Lakiernik blacharz poszukuje

(karoseria, blachy, lakierowanie)
krzybelik
Posty: 12
Rejestracja: 2012-01-19, 13:01
Lokalizacja: Secemin

Lakiernik blacharz poszukuje

Post autor: krzybelik »

Witam wszystkich, czy macie może namiary na dobry warsztat blacharsko-lakierniczy.
Chciałbym zacząć remont. Z mechaniką sobie powinienem poradzić natomiast roboty blacharskie oraz lakiernicze chciałbym aby ktoś wykonał.
Wiem że warsztatów jest wiele ale nie do syren. W grę wchodzą województwa śląskie, świętokrzyskie, łódzkie. Proszę o jakieś namiary i najlepiej krótki opis z doświadczenia z warsztatem.
Z góry dziękuję za każda informację:)
klima87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-16, 20:59
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: klima87 »

Ja mogę polecić Małopolskę. Gościu robi same starocie i syreny się nie boi:). Najbliższy wolny termin koniec 2018 roku. To świadczy że jest super. Lakieru nie robi.
krzybelik
Posty: 12
Rejestracja: 2012-01-19, 13:01
Lokalizacja: Secemin

Post autor: krzybelik »

Dziękuję kolego, tylko termin.... :klnie do tego czasu chciałbym już jeździć
klima87
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 57
Rejestracja: 2017-01-16, 20:59
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: klima87 »

Wiem, Ja jestem umówiony od marca 2018. Ale niestety kolega który też jest dobrym Blacharzem nie podjął się, stwierdził że lepiej za ten czas 3 nowe zrobić mniej się narobić i zarobić. Syrena niestety wymaga prac fachowca który nie boi się wziąć kawał blachy i wyklepać brakujący element.
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Witam a na ogarniecie mechaniki,detali itp bez blacharki bo auto zdrowe.Ktos by znalazl czas ??? Duzo tam nie trzeba zrobic odswiezyc samochod,info prv
krzybelik
Posty: 12
Rejestracja: 2012-01-19, 13:01
Lokalizacja: Secemin

Post autor: krzybelik »

Witam ponownie widzę brak zainteresowania :cry: Naprawdę wszyscy sami robią blacharkę??? I lakierują też sami???
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Na pewno nie brak zainteresowania, tylko.. sam piszesz aby ktoś polecił.
Widocznie fizycznie niemożliwe.. :???: pisać Ci dla samego pisania? ale bez przekonania?..
Temat jest ciężki.
:x
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4292
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Jest pod Opolem warsztat który mogę polecić
Spawał i malował mojego Merca
Ale pytałem go o termin i stwierdził że na razie nie przyjmuje nowych robót
Bo jest za pchany
Ma teraz na tapecie VW karmanghia, dwa garbusy i kilka innych samochodów
Zapytam czy dać namiary.
motomania na luzie
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

krzybelik pisze:Naprawdę wszyscy sami robią blacharkę??? I lakierują też sami???
Nie, po prostu... szczerze mówiąc ciężko kogoś polecić.
Sam dopiero co robiłem blachę i lakier i efekt jest taki, że na chwilę obecną szukam kolejnego zakładu...
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

.. moja 102-ka była u dwóch lakierników, krótko po rozpoczęciu prac, przy ustalonych warunkach, była przewożona od pierwszego fachowca w atmosferze skandalu (wspominałem o tym w swoim wątku) :???: do drugiego..
Tam stała prawie rok (buda) a na maskę i 2xdrzwi czekałem kolejne 6 miesięcy
:(
W efekcie--- niedopasowania! :/
https://images82.fotosik.pl/93/0177fb1c6274bcc2.jpg

Na tym etapie poszukiwałem kolejnego lakiernika- dwóch mnie spławiło, trzeci na raty, taktycznie 8) na decyzję czwartego czekam już 3 miesiące :lol:
W międzyczasie zdjąłem 3 błotniki, przyciąłem pas przedni, było to 2 razy malowane przez kolegę
Tak to na dziś stoi

https://images81.fotosik.pl/468/bb7fde0b996d59be.jpg

I wiesz co? wczoraj zamówiłem sobie spray- pod kolor..
Zmatuję jutro jeden błotnik, zobaczę jak pójdzie , z tym że jeden spray (45zł) :x na jeden błotnik pewnie wystarczy

