Syrena z 1959 i Warszawa M20 z 1955-prośba o wycene

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Krzysiek_K
Posty: 3
Rejestracja: 2016-03-19, 07:58
Lokalizacja: Garwolin/Toruń

Syrena z 1959 i Warszawa M20 z 1955-prośba o wycene

Post autor: Krzysiek_K »

Mam ogromną prośbę o wycenę wartości aut należących do mojego dziadka. Liczę tutaj na wiedzę forumowiczów:
-Syrena z 1959 nie wiem jaki to model bo nie widziałem takiej na allegro. Syrena ma na błotnikach i na kokpicie napis Syrena. Z przodu ma pojedyncze siedzenie i dwa oparcia(dziadek twierdzi, że tak było oryginalnie ja co do tego nie mam pewności) ma inną tylną klapę i inne lampy takie jak w Warszawie. Jest ona w bardzo ładnym stanie bo od 1970 roku stoi w suchym garażu. Nigdy nie była spawana i ma w 100% oryginalny lakier (jedynie na drzwiach kierowcy dziadek pędzelkiem podmalował jakąś rysę) i na dachu jest kilka rys gdyż stał na niej gąsior do wina w metalowym koszu. Mimo tych defektów zewnątrz bardzo ładnie się prezentuje, jedynie na tylnych błotnikach ma kilka pęcherzyków rdzy no i rama i tłumiki są zardzewiałe.
-Warszawa Garbuska z 1955 roku. Jest bardzo pordzewiała gdyż ostatnie 15lat stała pod chmurką. Ma rdzę w zasadzie wszędzie. W podłodze są duże dziury. Dużym plusem jest to , że dziadek ma na nią cały strych nowych części karoseryjnych a niektórych nawet po kilka sztuk.

Mam prośbę o wycenę tych aut. W następny weekend postaram się porobić zdjęcia. Na chwilę obecną nie mam za bardzo możliwości gdyż studiuję w Toruniu i zjadę dopiero na następny weekend. Zależy mi na fachowej wycenie gdyż dziadek ma kupca który chce wziąć wszystko. Bardzo napiera na dziadka, a nie chciałbym, żebyśmy się oszukali. Dziadek umówiony jest z tym facetem na 35000 za oba samochody i dodatkowo 5000 za części do Warszawy. Proszę doradźcie czy warto sprzedawać za te pieniądze i szukać kogoś kto zapłaci więcej.


Proszę pomóżcie.....
Krzysiek
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 580
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

daj jakieś foto bo cena w głównej mierze zależy od stanu
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

nikt poważny nie wyceni samochodu nie oglądając go, przynajmniej zdjęcia musisz wrzucić, im więcej zdjęć tym blizsza prawdy może być wycena
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Na pewno mocno napiera bo chce jak najszybciej na allegro :)
A może wiesz coś o kupcu? Masz jego nr tel? To Ci prędzej ktoś powie czy to kupuje ktoś dla siebie czy to tylko kolejny pseudo handlarz.
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2543
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Wg. opisu i rocznika jest to Syrena 100 ! Wystaw dużo zdjęć !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

napisz na PW numer ramy syreny to powiem ci cos wiecej o niej
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2543
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Nr ramy

Post autor: SyrHarMer »

To może przy okazji Panie kierowniku proszę o rozszyfrowanie mojego nr ramy (wysyłam go na PW i odpowiedż też proszę na PW)
Pozdrawiam !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To Syrena 100 w prawie oryginalnym stanie ===znaczki, długa klapa, płaskie lampy.
Czyli detale są. Blachy pewnie i tak do częściowego wyspawania i lakieru.
No chyba, że jest jak "profesorowa" kol. Harcerza to zmienia postać rzeczy...

Warszawa jeśli durszlak ale poza tym kompletna ===atrapa, detale wnętrza, tapicerki, biała kiera to przynajniej 12 koła jest warta. To już jest 60-cio letni samochód, za samą atrapę w dobrym stanie handlarze po dwa koła wołają także nie spieszyłbym się z oddawaniem tych części blacharskich za 5.000. Spokojnie, porób fotki, bez pośpiechu. Ale skoro facet chce dać 40 koła to znając życie ma gdzie zabunkrować i będzie wołał conajmniej 25-30 za jedną.

