Moja kólowa szos 105 / doczekała się nowego wnętrza

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4292
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Noooo
Coś w tym jest :smiech
Ale czasem pusty śmiech mnie ogarnia.
Ostatnio gdy zobaczyłem Merca Adenauer kabrio
Kolor bordo różowy matalik no taka bombka choinkowa
Beżowy dach i wnętrze (skóra )
Ale tak chciał tak ma
O gustach się nie dyskutuje i tyle
Ze mnie się śmieją bo mam srebrny bak i dorobiona kratka na bak w Junaku
I zwisa mi to :piwo:
motomania na luzie
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Powiedzmy sobie szczerze ===istnieje pewna grupa ortodoxów, którzy chcieliby mieć statyczną rzeźbę, trailer queen do obwożenia na lawetach. Pewnie, że pewna część egzemplarzy powinna zostać zachowana w muzeum jako takie eksponaty ale jako właściciela raczej by mnie to nie jarało. Mam samochód, którym strach się przejechać bo każdy kolejny kilometr będzie zaburzeniem jego oryginalności. Folia na siedzeniach, wszystkie naklejki, przelotki, nadkola i podwozie w lakierze pod kolor karoserii.

::::Znacznie bardziej wolę oglądać samochody znajdujące się w eksploatacji nieprzerwanie od 25-30 lat, upiększone różnymi nowszymi dodatkami ponieważ to świadczy o tym, że ten pojazd żyje, nosi na sobie ślady swoich kolejnych właścicieli.
Te ortodoksów są takie wyprane z uczuć, wszystko wypolerowane na błysk, nie zbliżać się i nie dotykać bo szybę za milion pięćset sto dziewięćset za palcujesz!!! Są formą lansu i snobizmu. Dałem 350 zł za głupie lusterko Galmota bo mnie k... stać. Bitch!

::::Wbrew pozorom jest trochę takich egzemplarzy głownie 125p znajdujących się w rękach tzw. dziadków z przebiegiem oscylującym w granicach 50.000 km. Wypływają głównie na Wszystkich Świętych. I to są prawdziwe autentyki. Styl, który ortodoxi strają się nieudolnie małpować swoimi epokowymi dodatkami.
Na pierwszy rzut oka można odróżnić dwa samochody należące do dziadka i do hipstera stylizującego na PRL.
Dziadek wszystko robił w jakimś celu, spełniało to pewną określoną funkcję. Hipster bezmyślnie nawali pustych walizek na bagażniku, Trybunę Ludu na tylnej półce, wielkie żółte halogeny no i jest PRL, epoka pełnom gembom.

===Podsumowując to i tak w chwili obecnej liczy się KAŻDY Polski samochód, który nie trafił na złom. To wszystko moje czysto subiektywne odczucia, niemniej w dalszym ciągu wolę jednak zobaczyć Warszawę z białą tapicerką, lampami H4, silnikiem Merca i w metaliku która za to jeździ niż pogniecioną w kontenerze.

Dlatego szacun zarówno dla ortodoxów jak i dla tuningowców za ich wkład w utrzymywanie przy życiu polskiej myśli technicznej.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

przyznaje się :) jestem ortodoksem :)

z założenia syrenę robię (staram się) idealnie ze specyfikacją dla rocznika 1975... ale nie robię tego na narzędziach z 75.... i tak kurde :) ja szukam nawet śrubek zgodnych z polska normą :) i robię czasem tą samą część trzy razy :) i ja wiem że wielu mi wypomni że taki wygadany a syreną jeszcze nie jeździ... a no nie jeżdżę... jeszcze ani raz nie słyszałem jak pracuje silnik MOJEJ syrenki.... no i co :) przecież mi sie nie spieszy :) tuż przed świętami kupiłem dla syrenki specjalnie garaż :) i w garażu będą części tylko do syrenki :) ale nie płace milionów za pierdółki.... ja szukam... zbieram.... kumuluje... coś co było czarne to będzie czarne... ale nie olejną a proszkowo... cynki nowe, kabelki nowe.... WSZYSTKO nowe :) a nie rama zostanie stara i główna część budy :) reszta NOWE :) do jazdy na zloty mam jeszcze 4 inne stare samochody :) kazdy inny, kazdy wyjątkowy.... a syrena super hiper max ortodox :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Do jazdy na zloty mam cztery inne samochody !
motonita pochwal się jakie pokaż fotki, ja bynajmniej nie widziałem i nie wiem !
Może inni forumowicze są bardziej wtajemniczeni ? , a motocykle, a motorowery ? :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zaraz po zakupie zrobiłem foto.... ponieważ już nigdy nie będzie tak pusto.... :(


Obrazek

ale to dobrze :) znaczy że bedzie duzo częściów do syrenki :)


a co do jednosladów....

Obrazek

to mam foto tylko jednego z dwóch takich garaży..
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Łauuuuu ! - Trochę tego jest, - już pisałem w innym wątku, - myśl o działce !!!!!!!! :ok3
Temat rozwojowy ! A bycie ORTODOXEM to nie grzech a zaleta ! :piwo:
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

to tez nie zaleta.... wogole to nie ma sensu... nic nie ma sensu... ide wdychac dalej mixol....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
tomek zabytek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-12-17, 23:17
Lokalizacja: polska katowice

Post autor: tomek zabytek »

Witam i na wstępie pozdrawiam Motonita pełny szacun dla ciebie za to ze jako jedyny mówisz otwarcie ze jesteś ortodoksem ja nim nie jestem ale to co nas łączy to zabytki 2 lub 4 kółka i mam nadzieje ze będziemy mieli przyjemność poznania się na jakimś spocie pozdrawiam :piwo:
ODPOWIEDZ