www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Syrena i rejestracja przez zasiedzenie
Autor Wiadomość
sahar 

Wysłany: 2016-12-03, 18:46   Syrena i rejestracja przez zasiedzenie

Witam

Mój tato (jest to jego pytanie) jest właścicielem pojazdu osobowego jakim jest skarpeta :) . Chodzi o to, że ok 21 lat temu syrena 105 została nabyta na złomie (nie ma żadnego papieru na to niestety) i od tamtej pory stała schowana w stodole co jakiś czas wyciągana i odpalana więc chodzi, na jeden gar...ale chodzi! :) I tu nasuwa się pytanie czy jest możliwość rejestracji jej na żółte blachy(na zastanie) ? Syrena jest najprawdopodobniej w ok 75% oryginalna (lakier, silnik, tapicerka(jeśli można to tak nazwać)). Zmienione są tylko z tego co nam wiadomo 3 koła bo oryginalne sparciały. Syrena jest w całkiem dobrym stanie, na oryginalnym lakierze widać gdzieniegdzie ogniska rdzy ale na szczęście jest to stary polski lakier i nie rozchodzi się ona prawie wcale. Czekamy niecierpliwie na odpowiedzi.

Pozdrawiam

Fosol...rdzy nie przepuści

Maciej HYsa 
Syreniarz

Wysłany: 2016-12-03, 19:05   

A ja mam pytanie czy byliście już z tatą w powitalni?
SYRENA 105 1978 r.
KOMAR SPORT 2361 1972 r.
SIMSON SR2 1958 r.
Piaggio Bravo Ciao 1980 r.

Syrena jest bogiem, jazda nałogiem, remont podstawą a reszta zabawą :D

sahar 

Wysłany: 2016-12-03, 19:10   

Gdzie ?

Widelec 

Wysłany: 2016-12-03, 21:54   

W PO-WI-TAL-NI

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2016-12-03, 22:00   

niuch niuch.. wąch wąch.. laczek ?

OLDTIMERY.COM Portal Miłośników Pojazdów Zabytkowych

sahar 

Wysłany: 2016-12-03, 22:43   

Nie rozumiem ? Czy otrzymam radę, jakąś pomoc ?

Pasjonat87 

Wysłany: 2016-12-04, 03:02   

Witaj oto temat powitalnia,tak tutaj sie witamy z innymi uzytkownikami forum. http://syrena.gminanekla....ighlight=witamy NATOMIAST TUTAJ JEST NAPISANE OD A DO Z WSZYSTKO O REJESTRACJI NA POJAZD ZABYTKOWY !!! http://syrena.gminanekla....ht=rej++zo%B3te Chce tylko grzecznie przypomniec ze jest cos takiego jak opcja szukaj na forum sluzaca do znalezienia tematu,np rejestracji na pojazd zabytkowy.Wystarczy wpisac slowo kluczowe rejestracja,zabytek itp.Zajmuje to co prawda cala wiecznosc czyli okolo 10 sekund,bynajmniej mi tyle zajelo :D .Kto szuka ten znajdzie,dla chcacego nic trudnego a nie zakłada z lenistwa nowy,stary temat o tym samym na okraglo.Pozdrawiam

syreniarz1992 

Wysłany: 2016-12-04, 11:40   

aleście chłopaka zrypali jak burą sukę :) Nie zrażaj się kol. sahar, tak to na wszystkich forach wygląda, że jak się nowy do panujących reguł nie dopasuje, to mu się robi taką małą "falę" jak powyżej. Zapraszam do pozostania w naszych skromnych progach, doradzimy, pomożemy- środowisko jest bardzo skonsolidowane, bo łączy nas wspólne nieszczęście- miłość do syreny. :grinser

Pozdrawiam!

drobson 

Wysłany: 2016-12-04, 14:48   

chciałem tylko zaznaczyć, że opcja "szukaj" nie funkcjonuje...
Klania sie PRL

Tomek223T 

Wysłany: 2016-12-04, 15:41   

http://syrena.gminanekla....pic.php?t=17725
Pozdrawiam! :)

sahar 

Wysłany: 2016-12-04, 16:34   

Syreniarz-wreszcie ktoś sie odezwał jak człowiek... Powitalni nie znalazłem, a temat tamten przeczytałem całkowicie. Mimo to nie odnalazłem odpowiedzi na pytanie jak zarejestrować syrenkę, którą Tato uratował przed stopieniem w hucie 17 lat temu. Syrena była kupiona za cenę złomu. Złom (chodzi o firmę)ten nie funkcjonuje od paru lat. I jak niby uzyskać dowód własności, czegoś co sam zdobyłeś, zapłaciłeś i przechowałeś w takim stanie prawie 20lat. Proszę o pomoc.

Pasjonat87 

Wysłany: 2016-12-04, 20:03   

drobson napisał/a:
chciałem tylko zaznaczyć, że opcja "szukaj" nie funkcjonuje...
funkcjonuje jak najbardziej,codziennie odkopuje rozne tematy i czytam ;) chyba ze mam inny internet i tylko u mnie dziala wyszukiwarka...

[ Dodano: 2016-12-04, 20:08 ]
sahar napisał/a:
Mimo to nie odnalazłem odpowiedzi na pytanie jak zarejestrować syrenkę, którą Tato uratował przed stopieniem w hucie 17 lat temu. Syrena była kupiona za cenę złomu. Złom (chodzi o firmę)ten nie funkcjonuje od paru lat. I jak niby uzyskać dowód własności, czegoś co sam zdobyłeś, zapłaciłeś i przechowałeś w takim stanie prawie 20lat. Proszę o pomoc.
Pozostaje wlasnie tylko rejestracja na pojazd zabytkowy.Moze byc syrena wyrejestrowana,bez umowy,z zagubionymi dokumentami,bez ciaglosci umow itp ;) Dlatego jest ten samouczek o rejestracji takiego pojazdu,tam jest opisane wszystko :ok3 lacznie z kruczkami prawnymi typu opinia rzeczoznawcy czyli martwy przepis.Dobrze prawie kolego motonita ?? czy cos przeoczyłem tak w ogromnym skrocie ujmujac :ok3

[ Dodano: 2016-12-04, 20:11 ]
odkop z opcji szukaj prosze http://syrena.gminanekla....&highlight=#300 wiec jak nie dziala jak dziala :D

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2016-12-05, 16:47   

dobrze :) jezeli ktoś ma umiejętność czytania ze zrozumieniem to przyklad który kolega ma jest opisany dogłebnie po najniższych kosztach :)

OLDTIMERY.COM Portal Miłośników Pojazdów Zabytkowych

sahar 

Wysłany: 2016-12-05, 19:54   

Czyli zostaje jedynie metoda na Romka spod sklepu ? Bo najbardziej obawiamy się problemów związanych z tym, że to niby nie nasza własność.

Pasjonat87 

Wysłany: 2016-12-05, 20:12   

palm face :grinser
motonita napisał/a:
jezeli ktoś ma umiejętność czytania ze zrozumieniem to przyklad który kolega ma jest opisany dogłebnie po najniższych kosztach
Przeczytaj kolego dokladnie na spokojnie przy herbatce ziolowej caly temat o rejestracji na zabytek.Zapros przed monitor tate czy tam wujka i razem czytajcie dokladnie od A do Z temat z linku ;) Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu