MOJA KRÓLOWA SZOS 105

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
tomek zabytek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-12-17, 23:17
Lokalizacja: polska katowice

MOJA KRÓLOWA SZOS 105

Post autor: tomek zabytek »

:ok3 Przedstawiam wam kilka fotek i czekam na opinie jak oceniacie. :ok3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2016-12-27, 00:06 przez tomek zabytek, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek p
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ładna sztuka. Szkoda, że zdjęcia takie małe. I drobna uwaga jak piszesz to z zachowaniem małych i dużych liter. Tekst pisany cięgiem dużymi literami oznacza krzyk, a nikt nie lubi jak się na niego krzyczy.

PS napisz coś więcej na jej temat. Jakie plany? Który rok? Co trzeba zrobić?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Żółta caryca 😁 :ok3
Ciekaw jestem wnętrza
motomania na luzie
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Oj tam już nie przesadzajmy z tym krzykiem. Rzeczywiście duże litery trochę trudno się czyta ale po prostu chciał żeby się tekst rzucał w oczy.
Ja np mam inny problem ===kiedy piszę coś odręcznie to najczęściej drukowanymi bo charakter mam "doktorski" i nikt by nie odczytał :) No ale już np. kartkę do matki na święta nie wypada drukowanymi to siedzę i kaligrafuję w linijkach odrysowanych ołówkiem.

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Podoba się, ale za bardzo odpicowana, w rzeczywistości nigdy nie było takich ładnych. :helm Aha i słuchaj się Kierowcy w każdym słowie, jest on dla nas drogowskazem moralnym którego nakazów musimy bezwzględnie przestrzegać. Bez Kierowcy nie wiedzielibyśmy jak żyć, zwłaszcza w obecnych czasach. Na szczęście Kierowca nie zostawia nas w życiowej, politycznej, filozoficznej, moralnej i motoryzacyjnej nieświadomości. :jupi:
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Takie ładne były zaraz jak wyjechały z fabryki i potem ktoś dbał o nie przesadnie !
Pamiętam do dziś jak mój Ojciec wygrał 104 na książeczkę PKO !
Poprawiali fabrykę - zdjęli błotniki (nowe) - wysmarowali jakimś bitumikiem, składania
błotnik - fartuch i przód i tył przed skręceniem ponownym lepik na ciepło. Po skręceniu nadmiar wyszedł na wierzch. Potem było tak, że Ojciec zmarł, ja wróciłem z wojska, miałem lekką stłuczkę tą syrenką. Wgniotłem tylny błotnik, no i wymiana na nowy. Odkręciłem uszkodzony a tu nic. Wszystkie śruby odkręcone, a błotnik wisi tak jak wisiał. Zgłupiałem - okazało się że trzyma się na samym lepiku. Zero rdzy fabryczna nówka, ale uszkodzony........
:D :ok3 :piwo :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

suchy pisze:Podoba się, ale za bardzo odpicowana, w rzeczywistości nigdy nie było takich ładnych. :helm
Suchy, WSZYSTKIE były kiedyś takie ładne :ok3 tylko odchodziły wyekspoatowane do cna i sponiewierane u schyłku PRLu.
A ta sztuka bardzo ładna :ok2 , więcej zdjęć wrzuć.
Jeździsz nią, czy raczej stoi od zlotu do zlotu?
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
tomek zabytek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-12-17, 23:17
Lokalizacja: polska katowice

Moja kólowa szos 105 / opis i foty

Post autor: tomek zabytek »

Witam i odpowiadam na pytania oraz kilka fotek.
Mowiac krotko uratowałem ja przed wyjazdem do niemiec do nowego własciciela,pierwszy własciciel wystawił ja w tym roku na sprzedaz z powodu choroby a wygrał ja w 78 na talony i był do 2016r jedynym włacicielem,ja jesytem drugim szczesliwcem ,po zakupie czeba było wszystko rozebrac ,przejzec i zakonserwowac i tak sie zaczeła moja historia z 105 ,.Syrenką regularnie wyjeżdzam niema ze stoi i lezakuje a rok je to 1978r pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
tomek p
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

