Ile km na akumulatorze?

schematy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Ile km na akumulatorze?

Post autor: Gieroy »

Załóżmy, że jest taka sytuacja: jest nowy na 100% naładowany akumulator i z jakiegoś powodu wcale nie ma ładowania. Syrena zostaje odpalona i jedzie (bez świateł, bez innych odbiorników).
Ile km przejedzie na samym akumulatorze?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

https://forum.autokacik.pl/index.php?/t ... wania-aku/

To jest uzależnione od bardzo wielu czynników w tym temperatury otoczenia.
Przy zerowej padnie stosunkowo szybko, po kilku użyciach rozrusznika.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Nie wiem jak w syrenie - pewnie podobnie. Kiedyś (w zeszłym wieku) padła mi prądnica w maluchu. To jeździłem 2 dni po mieście (niewiele) i powrót z Koszalina do Piły (czyli łącznie ze 150-160KM). Po mieście na światłach dziennych. Powrót na mijania, bo czarna noc. Mimo świateł, widoczność raczej mizerna. W zasadzie nic nie bylo widać, dobrze, że droge znałem, to te 50-60 km/h mozna było jechać. Nie pamietam, czy odpalałem rozrusznikiem czy linką. Ale po mieście to raczej rozrusznikiem.

Potem naładowałem aku i jeszcze po Pile pojeździł chwile do czasu naprawy.

To bez świateł na max akumulatorze myśle że spokojnie kilkaset km przejedzie. Zależy też (może przede wszystkim) jaka pojemność akumulatora.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Pobór prądu przez układ zapłonowy jest stosunkowo niewielki więc myślę, że jeżeli nie wyłączamy silnika i nie używamy żadnych odbiorników to kilkaset km nie powinno stanowić problemu
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Swojego czasu miałem problemy z ładowaniem a raczej z jego brakiem. Udawało mi sie zrobić max 30km na samym aku.
Ostatnio zmieniony 2017-08-15, 09:36 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Mariusz pisze:Swojego vzasu mialen problemybz ładowaniem a raczej z jego brakiem. Udawalo mi sie zrobic max 30km na samym aku.
To musiałeś mieć albo bardzo slaby akumulator albo jakieś mocne odbiorniki pobierające prąd.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

trabantem mi się udało machnąć prawie trzysta bez ładowania. Bez świateł, odpalania, sporadycznie kierunki.
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

gdzies czytalem ze bez swiatel ok 8 :fire godzin pracy a na swiatlach 2 godziny. padl mi kiedyś alternator w golfie. i taki patent aby jesdzic z przepisami to odlaczyc z jednej strony mija ia z drugiej postojowe i za dnia rozlaczyc postojowe tyl stop lepiej miec. mandat grozi nizszy niz za jazde bez wlaczonych i bez punktow a w razie co ma miejscu naprawisz i dowodu nie zabiora. tak przygotowanym golfem przejechslem ponad 230km
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

180 km bez ładowania. Polonez
Kurołap
Posty: 17
Rejestracja: 2016-09-14, 23:23
Lokalizacja: Rajsko

Post autor: Kurołap »

Wracałem w dawnych czasach z Chorwacji z padniętym alternatorem. Auto było w dieslu, aku dość spory (koło 85 Ah o ile pamiętam). Wszystkie fajerwerki powyłączane, rozruch robiliśmy klemami z drugiego auta. Stawaliśmy na noc koło połowy drogi. Aku dało radę do południa Polski gdzie mieszkam, czyli w sumie około 1200 km. Myślę, że w benzynie byłoby znacznie gorzej, ze względu na zapłon pobierający prąd.
ODPOWIEDZ