Unikat a już zarejestrowany pojazd

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
FilipK
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-07, 18:14
Lokalizacja: Wrocław / Szkocja

Unikat a już zarejestrowany pojazd

Post autor: FilipK »

Cześć i czołem!
Posiadam Syrene Bosto, zarejestrowana normalnie na białe blachy, jeździ jak złoto. Problem mam taki, że śmigam nią tylko kilka miesięcy w roku, więc szkoda płacić OC za cały rok. Ale przerejestrowywać na zabytek też nie chce. Ostatnio doczytałem, że auta zarejestrowane jako unikatowe też nie muszą mieć ciągłości OC. Pytanie więc takie - czy można uzyskać taki wpis do auta już zarejestrowanego, bez przerejestrowania? A może wystarczy sama opinia bez tego wpisu?
Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Tak, wystarczy sama opinia,

A czemu nie chcesz na zółte ?
A który masz rocznik ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
FilipK
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-07, 18:14
Lokalizacja: Wrocław / Szkocja

Post autor: FilipK »

Nie to, że nie chce ale jedyne co uzyskam, to przegląd bezterminowy, ale już będzie pod konserwatorem zabytków, droższa opinia, przerejestrowanie, dużo kasy a zysk mały.

Rocznik jest 1982.

Po uzyskaniu takiej opinii jakie muszę podjąć kroki? Wypowiedzieć OC i zgłosić to do WK?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no jezeli masz przeliczac pewne rzeczy tylko pod względem finansowym to pewnie, masz racje zabytek nie jest dla Ciebie :) obyś nie miał dzwona z czyjejś winy :)

samo wypowiedzenie WK to nie interesuje.
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
FilipK
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-07, 18:14
Lokalizacja: Wrocław / Szkocja

Post autor: FilipK »

Super, dzięki za informacje.

Nikt mnie nie będzie gonił za brak ciągłości OC? Wolę uniknąć opowiadania na takie pisma i poinformować odpowiednie instytucje przed?
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

FilipK, a kto Cię ma ganiać?
Ubezpieczenie OC to tylko kwestia ubezpieczyciela i UFG. Jak już będziesz miał opinię w ręku, to masz dwie opcje - zerwać OC albo poczekać do końca i nie przedłużać, ale w obu przypadkach musisz o tym ubezpieczyciela poinformować, a jako powód podajesz to, że posiadasz opinię o pojeździe unikatowym z jednoczesnym brakiem obowiązku ciągłości OC.

Pomyśl jednak o OC z PZU z kartą członkowską PZM. Do aktualnych zniżek dochodzi dodatkowa zniżka 70% w PZU, przez co wykupienie takiego OC na rok może być korzystniejsze niż wykup OC np na trzy miesiące gdzieś indziej ;)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nie unikniesz, napisac zawsze mogą, pisza nawet do tych co maja na zółtych


DizzyX samo nie przełuzanie nie wchodzi w gre bo zgodnie z UOUO przedłuza sie samo
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

motonita pisze:DizzyX samo nie przełuzanie nie wchodzi w gre bo zgodnie z UOUO przedłuza sie samo
Chodziło mi o to, że na koniec okresu trzeba poinformować ubezpieczyciela o tym, że nie chcemy przedłużać OC ;)
W zasadzie powinienem napisać o wypowiedzeniu umowy z końcem okresu jej trwania - ot, poszedłem skrótem myślowym ;)
Skarpeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-16, 18:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Skarpeciarz »

Zakładam, ze Twoja Skarpeta ma już 40 lat. Jeżeli tak, wówczas nie potrzebujesz żadnej opinii ani żółtych tablic, bo jest to pojazd HISTORYCZNY. Dla pojazdów historycznych nie ma obowiązku ciągłości OC. Ja tak mam z moją - zgłosiłem tylko do ubezpieczyciela, ze nie planuje przedłużać ubezpieczenia ze względu na Art. 2 ust. 11 Ustawy Prawo o ruchu drogowym i Art 27.1 pkt. 5 Ustawy o ubezpieczeniach obowiazkowych. Inna sprawa, ze takie rozwiązanie kalkuluje się tylko jak nie jeździsz przez bardzo długie okresy. Krótkie ubezpieczenia sa droższe sumując, niż dlugie, caloroczne. Mi się opłaca bo Syra stoi 3 lata remontowana. Natomiast dla Ciebie najodpowiedniejsza opcja będzie członkostwo w PZM i ubezpieczenie wtedy za jakieś 100 - 200 zł na rok. I tu opinia nie jest potrzebna do niczego. Pojazdu musi mieć 25 lat i być ubezpieczony w PZU.
FilipK
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-07, 18:14
Lokalizacja: Wrocław / Szkocja

Post autor: FilipK »

DizzyX, mam tą kartę ale za Bostona we Wrocławiu i tak place 400zl, bez żadnych zniżek chcieli kilka tysięcy...
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Tak z ciekawości, w jakim towarzystwie ubezpieczasz?
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Może zrobimy im reklamę na "minus" ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

FilipK, a jakie masz generalnie zniżki?
Wiesz, mnie w PZU bez zniżki z PZMu też niby jakieś chore OC na Skodę wyliczyli, a ogólnie zapłaciłem 400 zł co było obecnie najtańszą opcją ze wszystkich dostępnych ubezpieczalni.
Za malucha miałbym 200 zł na rok, ale rozdzieliłem na dwie raty - i tak wyszła połowa tego co zaproponowali mi w AXA.
Ale ja mam raptem 20% zniżki w podstawie tylko (+ od tego 70% zniżki PZM w PZU).
FilipK
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-07, 18:14
Lokalizacja: Wrocław / Szkocja

Post autor: FilipK »

PZU, maksymalne zniżki z racji bezszkodowej jazdy.

Jakieś pomysły, jak mogę to zbić niżej?
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

FilipK, generalnie ciężko będzie, bo OC generalnie podrożało, zwłaszcza w dużych miastach.
Popytaj w innych TU, ale raczej nie znajdziesz konkurencyjnych ofert.
Zostały też przytoczone opcje pojazdu historycznego, unikatowego czy zabytkowego - takie nie muszą posiadać ciągłości OC, możesz wykupić wtedy kiedy jeździsz - ale wykup OC np. na 3 miesiące może finalnie wyjść drożej niż na rok w PZU ze zniżką z PZMu ;)
ODPOWIEDZ