Rejestracja pojazdu na zabytek, sprowadzonego z zagranicy.

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Rejestracja pojazdu na zabytek, sprowadzonego z zagranicy.

Post autor: Yanosik »

Hej.
Trafił mi się motocykl z Niemiec. Niestety jest wymeldowany a chciałbym go jakoś zarejestrować. Żółte blachy by mi pasowały (nie trzeba robić przeglądów, fajnie wygląda).

Rejestrował ktoś? Jakie formalności mnie czekają? Co musze zrobić a czego nie musze w porównaniu do zwykłej rejestracji (co muszę przetłumaczyć, co zapłacić itp).

Jakie są koszty?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

A więc tak:

-tłumaczenie dokumentów (duży brief i dowód rej lub duży brief i zielona kartka wyrejestrowania) wraz z umową ok 70-100zł
-konserwator (według motonity ok 60zł)
-wydział komunikacji i pobranie czerwonych tablic (80zł)
żeby przegląd zrobić
-ubezpieczenie w dniu pobrania czerwonych (nie ważne czy pojazd historyczny czy nie)
-przegląd wieczysty (100zł u mnie, 250zł we Wrocławiu róznie)
-rejestracja 256zł (tablica,dowód rejestracyjny i karta pojazdu)

Równie dobrze możesz zarejstrowac na białe a potem dopiero pójść do konserwy. Motocykle nie mają akcyzy więc Urząd Celny Cie nie dotyczy. Nie ma już recyklingu więc koszt ten sam co na białe plus koszt konserwy. Więc na białe taniej. Mozesz też ,jeżeli na białe robisz nie brać czerwonych tablic. Wtedy na przeglądzie pisza ,że bez tablic. Od października znów można bez tablic robić pierwszy przegląd. Ja bym walił na białe i potem dopisał tylko ,że pojazd zabytkowy w papierach. Choć wtedy znów musisz przegląd robić. Ale po roku jak bys to zrobił to luz.

Cena tłumaczenia to pisze co u mnie ,bo zaraz jeden z drugim się odezwie ,że jego babki stryjeczna ciotka tłumaczy za 22zł plus paczka fajek....
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Jest wymeldowany, to na białe ni hu hu. Chyba ze się da?
Czy jeśli moto ma niemiecka tablice to muszę brać czerwone? To pytanie nieaktualne bo widziałem, ze dopisał es.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

U nich zawsze są wymeldowane. Tam wymeldowujesz kiedy chcesz i rejestrujesz kiedy chcesz. Wręcz Niemiec nie da Ci zarejetrowanego. Tam wyrejestrować to 7,70euro i już. 99,9% aut z Niemiec jest wyrejestrowanych. Inaczej niemiec nie pozbędzie się ubezpieczenia. Tam jest jeszcze tak,że 90% Niemców nie chce umów. Bo włascicielm jest tenco ma kartę pojazdu czyli duży brief....Jak rejestruje to nie pokazuje nawet umowy....Tam jest normalnie.

teraz walnij jeszcze "pomógł" i spokojnie idę spać. :ok3
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Zaraz dostaniesz pomógł ale jeszcze potrzebuję odpowiedź na pytanie :lol: Od kiedy weszliśmy do strefy Schengen do rejestracji potrzebny był dowód rejestracyjny. A jeśli pojazd nie ma dowodu rejestracyjnego tylko wymeldowanie to jak jest w tym przypadku? Co na to koledzy z ABW?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Strefa schengen to tylko to,że nie masz kontroli paszportowo dowodowej na granicach. Nie ma nic do rejestracji. Zawsze w Niemczech po wymeldowaniu/wyrejestrowaniu auta czy motocykla dostajesz papiery z adnotacją ,że wyrejestrowane. Kiedyś (bodajże do 2002r) było tak,że zabierali dowód rejestracyjny a zostawiali kartę pojazdu (duży brief) i dawali zieloną kartkę która była wyrejestrowaniem. Teraz czyli po 2002r było tak,że dajesz do wyrejestrowania papiery i oddająCi duży i mały brief czyli kartę pojazdu i dowód rejestracyjny. W dowodzie masz adnotację,że pojazd wyrejestrowano z datą. I tyle chyba. Tablic nie zabierają w wydziale. Mozesz je zostawić lub zabrać. Będą mieć starte znaczki lub znaczek (to juz w zależności od landu). W Niemczech do wyrejestrowania pojazdu nie musi być nawet właściciel...Na wet umów nie trzeba...a od 2014r tylko mały brief (jeżeli jest nowegowzoru i tablice bądz jedna jeżeli o moto chodzi.

Wyślij mi mailem zdjęcia dokumentów to zerkne.
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 23:13 przez Kozak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jezus jakie bezecenstwa
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Papierów jeszcze nie mam. Motocykla jeszcze nie kupilem. Wiem ze ma tylko duży brief i wymeldowanie - dawno temu. Nie pamiętam kiedy, ale mogę się dowiedzieć. Jak to jest potrzebne to zorganizuje zdjęcia tych papierów.
Wiem co to strefa Schengen. I pamiętam, ze w tym czasie wszedł przepis o konieczności posiadania dowodu rejestracyjnego.
Motonita, więcej konkretow.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

No to ma dobre papiery. Super.

motonita, jakie bezeceństwa? Tak wygląda sprowadzanie z Zagranicy auta lub motocykla. Tylko w przypadku auta trzeba z decyzja od konserwy lecieć do Urzędu Celnego i poprosić o zwolnienie z akcyzy.

Wiem bo rejestrowałem tak dwa motocykle z Niemiec i auto z Niemiec. Ten Merc którego robiłem BK też tak poszedł. Więc nie piszę bzdur. Chyba,że chodzi o to co dopytuje kolega.
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 22:50 przez Kozak90, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

No ale nie ma małego briefu, czyli dowodu rejestracyjnego. To super?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jeżeli jest wyrejestrowanie czyli taka zielona kartka to nie będzie dowodu rejestracyjnego. Wynika z tego,że motocykl był wyrejstrowany w niemczech przed 2002r. Jezeli masz duży Brief i zielone wymeldowanie to wszystko gra. Nawet jeżeli powinna być zielona kartka wyrejestrowania a została zgubiona to za 85euro Ci ją załatwię w tydzień.
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 23:13 przez Kozak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Zielona kartka jest to ten abmeldung. Obawiam się ze pani w okienku się uprze, że MUSI być dowód rejestracyjny i nie zarejestruje.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Rejestrowałem w grudniu i było ok. A co masz zrobić skoro tak wymeldowywali wtedy? Nikt nie wyda Ci dowodu bo został zniszczony dawno już. Jeżeli bardzo chciałbyś dowód miec to zarejestrowac w Niemczech trzeba i wymeldowac po jednem dniu i będziesz miał nowe papiery. Ale to bez sensu. Tak wtedy wyrejestrowywali i już. Uwierz mi,że będzie ok. Zresztą podejdz i zapytaj. Na bank będzie ok. Powiedz,że moto wymeldowane w niemczech przed 2000r i ma takie papiery i czy to ok.

Z racji mojego zawodu jestem w Niemieckim urzędzie trzy razy w tygodniu. Wyrejestrowuje 10 aut tygodniowo. Od 11lat tak robię i przepisy Niemieckie znam jak własną kieszeń.
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 23:02 przez Kozak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

No dobra. Dam Ci szanse i zapytm w WK. Masz na razie 6x pomógł i idź spać.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Twoja chojność nie zna granic.... :ok3 .Napisz koniecznie co ustaliłeś.
ODPOWIEDZ