'96 Polonez Caro Minus GLI

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

To właśnie tacy co sami się boją zrobić rozkradli Polskę i zaprowadzili okupację Unii Europejskiej! To przez nich już nie ma polskiej motoryzacji zlikwidowano Syrenki i WSKi! :majk :ban
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

KIEROWCA pisze: Nie żyjemy na wyspie Robinsona
ale podstawowa obsługa pojazdu należy do szofera :grinser
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Wstyd towarzyszu KIEROWCA!!!!!!!!!!!!!!!!!
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no nie popisal sie kolega mechanizator :-) w poldku to pod blokiem i glowice mozna mieniac a nie tylko zawory
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ale już? Skończyłeś? Nagadałeś się?
Takie biadolenie hejterów to ja mam wiesz gdzie.

Taki cwany jesteś? Głowicę pod blokiem? No to sobie wymieniaj w deszcz i wiatr ===kto Ci zabrania.
Dżizas kur*a ja pier**le co za bezowocna dyskusja.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Tak się zaczyna. Dziś dałeś komuś regulować zawory a jutro kupisz golfa by tych zaworów już nigdy nie regulować.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2528
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

KIEROWCA, Tylko nie obraż się na wszystkich i z zemsty nie sprzedaj POLDKA !
To już byłby akt desperacji !!! Karawana jedzie dalej !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Koledzy - chyba przesadzacie! Nawet nie chyba, a na pewno!
Jeśli nie miałbym garażu czy nawet wiaty, żeby móc coś podłbać pod dachem a nie niebem (a co dopiero grubsze roboty), to nie dziwi mnie, że Kierowca oddał Poldka znajomemu. To jest logiczne! Ewentualnie kombinowałbym tak, żeby mieć zarezerwowany na to czas i popatrzeć co mecher robi z moim autem.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

czeresss pisze:Koledzy - chyba przesadzacie! Nawet nie chyba, a na pewno!
Jeśli nie miałbym garażu czy nawet wiaty, żeby móc coś podłbać pod dachem a nie niebem (a co dopiero grubsze roboty), to nie dziwi mnie, że Kierowca oddał Poldka znajomemu. To jest logiczne! Ewentualnie kombinowałbym tak, żeby mieć zarezerwowany na to czas i popatrzeć co mecher robi z moim autem.
Głos rozsądku tego forum :piwo: Hejterami się nie przejmuję bo to mój samochód i moje życie, ale też nie dam się sprowokować i nikomu nie będę ubliżał. :ok2
Mam kolegę z pracy starego mechanika, który mieszka na tej samej ulicy co zakład. Mogę przyjechać na drugą zmianę, zostawić samochód pod stodołą, w między czasie się wyrwać i zobaczyć jak idzie.
Później on przychodzi na nockę, ja przekazuję mu zmianę, on dla mnie kluczyki.

Tylko jak widać co niektórzy nie skorzystaliby z takiej możliwości, sami robiliby w deszczu pod pałatką rozpiętą na masce i kiju od miotły :) Gratuluję Kolegom samozaparcia, pewnie NIGDY ale to NIGDY nie przechodzicie też nie po pasach, nie ściągaliście w szkole, nie wykorzystaliście okazji kiedy dziewczyna była tak zalana, że nie pamiętała kiedy i z kim :lol: :D Odkąd świat stoi ludzie zawsze sobie wyrządzali przysługi a skoro musicie do wszystkiego z uporem dochodzić sami w deszczu albo trzaskającym mrozie to współczuję, widocznie nie macie kolegów.