:???:

Syreny to pułapki.
Myślę, że ktoś się zgodzi na tą robotę, ale musisz zabiegać, zapewniać że wydatek rzędu 15-20 tys. to dla Ciebie normalka,., :wink:
Tak,, Syrenki są kochliwe.. i wymagające vice-versa w tym wymiarze.. :*
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur - jeżeli zapewnisz, że wydatek rzędu 15-20 tyś, to dla Ciebie normalka, to "FACHOWIEC" doliczy jeszcze min. 25%, a wtedy zrobi się bardzo nie ciekawie. Raczej trzeba wysłuchać co ma na wstępie do powiedzenia, - bo dołożyć można zawsze, ale uszczypnąć
nie bardzo ! i jeszcze jedno - rozdzielił bym zakład blacharski od lakierniczego, bo z reguły blacharz - lakiernik, blacharkę robi byle jak i ukryć to chce malowaniem !!!
Wg mnie blacharka to jeden etap, a malowanie następny. Lakiernik zawsze ma możliwość zmusić blacharza do poprawki (oczywiście poprzez właściciela samochodu) :devil3 :devil3 :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

jak rozdzielisz na dwóch. Kto inny blacharkę, kto inny lakierowanie to zawsze jeden będzie zwalał na drugiego a drugi na pierwszego. I ani od jednego ani od drugiego nie uzyskasz poprawy.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

SUPER.DAWID myślę, że właściciel samochodu decyduje o całokształcie prac i po to
Bozia dała mu oczy żeby widział co namłodził blacharz i potem lakiernik, a u blacharza musi być tak długo aż będzie zrobione jak się należy. Może być jeszcze opcja , że po odbiór od blacharza właściciel jedzie razem z lakiernikiem ! :piwo:
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

..no i tu jest właśnie sęk sprawy--> taka wycieczka z lakiernikiem po zabytek to.., czekajcie, w tych.. no, na tych, wyspach Bergamutach chyba :wink:
Chociaż, cuda się zdarzają.
Albo znajomości.. po prostu nie wykluczam że ktoś ma układy, nic zdrożnego, Jemu po prostu ktoś zrobi coś z czym "obcych" spławi.
Życie.
Ja osobiście takich pieniędzy nie płaciłem, nigdy, zresztą mój remont Syreny się dosyć ciągnie :???: ale jak jest "w terenie" świadczy choćby sytuacja jak Syrenę 104 niebieską sprzedawałem półtora roku temu.:
Student kupił, zapłacił, miał dużo zapału.. Było to takie szczere, dziewicze, że naprawdę wzruszyłem się, pomny na swoją młodość..
A prosto z mojego podwórka pojechał do umówionego warsztatu. I na drugi dzień telefon i słyszę: "och och jeden dzień byłem szczęśliwym posiadaczem Syrenki.. Blacharz mi wycenił na piętnaście, aby to dobrze zrobić, inaczej się nie podejmuje.. Powiedz pan, kto tam ze mną przegrał na licytacji, ma pan jakiś kontakt do niego?".. :???:
Nie jestem przemądrzały, nie wiem jak było, może chłopak przywiózł i na zasadzie "stoliczku nakryj się" myślał że się wszystko samo zrobi.. Inaczej mówiąc, lewy do roboty, nie wiem./ wtedy możliwe, że tyle usłyszał i tyle to niestety kosztuje.
Moim zdaniem pasja "zaciemnia" nam sytuację, i nie myśli się racjonalnie, a chłopak powinien, skoro taki fan, w sobotę, gdy ma wolne, o godzinie "O" podejść do Syreny, rozpocząć rozbiórkę., i zabrnąć w drogę cierniową :F
ale jeśli przetrwa ten czas hiobowy.. .. 8)
No to jest pasjonująca przygoda., nigdy już nie bedzie tym samym człowiekiem, prawda?

:P

:wink:


P.S. mmm, marabo :lol: Jak ten spray'ek dedykowany specjalnie dla tej Syrenki :P jak on pięknie kryje.. och
https://images82.fotosik.pl/470/7ea9a99b90d7940f.jpg


:wink:
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

:D :npowiem :faja
ODPOWIEDZ