Czy UE jest zła ?

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

Bzdury opowiadacie że to komuniści czy tam postkomuniści kraj rozkradli. Czy Bielecki, Suchocka, Buzek to są komuniści ? A to te trzy rządzy najwięcej prywatyzowały. A Kaczyńscy robili złote interesy na spółkach Telegraf, Srebrna, państwowe banki wynajmowały biura w biurowcu spółki należącej do Porozumienia Centrum, płaciły za czynsz 8 lat z góry, akurat przed wyborami żeby blizniaki miały na kampanię. I dlatego z takim uporem wylansowali mit uwłasczonej nomenklatury, jak widać wylansowali bardzo skutecznie.
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Mikrusiarz ====Miejmy nadzieję ponieważ kiedy widzę tą bezmyślność a raczej celowe marnotrastwo w białych rękawiczkach to krew mnie zalewa.
Gierek nabrał kredytów ale coś po sobie zostawił dla ludzi. Spora część moich znajomych i rodziny mieszka podobnie jak ja w gierkowskich blokach. Są piaskownice, trzepaki, ławeczki. Osiedle służy człowiekowi czego w developerskich molochach nie uświadczysz.

Teraz dla odmiany "unia daje kasę" której jeśli się nie wykorzysta to trzeba zwrócić.
A więc co robimy?
Lokalni kacykowie w porozumieniu z kolesiami właścicielami firm budowlanych wykładają polbrukiem każdą ścieżkę wydeptaną przez trawnik czy zmieniają drabinki z placu zabaw na jeszcze bardziej kijowe, małe i drewniane za to "ekologiczne". Później walnie się tablicę że projekt współfinansowany ze środków ue i wszyscy zadowoleni.
Robimy nikomu nie potrzebne gówna takie jak wymiana co cztery lata wiat przystankowych, huśtawek koników na koniki na sprężynie czy wspomnianych wyżej polbruków.

Ciągle przy tym nam się wmawia, że miasto pięknieje dzięki ue. Sory tylko, że siedząc pod wiatą z dykty miałem autobus co pół godziny i był sens czekać bo zawsze jakiś przyjechał, sześć różnych linii. Teraz pod piękną szklaną unijną wiatą z podświetlanym repertuarem kina zaklnę pod nosem i w między czasie zajdę do sąsiedniej wioski jak mam czekać 70 minut.
Jedno wielkie mydlenie oczu i marnotrastwo funduszy.
Źródło dochodu dla kacyków i oligarchów dzięki któremu budują swoje fortuny.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Maciekb.. Czy Gierkowe kredyty za które wybudowano konkretny przemysł, mniej lub bardziej nowoczesny ale jednak został spłacony czy nie?? A wiesz jaki procent dzisiejszego zadłużenia stanowił ten kredyt? A wiesz, że raty obecnego kredytu nie są w stanie pokryć odsetek w związku z czym "kapitał" do spłacenia rośnie.. Zobacz w jak krótkim czasie i do jakich kwot, nieporównywalnych w żaden sposób, ostatni rząd zadłuż Polskę..
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 22:26 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

gazela pisze:Maciekb.. Czy Gierkowe kredyty za które wybudowano konkretny przemysł, mniej lub bardziej nowoczesny ale jednak został spłacony czy nie?? A wiesz jaki procent dzisiejszego zadłużenia stanowił ten kredyt? A wiesz, że raty obecnego kredytu nie są w stanie pokryć odsetek w związku z czym "kapitał" do spłacenia rośnie.. Zobacz w jak krótkim czasie i do jakich kwot, nieporównywalnych w żaden sposób, ostatni rząd zadłuż Polskę..
Nie rozumiem czemu do mnie to piszesz ? Czy ja napisałem coś przeciwko Gierkowi ? Albo czy Tuska chwaliłem ???
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

ot się w dyskusji zapędził .. :)
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

a ja się zagłebiłem w tematyke, korsz, to niestety po 91 wszystko legło w gruzach, no dosłownie w gruzach to z pare lat temu, bo wszelkie zakłądy co dawały ludziom pracę przestał istnieć nawet gizycznie ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

miałem gdzieś na necie foty jak jeszcze wszystkie torowiska były pozawalane lokomtywami spalinowymi co prawda, ale z towarami, wszystko było i tętniło zyciem, teraz tętni handel złomiarski :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wujek... ile razy w tym roku jechałes ciopongiem ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

motonita, w tym roku jechałem z 6 razy, rozchodzi sie o to że połaczenia są tak fajnie ułozone..

[ Dodano: 2016-03-03, 20:31 ]
motonita, łapaj wiatrowiec :D
Obrazek
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 22:27 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Co tu dużo szukać w Kętrzynie też upadły warsztaty taboru kolejowego i zostały rozkradzione przez złomiarzy. Jak już wszystko zostało rozszabrowane to oddali za grosze prywaciarzowi który raczył zamurować otwory okienne. A jeszcze ok. 2002 było pozostawione całe wyposażenie: pieczątki, kamizele PKP, gumofilce, czapy uszanki, rozkłady jazdy, zegary na orurowaniu, biurka, słoiki w budce stróżowskiej. W środku stała nawet ukraina na flakach jakby ktoś przyjechał kilka lat temu i zostawił. Robiłem urban exploration zanim stało się modne. Byłem tam. Cały wielki hangar "loft" z pomieszczeniami na antresoli jakby opuszczony w pośpiechu. 2 lata później? Gołe ściany, pełno śmieci, srak, papierów, liści.

Suwnic i wagonów towarowych na zatorzu nie ma już chyba ze 12 lat.
Dworzec przejęło miasto.
PKP w rozsypce podzielone na milion spółek.
W tym temacie akurat jestem na bieżąco ponieważ jestem na zmianie ze starym pekapowcem, który w Korszach się wychował i rozpoczynał karierę, później do początku lat 90 w parowozowni kętrzyńskiej a obecnie drukuje reklamóweczki...
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

mikrusiarz transport kolejowy jest opłacalny tylko w przypadku transportów dużych miedzynarodowych kontenerowych... wewnatrz krajowy jest nieopłacalny
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

motonita pisze:wewnatrz krajowy jest nieopłacalny
jeśli lokomotywka zabiera towar z 50 wagonami, jedzie przez pól polski, zostawiając jakieś wagony i doczepiając kolejne to chyba się opłaca :D ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jezeli z jednego giga zakładu do drugiego to tak, jezeli do 50 róznych dostawców to nie
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

j23
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 22:27 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