bieżnika 4mm w zimowkach.

przepis musi wejść aby budżet państwa zarobił na mandatach ;)
a jesli cały rok jeżdże na zimówkach :D ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Przepis będzie albo i nie.
A jo Wom powiadom jak chceta jedzić to zimówki zaklodajta i tyla :devil3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Ja też uważam że zimówka zimą ma być, co nie zmienia faktu że trzeba jeździć kupę ostrożniej i w ogóle niż latem ale to chyba każdy kierowca wie, przynajmniej powinien wiedzieć :ok3
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

Yanosik pisze:Ponieważ niektórzy tego nie rozumieją to musi wejsć przepis
nielubie takiego toku rozumowania...to jest zmuszanie ludzi do czegos czego niechcą niech mi zasponsorują zimowki i zalozenie ich to pogadamy( ci ktorzy ten przepis uchwalają) ja jezdze na letnich (normalnych - letnie to slowo wymyslone by wprowadzic zimowki) i na tkich bede jezdzil.... ile tego sniegu co przeszkadza jezdzic na normalnych oponach jest ..?? tydzien w sumie w roku? wiekrzosc tego czasu w zimie i tak asfalt jest suchy i czysty. powiem wiecej.. ja jestem za zneisieniem ogranieczenia glebokosci beirznika... ja jezdze na oponach dotąd dopuki "sie da" i widac da sie barzo dlugo...te wszystkie przepisy są poto by nabija niektorym kobze...
w syrenie mm zimowki... bo tkie byly jak kupilem i na takich jezdze mimo iz tylko w lecie....sie przetrą to sie wymieni...

na punto kazdą opone mam inną i jkos nie zauwazylem zeby sie grzej jezdzilo sciągalo przy chamowaniu cy cos podobnego.. ( a moge miec rozne gdyz auto jest zarejestrowane w IRL a tam wedle przepisow mozna miec rozne bierzniki na tejsamej osi. )

to pisalał ZUK_( znow sie komp nie przelogowal)
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Agnieszka pisze:to jest zmuszanie ludzi do czegos czego niechcą
No do tego są jeszcze inne glupie przepisy. Trzeba mieć jakieś OC (po co mi OC jak nie robie wypadków) i prawo jazdy (po co mi prawo jazdy jak umiem jeździć), pasy bezpieczeństwa, spryskiwacz szyby, ABS (kiedyś nie było i bylo dobrze) i wiele wiele wiele wiele wiele wiele wiele innych rzeczy do których zostalismy zmuszeni wbrew swej woli i za nasze pieniadze.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Agnieszka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 263
Rejestracja: 2010-12-29, 18:11
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Agnieszka »

otoz to. i ja osobiscie jestem za znesieniem wiekrzosci obowiązkow , praojazdy oczywiscei ze powinno byc zneisione. umiesz jezdzic to wsiadasz i jedziesz.. , pasy oczywiscie ze powinny byc dobrowolne.. o ABSie ne wspomne bo to wogle jakas fanaberia... - owszem za doplata w salonie powinno byc mozna sobe zazycic co sie zyw nie podoba.. ale ja np idąc kupic nowke( co mysl enigdy nie nastąpi, ) ide i mowie.. dobry chcialem auto. ma jezdzic i skrecac zatrzymywac sie i niepsuc. a inny przyjdzie i powie. chce auto zeby mialo abs, xenony, klime, szyby elektryczne lusterka sterowane, ameliniowe felgi, cuda na kkiju. ok , ale ja tych rzecy niechce i powinienem miec prawo kupic taki samochod "goły" z 4 kolami silnikiem i kierownicą... standardowym oswitleniem i tyle... i zaloze sie ze wiecej takich ludzi by si eznalazlo...
Yanosik pisze:Najlepiej wogóle nie sypać solą, ograniczyć się do odgarniania śniegu
z tym sie zgodze jak najbardziej... i w tedy gdbym naprawde sobie nieradzil z jazdą.. zalozyl bym zimowki...

/ZUK/
ODPOWIEDZ