A to lakier fabryczny?! o_O
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Pamiętam takie Syreny zdarzały się jeszcze w połowie lat 90 tylko, że wtedy były to często jeszcze młode wozy 12-15 lat a pierwsi/drudzy właściciele wąsaci Janusze trzymali w garażach :)
Było podobnie jakby teraz jeździć Tico albo Cinquecento. Wykruszały się ale zobaczyć od święta ładnie utrzymany egzemplarz z końca produkcji nie było rzadkością tylko trzeba było dobrze szukać.
Przede wszystkim odpusty, wszystkich świętych, działki, plaże w niedzielę bo Syrenami z natury jeździli ludzie którzy nie mieli kasy za to bardzo chcieli mieć samochód, jakikolwiek.
Co było później wszyscy wiemy.
Janusze potracili robotę m.in. w PGR-ach i wyzbywali się Syren nie mając za co utrzymać a bardziej przedsiębiorczy skorzystali z ulgi przy zakupie nowego samochodu jeśli złomowało się stary.
Syrenka fajna, klimatyczna jak w latach 80/90. Nie zastępuj na siłę plastikowych dodatków chromami bo to jak Fiat MR przerobiony na klasyka.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

KIEROWCA pisze:Pamiętam takie Syreny zdarzały się jeszcze w połowie lat 90 tylko, że wtedy były to często jeszcze młode wozy 12-15 lat a pierwsi/drudzy właściciele wąsaci Janusze trzymali w garażach :)
Było podobnie jakby teraz jeździć Tico albo Cinquecento. Wykruszały się ale zobaczyć od święta ładnie utrzymany egzemplarz z końca produkcji nie było rzadkością tylko trzeba było dobrze szukać.
Przede wszystkim odpusty, wszystkich świętych, działki, plaże w niedzielę bo Syrenami z natury jeździli ludzie którzy nie mieli kasy za to bardzo chcieli mieć samochód, jakikolwiek.
Co było później wszyscy wiemy.
Janusze potracili robotę m.in. w PGR-ach i wyzbywali się Syren nie mając za co utrzymać a bardziej przedsiębiorczy skorzystali z ulgi przy zakupie nowego samochodu jeśli złomowało się stary.
Syrenka fajna, klimatyczna jak w latach 80/90. Nie zastępuj na siłę plastikowych dodatków chromami bo to jak Fiat MR przerobiony na klasyka.

Pozdrawiam

Om mani padme hum... Om mani padme hum... Om mani padme hum... Om mani padme hum... Om mani padme hum...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To po angielsku? :devil3 :smiech
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

mi się te plastiki w uj podobają :D aż kusi do swojej tak samo zrobić :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Marek.K. pisze:mi się te plastiki w uj podobają :D aż kusi do swojej tak samo zrobić :D
I o to chodzi. A nie teraz ortodoxi fani oryginału ===ALE kupuje jeden z drugim Syrenę z '82 roku i pakiet PEŁEN CHROM. Dwa polerowane Galmoty ==[DWA! Nie jeden! DWA!] i wszystko na wysoki połysk jak w 105 Lux MR '74.
To trochę konsekwencji Obywatele. Albo oryginał [czyli zgodny ze specyfikacją fabryczną ze wszystkimi tego konsekwencjami] albo tjunink.
To samo jest zresztą w środowisku hardkorowych Fiatowców. Kupi MR90 pakiet BIEDA czarny palstik, wrzuci metalowe wywietrzniki, prostokątny znaczek a później wciska ludziom, że to oryginał.
Nie oryginał tylko tjunink w stylu wczesnych lat 90 kiedy tych wozów było na pęczki to robiono takie przekładki pomiędzy rocznikami. Ew. tjunink hipsterski czyli postarzanie ale jednak nie oryginał!!!!!!!!!!!

Syrena z lat 78-79 to już doniczki, popielniczka 126p, plastikowe kontrolki, czarne usta, kratka alu, czarne ramki migaczy i JEDNO czarne lusterko ALE nie przykręcane do płata drzwi tylko do ramki szyby. Prostokątne w lakierze proszkowym. Tylne światła bez chromowanych ramek i rantu zachodzącego na podstawę.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Genialne są w niej pokrowce na siedzeniach (nie skaj, a nowoczesny welur :devil3 :grinser ), a jeszcze lepsze jest to, że z tego co widzę tym samym materiałem obite są boczki na drzwiach :D
ODPOWIEDZ