Ruski bokser...

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Marek.K., jak ja bym chciał płacić tylko 500 zł za rok za swoje auta, nie masz pojęcia....
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

teraz mam lanosa, to 600-700zł, a nie tylko to w domu jest
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Suchy - junak a Dniepr to dwa różnej konstrukcji silniki i różne układy smarowania. Junak ma wał na łożyskach i system smarowania wydajnościowy. Olej ma po prostu być w układzie, ale praktycznie z zerowym ciśnieniem. To co piszesz o sprawdzaniu tyczy się sprawdzenia czy pompa w ogóle podaje. Dniepr ma korby na panewkach, do tego praktyczny brak filtra oliwy i przednią podporę wału skonstruowaną tak, że w niej jest gniazdo łożyska wału i podawanie oliwy w wał. W najlepszym przypadku łożysko dostaje z czasem luzu, czop wału rozbija magistralę olejową i olej jest podawany, ale poprzez szczelinę np 0,2mm. Dopóki zimny i gęsty jest ok. W większości przypadków otwór podający oliwę be wał nie jest w osi jego łożyska - bardzo często - i nieszczelności robią się momentalnie. Jest to układ smarowania ciśnieniowy i jedynym sposobem poza czujnikiem aby sprawdzić ciśnienie jest wkręcenie zamiast niego manometru
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Dobrze, że w Junaku nie ma gniazda czopa, tylko jest guma uszczelniająca a wał może mieć luz 1 mm i to nie robi różnicy. :majk
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
ODPOWIEDZ