Być może się mylę ale już nie jeden taki był, że niby pasjonat wyciągał fajne auto od dziadka za grosze, bo on się niby zaopiekuje, będzie remontował a później zdjęcie pod płotem komisu i cena totalnie z czapy. Trzeba uważać na cwaniaczków.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

albo puścić trochę taniej ale dla osoby która na pewno się tym zaopiekuje, dla prawdziwej osoby która to bedzie dbała i będzie oczkiem w głowie,

i pamietaj, handlarza nalezy tępić siekierą
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
bonzi205
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-03, 02:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bonzi205 »

Ja myślę, że żaden handlarz sam z siebie nie zaproponowałby Ci kwoty rzędu 40 tyś biorąc pod uwagę, że nie miał żadnej konkurencji jeżeli chodzi o kupujących. Myślę, że to uczciwa propozycja ze strony kupującego jak sam taką zaproponował!!!! Ja bym poważnie podszedł do tego klienta. Sama warszawa w stanie agonalnym nie ma specjalnie wartości i ciężko będzie ją sprzedać za w miarę sensowne pieniądze. Części do Warszaw diametralnie staniały, komplet błotników na Warszawę M-20 można kupić poniżej 2000zł. Wszystko zależy ile tych części jest i co to są za części. Jeżeli rzeczywiście jest więcej tych elementów to można policzyć je po cenach rynkowych i jakoś dogadać się z tym klientem.
Handlarze to teraz będą Cię dojeżdżać propozycjami cenowymi bo nie jeden okupuje to forum. Każdemu będzie brakowało tego modelu do kolekcji i będzie chciał Twój numer i będzie płacić miliony.... A gwarantuje Ci , że jak przyjedzie to na miejscu będzie targować do 40 bo tyle dawał poprzedni kupiec a więcej nie jest warte....
Ja mam kilka starszych modeli Syrenek łącznie setką z 1958 roku. Trochę znam ten rynek.... Nie chcę od Ciebie kupować ale chętnie Ci doradzę, żeby taki cukiereczek jak setka z 1959 trafiła w dobre ręce.....
Krzysiek_K
Posty: 3
Rejestracja: 2016-03-19, 07:58
Lokalizacja: Garwolin/Toruń

Post autor: Krzysiek_K »

Dziękuję za "dobre" porady. Znalazł się tu na forum prawdziwy kolekcjoner który ma wiele aut a nie ma takiej syrenki. Zaproponował mi za samą syrenkę w zależności od stanu jaki zastanie między 45-60 tyś. Myślę, że jest to naprawdę uczciwa propozycja..... Z tym Panem jestem już w kontakcie i w najbliższy weekend będzie oglądał Syrenkę.....
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Szczerze to żebys sie niezdziwił bo ja bez zdjeć moge Ci zaoferowac milion a jak przyjedzie po odbior to mozesz jeszcze za paliwo oddać.Bo niewiadomo co tam masz i w jakim stanie.Wstaw jak mozesz chociaz jakies foty a z sprzedaza powodzenia zycze.

A jak koledzy macie cos na oku to niechwalic sie bo widze ze ludzi nawiedzilo niewidza a juz placa. I uwazac przy wplatach szczegolnie OLX bo na takich napalencach zeruja hieny i potem latanie policja sady i nic z tego kasa niedoodzyskania.To tak poza tematem
Awatar użytkownika
bonzi205
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-03, 02:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bonzi205 »

kapti2 pisze:Szczerze to żebys sie niezdziwił bo ja bez zdjeć moge Ci zaoferowac milion a jak przyjedzie po odbior to mozesz jeszcze za paliwo oddać.Bo niewiadomo co tam masz i w jakim stanie.Wstaw jak mozesz chociaz jakies foty a z sprzedaza powodzenia zycze.

A jak koledzy macie cos na oku to niechwalic sie bo widze ze ludzi nawiedzilo niewidza a juz placa. I uwazac przy wplatach szczegolnie OLX bo na takich napalencach zeruja hieny i potem latanie policja sady i nic z tego kasa niedoodzyskania.To tak poza tematem

:ok3 Święta prawda. Ciekawe co to za gruba ryba taką kasą rzuca...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

akurat tutaj kapti2 przyznam ci racje :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Czyli mogę odwolac wizyte u psychiatry :smiech .
Super ale ostatnio w tematach klasykow zle sie dzieje ceny poszybowały.Ja zdażyłem wawkę chociaż kupic w dobrej cenie w poniedziałek odbieram dokumenty z cła.Cło ok 250 zł dziwie sie ze celnik niezmienił przelicznika bo kupiłem na papierze za 250 euro.Umowa potwierdzona u notariusza jakby celnik podniósł stawke to rejestrowalbym na zabytek i niedostali by nic.
Zablokowany