Ave ====pozdrawia lud pracujący Kentaki
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Yanosik pisze:Tak się zaczyna. Dziś dałeś komuś regulować zawory a jutro kupisz golfa by tych zaworów już nigdy nie regulować.
Albo poloneza z hydraulicznymi popychaczami :shock:
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Golfa NIGDY nie kupię ponieważ niemieckie samochody wywołują we mnie conajmniej odruch wymiotny. Ta leżąca pozycja za kierownicą, siedzi się jak na ziemii, debilna komplikacja konstrukcji no i cała otoczka temu towarzysząca.
Byle Czereśniak mieszkający na kolonii 3 km od twardej drogi musi mieć teraz AŁDI A4 bo to panie samochód dobry niemiecki, ropniak.
...a później co pół roku wymienia któryś tam ku**wski aluminiowy wahacz no ale to w końcu Ałdi, ma prawo się zepsuć, nie wiadomo ile już miał najechane w niemczech.
Klasyczne polskie buractwo cebulactwo. Rzucają się na te szwabowozy jeden przez drugiego bo śwagier pedział że tylko niemiecki dizel.
Spokojnie wystarczyłaby jakaś Łada bo to wóz solidny i prosty w naprawie no ale Łada to obciach, nie zapewnia tego prestiżu co AŁDI.
Nie zamieniłbym swojego Poloneza na Ałdi nawet jeśli by mi dopłacali bo to delikatny kawał gó*na. A jeśli już to tylko po to żeby sprzedać i kupić sobie 2107.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Hmm - Łada nie głupi pomysł.
Ja przez ostatnie 4 tygodnie robiłem gruntownie Samuraja '86 dla znajomego (blacharka, podniesienie zawieszenia, przeróbki większe i mniejsze, lakierowanie niemal całego auta).
I bardzo spodobało mi się to auto właśnie przez swoją prostotę, a i potencjał w nim drzemie niemały.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no tak, ale zamienic cikłaczento na alfe to juz spoko :D... brechta z ciebie na maxa, podjudzam cie z tymi zaworami, ale gdybys chcial to bys to zrobil nastepnego dnia jaky nie padalo, takze pogoda sie nie wykrecaj :D i hejterami tez bo jestes jednym z wiekszych ;)))

poglady masz sluszne i komunistyczne, na tym forum sa spoko ale w rzeczywistosci to je obciach jezdzic lada czy polonezem ;], noo golf 2 to co innego ! 1.6td
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Wy mnie tu towarzyszu z alfą nie wyjeżdżajcie. :fire Jak dotąd uważam ten wytwór makaroniarskiej myśli technicznej za swój najgorszy zakup motoryzacyjny, podyktowany tylko i wyłącznie chęcią zaimponowania przed bratem byłej. Presja towarzystwa, trudne dzieciństwo, te sprawy, wiecie.
Na szczęście dla mnie a na nieszczęście dla siebie bardzo szybko znalazł się amator na kapryśną Włoszkę :smiech
Także chciałeś mi dowalić a nie wyszło.

A zaworów nie będę ustawiał skoro mam znajomego, który się na tym zna. Nigdy nie lubiłem takiej precyzyjnej partaniny ====matmy, fizyki, chemii, dłubania karpia, lutowania płytek, szpachlowania ścian cekolem na gładko ===rzeźbienia w g...
Nie mam do tego cierpliwości.
W szkole też całe życie korzystałem z pomocy koleżeńskiej, matmę prawdopodobnie mam na poziomie V klasy ale jakoś nie widzę, żeby obliczanie kosinusów było mi do czegoś przydatne w dorosłym życiu. :devil3
Ustawianie zaworów w 2017 roku jest fachem wymierającym, którego nie wykorzystam właściwie nigdzie z wyjątkiem swojego własnego samochodu dlatego raz na rok wolę postawić flaszkę i mieć spokój ====ZROZUMIANO?
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

KIEROWCA pisze:
Tylko jak widać co niektórzy nie skorzystaliby z takiej możliwości, sami robiliby w deszczu pod pałatką rozpiętą na masce i kiju od miotły :) Gratuluję Kolegom samozaparcia, pewnie NIGDY ale to NIGDY nie przechodzicie też nie po pasach, nie ściągaliście w szkole, nie wykorzystaliście okazji kiedy dziewczyna była tak zalana, że nie pamiętała kiedy i z kim :lol: :D Odkąd świat stoi ludzie zawsze sobie wyrządzali przysługi a skoro musicie do wszystkiego z uporem dochodzić sami w deszczu albo trzaskającym mrozie to współczuję, widocznie nie macie kolegów.
hahaahaha, aż żałuje że zdjęcia nie zrobiłem, bo w sobotę ustawiałem swoje YUGO w deszczu pod konstrukcją z drabiny, folii szklarniowej i drutu. :grinser Nie wykorzystałem też nigdy "okazji kiedy dziewczyna była tak zalana, że nie pamiętała kiedy i z kim" bo to czyste sku*****two i nazywajmy to po imieniu a nie utożsamiajmy z frajerstwem.

[ Dodano: 2017-09-25, 09:24 ]
KIEROWCA pisze: Ustawianie zaworów w 2017 roku jest fachem wymierającym, którego nie wykorzystam właściwie nigdzie z wyjątkiem swojego własnego samochodu dlatego raz na rok wolę postawić flaszkę i mieć spokój ====ZROZUMIANO?
Mi się jednak wydaje, że od pewnego czasu przybywa pojazdów w których ten wymierający fach można wykorzystać- wszelkiej maści chińsko-rometowskie czterotakty.
ODPOWIEDZ