Jakaś dziwna 105...

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Została.
Stoi w "nowym" garażu przerobionym ze starego budynku gospodarczego, iście PRLowski klimat :lol: przynajmniej sucho, nie pada, jest wentylacja ;)


Były oczywiście propozycje, ale głównie zamiany. Były też głosy, że pewnie złom, bo nie opisałem cukierkowo, bo powiedziałem uczciwie wady auta.
No to tak, to złe auto przeszło w listopadzie badanie techniczne - bez taryfy ulgowej i bez znajomości. I bez problemu :)
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

No i tak trzymać. :ok3
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

I słusznie Krajan! Bo gdzie jest napisane, że inwestowanie w nawet stare auto musi się z zwrócić? :-p
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Nigdy się nie zwróci ! :devil3 :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

SyrHarMer pisze:Nigdy się nie zwróci !
Patrząc na obecne ceny 126p, 125p czy Polonezów, to mam wrażenie, że kupując 3-4 lata temu, sprzedając dziś można by swobodnie odzyskać kasę, może nawet zarobić w ekstremalnej sytuacji.

Ze Skodą jest inaczej, bo jest to totalnie niepopularne auto w Polsce, ceny nawet zrobionych aut są względnie niskie (nie liczę pobożnych życzeń na niektórych ogłoszeniach). Z drugiej strony - zdecydowanie gorzej w Polsce z dostępnością części.

Ale ja nie o tym.
Cóż, no Skoda żyje, przezimowała w garażu, a wiosną - po założeniu naładowanego akumulatora - odpaliła z półobrotu. Sam byłem pod wrażeniem.
Do zrobienia jest... to i owo. No ale jeździ :D

Takie fotki na zachętę :piwo:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

DizzyX, Z tyłu wygląda prawie jak Wartburg ! - W porównaniu do dzisiejszych Skód jak dzień do nocy ! - Ale kiedyś to były naprawdę prestiżowe samochody ! Lata lecą, a my się starzejemy - widać to nie tylko po dzieciach, ale też po samochodach ! :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Dywaniki stomilowskie z malucha prawie pasują do Skody

Obrazek

:smiech :grinser :grinser

A poza tym zrobione ładowanie, przy okazji wymieniony alternator na 55A, no i założone zegary ze sprawnym licznikiem przebiegu :)
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Eeee nie pasują.


A nie da się do Skody kupić?
Jak z częściami do nich?
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Mariusz pisze:A nie da się do Skody kupić?
Gumowych dawno nie widziałem, a materiałowych nie chcę. A te miałem :devil3
Mariusz pisze:Jak z częściami do nich?
Generalnie nie jest źle, ale są już części, których praktycznie nie da się kupić, albo ludzie chcą miliony za rzecz wartą 20-30 zł. Sporo gratów można ściągać z Czech i tak właśnie robiłem z niektórymi rzeczami :) (np. przednie kierunki do mojej).

[ Dodano: 2019-05-24, 21:11 ]
Trochę się dzieje :) Przede wszystkim zakończyła się druga edycja imprezy Motopiknik Konecki, którą współorganizowałem :) Roboty było ogrom, ale mam wrażenie, że wyszło super, zwłaszcza że reakcje są naprawdę pozytywne :)
No i dzięki imprezie i Bartkowi Gągolewskiemu mam parę ładnych fotek :E

Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio na MoroWeteranie dokupiłem też parę gratów do Skody, między innymi kierownicę od m.in. Rapida, co prawda bez dekielka, ale kolega ma mi coś dorobić :)
Obrazek

no i kołpaki:
Obrazek
Generalnie długo już szukałem fajnych kołpaków do stalówek, ale ciężko jest dostać coś fajnego w rozmiarze 13 cali, bo albo są to jakieś kołpaki seryjne z innego auta (Ford/VW/Opel), albo są to współczesne uniwersalne kołpaki z plastiku cienkiego jak papier, na dodatek wyglądające słabo. Tym bardziej cieszę się, że wyrwałem oryginały ze Skody, bo na rynku ich praktycznie nie ma - przynajmniej w Polsce.

[ Dodano: 2019-05-28, 19:51 ]
Jak już pisałem - w kierownicy od Rapida brakuje dekielka. Jak zauważył Trefl, prawdopodobnie ten spasuje od kierownicy od Skody Favorit. Sęk w tym, że jeszcze niedawno było tych kierownic od groma, a obecnie nie mogę znaleźć ani jednej (zwłaszcza kompletnej) - nie ma na lokalnych złomach, nie ma na Allegro, nie ma na OLX. Zniknęły z rynku i tyle. Cóż, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i podziałać :P
Materiał - pleksi 3mm. Narzędzie - ploter laserowy (niestety chiński :P ). Efekt:

Obrazek

1. Dekielek w wersji "Garaż Dziadka", z logo bloga :E :E
Obrazek
2. Dekielek w stylu oryginału
Obrazek

Jakość jest jaka jest (choć na żywo wygląda to ZDECYDOWANIE lepiej), niemniej jednak ja jestem bardzo zadowolony - wszak lepszy taki dekielek niż brak dekielka :lol2:
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Adam Słodowy :D
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
AND-C
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: AND-C »

https://www.facebook.com/groups/4088295 ... 8544257962

Tak mi się w oczy wbiło i dekielek jest.
AND
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

AND-C, wiem, widziałem :)
Ale być może będę miał niebawem oryginalny dekielek od kierownicy, więc po co kupować kolejną kierownicę? :grinser

Tymczasem - robimy droższą wersję (ten wzmocniony :lol: :lol: )

Obrazek

[ Dodano: 2019-06-04, 18:33 ]
Jeśli chodzi o wnętrze, to powoli się "buduje", ale wrzucę fotki jak będzie temat ogarnięty :D

Tymczasem czegoś ewidentnie brakowało mi na kratce wlotu powietrza na słupku C... no to sobie dorobiłem :D

Obrazek
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Ładnie 😁
motomania na luzie
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no te wloty powietrza to ci wyszły
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Trochę czasu minęło :E

Duże info jest na blogu:
http://garazdziadka.pl/2019/09/01/aktua ... koda-105l/

A tu w telegraficznym skrócie:

Przede wszystkim - udało mi się uporać z hamulcami z tyłu - w końcu zdobyłem odpowiedni ściągacz i zdjąłem bęben po stronie pasażera. Trochę czasu zeszło, ale autko jeździ, hamuje, nie blokuje się nic... przynajmniej na razie. Zobaczymy jak będzie dalej :)
Po hamulcach zostały wymienione jeszcze manszety półosi (stare rozpadły się), zmieniłem także olej w silniku.

Skoro wszystko wskazuje na to, że mechanika jest ok, zająłem się wnętrzem ;)
Na początku założyłem kierownicę z wersji GLS/130/Rapid:

Obrazek

Tunel środkowy założyłem już wcześniej, ale założony był mieszek drążka zmiany biegów z Faforit. Nie był zły, ale nie do końca pasował. Na szczęście udało mi się zdobyć oryginalny, do tego porządnie zamontowałem gałkę zmiany biegów (drewniana, pamiątka ;) ), razem z ojcem zrobiliśmy wiązkę - instalację elektryczną do radia. Podpięliśmy też woltomierz, na razie bez podświetlenia.

Obrazek

Skoro jest radio - to muszą być też kolumienki :D :

Obrazek

Oryginalnie w tych obudowach zamontowane były szerokopasmowe głośniki GD 10-16/5/2, które... powiedzmy, że lata świetności mają już za sobą :lol: W obudowy wpasowałem jakieś głośniki no-name, które... no grają ;) może nie jest to hi-fi, ale coś brzdąka w tle - a to mi akurat w Skodzie wystarczy :) może kiedyś trafię jakieś większe kolumienki, to zamontuję w nich lepsze głośniki ;)
Jeśli chodzi o wyposażenie, to na ten moment zostało mi jeszcze zamontowanie zmieniarki CD - ale to temat na inny czas. A, no i muszę zmienić lampki podświetlania wnętrza, ale to też zabawa z wymianą wsuwek, więc trochę zabawy przy tym będzie...

Dziś dalej zająłem się wnętrzem, niestety robię na dworze i deszcz mnie przegonił... mam nadzieję, że uda mi się jednak dziś lub jutro dokończyć to co robię - i pochwalę się "w miarę ukończoną" wersją wnętrza Skody :twisted:
ODPOWIEDZ