WSK 125 - napęd licznika

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

WSK 125 - napęd licznika

Post autor: Wojt »

Zadałem pytanie na foru WSK, ale u nas chyba większy ruch, więc może ktoś z Was coś mądrego podpowie.
Mam garbuskę z licznikiem wyskalowanym do 120 km/godz. I mam wrażenie, że ten licznik mi wyraźnie zaniża. Tu pojawia się pytanie o przełożenie przekładni napędowej licznika - u mnie zamontowana 20/11. Z tego co słyszałem są również przekładnie 19/10 i odnoszę wrażenie, że właśnie taka przy tym liczniku powinna być zamontowana, a ta 20/11 to w przypadku licznika z cyferblatem do 140 km/godz.
Czy ktoś z Was, kto lepiej jest w temacie WSK może to potwierdzić lub ew. wyprowadzić mnie z błędu?
A może ktoś ma do sprzedania przekładnię o takim przełożeniu (tzn. 19/10) lub same zębatki o takiej liczbie zębów to chętnie wejdę w posiadanie drogą kupna.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Wrzuć fotkę jaki dokładnie masz licznik. Zerknę w chwili wolnego czasu na mój i pórownam.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Dokładnie taki jak na zdjęciu (zdjęcie z internetu)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