Rejestracja na unikat

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
barron125
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-15, 14:55
Lokalizacja: Podrudzie

Rejestracja na unikat

Post autor: barron125 »

Witam ,mam pytanie bo w gąszczu tych wszystkich wpisów pogubiłem się z tym wszystkim ,czy jeśli chcę zarejestrować pojazd na unikat to jest mi potrzebny dowód rejestracyjny czy da się to jakoś obejść
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=17725 Temat przerabiany milion razy Pozdrawiam
condorpapa
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2012-03-12, 01:18
Lokalizacja: mielec

Re: Rejestracja na unikat

Post autor: condorpapa »

na unikat musi być dowód lub potwierdzenie że ten dowód istniał . na zabytek - nic nie musi byc
barron125
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-15, 14:55
Lokalizacja: Podrudzie

Post autor: barron125 »

Dzieki za podanie wątku ale tam jest opisana metoda na zabytek a mnie interesuje na unikat ,czy muszę posiadać dowód rej. i ciągłość umów czy da się to jakoś obejść,nie ukrywam że liczę na pomoc motonity:)
majeniu1810
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 359
Rejestracja: 2010-11-25, 23:43
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: majeniu1810 »

barron125
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-15, 14:55
Lokalizacja: Podrudzie

Post autor: barron125 »

Ja to wszystko wiem co mi przytaczacie ,tylko chcę wiedzieć czy bez dowodu da się zarejestrowac na unikat lub co trzeba zrobic
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Rejestracja na unikat

Post autor: eMO 1966 »

condorpapa pisze:na unikat musi być dowód lub potwierdzenie że ten dowód istniał . na zabytek - nic nie musi byc
:devil3
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
condorpapa
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2012-03-12, 01:18
Lokalizacja: mielec

Post autor: condorpapa »

chcę wiedzieć czy bez dowodu da się zarejestrowac na unikat
Wypowiadam się jako praktyk w temacie rejestrowania na unikat. Musi być dowód rejestracyjny, lub urzedowe stwierdzenie że taki dowód był wydany. Musi być potwierdzenie danych łącznie ze stwierdzeniem , co stało się z dowodem jeśli go niema . A więc wydział komunikacji w któym kiedyś auto było zarejestrowane , powinien potwierdzić ze takie auto miał w ewidencji, że dowód został unieważniony i spalony lub zmakulaturowany. I ze takie auto o nr VIN ..... nr ramy itp istniało w latach.... Ja takie coś przetestowałem rejestrując dużego fiata który został zezłomowany w Czechach. Dowodu nie bylo bo urząd we FrydekMistek skasował ten dokument. Ale wystawił mi zaświadczenie ,że taki pojazd istniał. I na tej podstawie fiacina została w Polsce zarejstrowana na POJAZD UNIKATOWY. Nie wierzyłem w to , że urząd w obcym państwie wystawi takie zaświadczenie. Ale jesteśmy w Uni - i to dziąła. I wiem że w moim wydziale komunikacji są takie dokumenty wystawiane w Niemczech, Francji , Szwajcarii dla obywateli polskich. Ja o swoje zaswiadczenie prosiłem pocztą , pocztą przeszła odpowiedz - opłat żadnych nie ponosiłem.
barron125
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-15, 14:55
Lokalizacja: Podrudzie

Post autor: barron125 »

A miałeś na tym potwierdzeniu kto był właścicielem? Jeśli go wziąłeś ze złomu tak jak załatwiłeś umowę z poprzednim właścicielem?
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Zapewne miał umowę/fakturę ze złomu.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
condorpapa
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2012-03-12, 01:18
Lokalizacja: mielec

Post autor: condorpapa »

barron125 pisze:A miałeś na tym potwierdzeniu kto był właścicielem? Jeśli go wziąłeś ze złomu tak jak załatwiłeś umowę z poprzednim właścicielem?
Ja umowę miałem z ostatnim włascicielem złomu , czyli złomiarzem- a złomiarz miał potwierdzenie od kogo go nabył - - Na tym potwierdzeniu z urzędu rejestracyjnego to było, kto był ostatnim włascicielem samochodu i to że samochód został na stałe wyrejestrowany czyli zezłomowany i przez kogo . Do rejestracji w Polsce należało zrobić opinię rzeczoznawcy o szczególnych cechach takiego pojazdu - że ma wyjątkowe cechy o unikalnej wartości dla kultury narodowej . I taka opinia pozwoliła ponownie zarejestrować fiata 125p - mimo że był zezłomowany i dowod został urzędowo zniszczony. A urząd rejestracyjny potwierdził, że dowod rejstracyjny był, ale aktualnie dowodu rejestracyjnego nie ma i nie będzie , bo go zniszczyli. I to zadowoliło mój wydział komunikacji.

[ Dodano: 2016-12-17, 23:15 ]
I dodam jeszcze jakie jaja były w urzedzie celnym. Tam na chasło akcyza od fiat 125p z 1973 roku zrobili wielkie oczy i powiedzeieli , ze nie mają w tabelkach takiego pojazdu do oclenia - i zaproponowali że mnie zwolnią z akcyzy , jesli przedstawię opinię rzeczoznawcy z listy ministra infrastruktury na temat cech zabytkowych pojazdu oraz zrobię opłatę 185 zł za to zwolnienie. Opinia rzeczoznawcy to kosztuje ok 900 zł, takiego rzeczoznawcę ceniącego swoje usługi znalazłem. Czyli za kwotę 1085 zł zostanę zwolniony ... Uparłem się - że ja nie chce być zwalniany- tylko chce płacic do skarbu państwa całą kwotę akcyzy. Korowody zaczęły się z ustaleniem wartości pojazdu, dzwonione było do ministerstwa, tam też nie mieli tabelek z wartością fiata z 1973 roku. I wreszcie za moją stanowczą reakcją przyjęli wartość pojazdu z umowy, nie znależli podstaw do jej zakwestionowania - i ostatecznie zapłaciłem akcyzę w kwocie 39 zł .
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

Polska to piekny kraj
tylko czemu te urzędasy tacy popaprańcy
tylko nastawieni doic obywatela
kombi
ODPOWIEDZ