Rejestracja syreny bosto z ucietym dowodem

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
John6099
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-12-02, 07:09
Lokalizacja: Mielec

Rejestracja syreny bosto z ucietym dowodem

Post autor: John6099 »

Mam do kupna syrenę bosto z uciętym dowodem. Czy da się ją zarejestrować na białe blachy.
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

To zależy jakie masz znajomosci w WK.
A tak serio , to zależy w którym roku była wyrejestrowana i czy na stałe czy tymczasowo i czy osoba która wyrejestrowywała żyje i czy masz stare tablice rejestracyjne. A dlaczego chcesz na białe? Ja bym sie poważnie zastanowił na żółtymi więcej korzyści niż strat. Idź do swojego wk i przedstaw dokumenty Pani Ci powie:) poczytaj forum, był temat poruszany przez kolegę Motonita. :ok3
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a czemu białe ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
John6099
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-12-02, 07:09
Lokalizacja: Mielec

Post autor: John6099 »

Bo myślę że najlepiej by było na białe. A jak myślicie z tym konserwatorem zabytków jak jest, bardzo się czepia, jak jest z normalną jazdą.
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Nie wolno wyjeżdżać, jak pada desz.
Można tankować tylko paliwo z epoki, chyba, że na stacji paliw nie mają już takiego w zapasach.
Na każdą naprawę istotnego podespołu trzeba uzyskać zgodę na demontaz elementów na piśmie. Przy drobniejszych naprawach wystarcza zgoda udzielona telefonicznie.
Jeśli samochód zostawisz nieumyty dłużej, niż przez miesiąc, mogą wkroczyć obrońcy praw zabytków techniki i wolontariusze "ratownicy z internetów" i czasowo zająć pojazd, umieszczając go w miejscu, gdzie będzie garażowany i otoczony należytą opieką (na przykład jakieś muzeum motoryzacji czy techniki, choćby Otrębusy).

:devil3 :badok :devil3

.
.
.
.
.

.

A teraz serio :D :piwo:

Jedyna (formalna) niedogodność wynikająca z rejestracji pojazdu na żółte blachy, to koniecznośc uzyskania zgody Kosnerwatora przy wyjazdach za granicę, i jedyna faktyczna niedogodność - to uzyskanie zgody na sprzedaż za granicę i wysoki podatek od takiej sprzedaży.

W każdym innym przypadku - żółte blachy działają tylko na korzyść właściciela pojazdu.

Pozdrawiam! :)
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
John6099
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-12-02, 07:09
Lokalizacja: Mielec

Post autor: John6099 »

No dobra a ile warta jest dla was syrena BOSTO. Odpalana była ostatnio 4 lata temu. Karoseria bez rdzy wszystko kompletne, tylko brak obić drzwi. No i dowód jest ucięty.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

eMO dobre :)

zapomniałeś jeszcze dodać o ograniczeniach typu zakaz jazdy po zmroku zakaz jazdy po obwodnicy, nakaz mycia samochodu raz w miesiącu (musi byc udokumentowane paragonami) raz że przychodzi konserwator i zabiera bo to przecież jego :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

eMO 1966 pisze: Jedyna (formalna) niedogodność wynikająca z rejestracji pojazdu na żółte blachy, to koniecznośc uzyskania zgody Kosnerwatora przy wyjazdach za granicę
Nieaktualne, nie potrzeba takiej zgody. Niedogodnością jest koszt Rzeczoznawcy, droższych tablic i badania zgodności 3 x droższego lub jeśli ktoś pomija Rzeczoznawcę rozpraw sądowych. Na stacjach i w WK każą wykupić próbne tablice więc i w tym wypadku koszty rozpraw w sądzie.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

John6099 pisze:No dobra a ile warta jest dla was syrena BOSTO
Wszystko zależy od stanu, a w przypadku samochodów użytkowych nawet ciężko to ocenić po zdjęciach. Moja Bosto kosztowała niewiele więcej niż cena złomu, jest trochę rdzy, ale bywają znacznie gorsze. Problem jest taki, że widać po niej ogólne zużycie, a to tu coś obite, a to tam wygięte, coś spawane, coś zmęczone. Jest to dość zdradliwe i raczej nie zdarza się w osobowych Syrenach. Przywracanie takiej Syreny do ideału jest nieopłacalne. Mi to pasuje, bo fajnie jak Bosto jest starym gratem i remont będzie tylko w niezbędnym zakresie. Jeżeli myślisz o Bosto to możesz kupić właśnie okazyjnie grata, albo włożyć sporo pieniędzy w ładnie zachowany egzemplarz. Za grata można dać nie więcej niż 1500 zł. Stanu pośredniego chyba nie warto kupować, bo i tak wszystko trzeba rozbierać, więc wyjdzie roboty tyle co przy gracie i sporo kosztów jeżeli robić na porządnie. O wiele lepiej poszukać perełki od 8 tysięcy w oryginale. Nieczęsto pojawiają się też perełki za kilkanaście tysięcy. Wtedy bardzo niewdzięczna robota odpada, a czas to pieniądz.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Mikrusiarz pisze:
Nieaktualne, nie potrzeba takiej zgody. Niedogodnością jest koszt Rzeczoznawcy, droższych tablic i badania zgodności 3 x droższego lub jeśli ktoś pomija Rzeczoznawcę rozpraw sądowych. Na stacjach i w WK każą wykupić próbne tablice więc i w tym wypadku koszty rozpraw w sądzie.
ej no wujek... cos pleciesz :) od kiedy to nieaktualne to z wyjazdem ?

jaki koszt rzeczoznawcy? jakich droższych tablic ?

badanie zgodnosci zwraca ci sie po 3 latach :)

jakich rozpraw sądowych ?

to że każą wykupić tablice to nic nie poradze :) kazali ale nie wykupiłem.... no i ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

motonita pisze:ej no wujek... cos pleciesz od kiedy to nieaktualne to z wyjazdem ?
To już jakiś czas nieaktualne.
motonita pisze:jaki koszt rzeczoznawcy? jakich droższych tablic ?
Tablice są droższe zdaje się 20 złotych.

Rozprawy sądowe mogą mieć miejsce, jeżeli konserwator będzie zaciekły w swoim uporze o wymogu rzeczoznawcy, a tak jest w Warszawie. Jeżeli sprawę wygramy wtedy otrzymamy zwrot wszelkich poniesionych kosztów, nawet za dojazd do sądu (52 grosze za kilometr), ale trzeba zgłosić się z odpowiednim wnioskiem przed zakończeniem postępowania.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

z tego co mi wiadomo to zgode na wyjazd trzeba tylko gdy auto ma ponad 50 lat i warte jest chyba więcej niż 30 tyś zł.
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Motonita, trochę zweryfikuj wiedzę bo odstajesz a świat idzie do przodu tzn władza rzuca kłody obywatelom. W stolicy większa swawola urzędników pamiętaj o tym.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

hmm... zjawiskowe... na peryferiach jest po staremu... kumpel junaka wywoził za granice miesiac temu i załatwiał zgode :)

może nie wiem... :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
John6099
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-12-02, 07:09
Lokalizacja: Mielec

Post autor: John6099 »

A co myślicie o tym, jak by opłacić oc, zrobić badanie tech. i jeździć tak na wyrejstrowanym
ODPOWIEDZ