Trabant-Polo 1.1........kto doradzi jak..

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Trabant-Polo 1.1........kto doradzi jak..

Post autor: taeda »

Śmierdziele w nocy wyłamali ośkę razem z wycieraczką od strony kierowcy i ukradli wycieraczkę.
Trampolinka tego 1.1, ma sąsiadka i ja tu robię za guru.
Muszę wyjąć cały mechanizm wycieraczek, ale......nie umiem.
Tam jest taka zwarta zabudowa dupereli, że ręka nie wchodzi i trzeba chyba rozebrać pół samochodu aby sie dostać do wycieraczek od spodu.
Może ktoś wie --czy jest jakiś patent na te robotę.
PS. Kutafony w sklepie w Wa-wie chcą 200 zł za mechanizm wycieraczek i to oczywiscie bez silnika.Za używany--100 zł. Jasna cholera, trzeba będzie dorobić ośkę z gwoździa chyba i wsadzić do tego starego układu jakoś ( na klej, spaw ..).
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Tzn jak od spodu? Mam traba 601 ale nie zwracałem uwagi....Jeśli trzeba zdjąć kokpit to żaden problem, w 601 kilka minut i po zabawie. Ale czy w polówce? Nie wiem.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Tam jest zupełnie inaczej. Polecam www.forum.cartoontrabant.pl i opcję szukaj. Już o tym było.

[ Dodano: 2006-03-04, 00:29 ]
Zasięgnąłem języka: do śrub silniczka dostaniesz się od komory silnikowej, a do reszty od spodu deski rozdzielczej, tylko trzeba zdemontować półkę.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
trabcio
Posty: 3
Rejestracja: 2006-01-30, 22:38
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: trabcio »

....sam mam Trabcia i to żaden problem,cały mechanizm wycieraczek prócz silniczka są w kakince,potrzebny jedynie kluczyk najlepiej rurkowy pt.10.Musisz zdjąć ramiona wycieraczek od zewnątrz i naped z wałka silniczka od wewnątrz.Do tych czynności nie ma potrzby wykrecania silniczka.Po wykonaniu tych czynności zespół wycieraczek sam wyjdzie,bez użycia żadnej siły.Od wewnątrz jest dużo kabelków i wszystkie poczynania muszą być bardzo delikatne i łagodne.Jeżeli bezioesz potrzebować szczegółowego opisu przyśle Ci zeskanowany szczegółowy opis ze zdjeciami z ksiażki tłumaczonej z jez.niemieckiego....pozDDRowionka i powodzenia... :piwo:
...pozostańcie w pokopju
..."AVE MIXOL"...
Gość

Post autor: Gość »

Trabcio--ty mi jeszcze napisz jaka to jest książka, może polecę sąsiadce żeby kupiła.
Ta pinduła ma 2 książki do Trabanta 1.1( w tym 1 instr.fabr)., i jest to coś tak fatalnego ,ze nic w nich nie ma. Ja się wychowałem na Glince oraz na książkach do 125p--a tam wszystko jest !!!! Czy to jest książka do 601 czy do 1.1 ??????
Pytanie głupie:::: Rozumiem,że mechanizm wycieraczek wyjdzie na stronę silnika ( w stronę fotela pasażera) bo tam widzę troche miejsca.....?
Drugie głupie :: Przepaliła sie kontrolka świateł mijania. Czy tam trzeba całą deske rozdzielczą odkręcić żeby dojsć "od dupy strony", czy takie 4 wkręty zespołu licznika ????
Genowefo Święta---w Syrenie mam dostep gdzie chcę i jak chcę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Gość pisze:Przepaliła sie kontrolka świateł mijania. Czy tam trzeba całą deske rozdzielczą odkręcić żeby dojsć "od dupy strony", czy takie 4 wkręty zespołu licznika ????
W trabancie nie ma takiej. Tam jest kontrolka od położenia reflektorów. Niekoniecznie musiała się przepalić, może poprostu któryś ze styczników przy lampach nie przewodzi prądu. A żarówkę wyciągniesz od zadniej dupy strony deski.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Gość

Post autor: Gość »

...jest to książka pt."Naprawa samochodów,Trabant 1.1","Budowa,eksploatacja,naprawa-Trabant 1.1"{bardzo dokładna i tłumaczona z niemieckiego},"Jeżdzę samochodem Trabant 1.1"W pierwszych dwóch jest wszystko i to bardzo dokładnie i szczegółowo,do Trabcia 601 są podobne książki,ale z wyróżnikiem "601".
...pozDDRawiam-Powodzenia...
trabcio
Posty: 3
Rejestracja: 2006-01-30, 22:38
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: trabcio »

...sorki,"zapomniałem"się zalogować i dlatego robiłem za gościa,a nim nie jestem,To o książkach to jest mój wpis...

[ Dodano: 2006-03-08, 19:22 ]
:zdziwko...teraz nie zapomniałem i ...Wszystkiego dobrego i sprawnego życzymy każdej SYRENCE...-....
"TRAMPISZON" :grinser , :smiech ...
...pozostańcie w pokopju
..."AVE MIXOL"...
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

no i wziąłem i dorobiłem ośkę !!!! Nie zapłacę 200 zł nikomu !! (choć to nie z mojej kasy ale wstyd).
Dorobiłem z pręta 6 mm+ spawanko jako mocowanie w ramieniu. Sodomia !! 7 godzin roboty.
Co do wyjęcia-----wyjąłem w strone pasażera, wysunęło sie bezproblemowo.
Ale wsadzić ?? NI hura !!!!!
Musiałem odczepiać całą deskę rozdzielczą---kolejne 5 godzin montaż.
Boże----to ja takie rzeczy w Syrenie robię jedna ręką !!!!!! Na luzie......
A propos::: W Syrenie też dorobiłem taką ośkę kiedys--mówię na użytek innych ludzi. To się da zrobić, pomimo iż ośka ta ma stożek oraz jest na koońcu gwintowana.
Polak potrafi. I bez spawania w miejscu obsadzenia !! Dajemy po prostu na żywicę i trzyma !!
Gość

Post autor: Gość »

...faktycznie trochę długo ale pierwszy raz jest najgorszy.Waażne,że Ci się udało i mam nadzieję,że działa... :piwo:
trabcio
Posty: 3
Rejestracja: 2006-01-30, 22:38
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: trabcio »

...znowu zapomniałem się zalogować,przepraszam,powyższy post jest także mój a nie gościa... :piwo
...pozostańcie w pokopju
..."AVE MIXOL"...
ODPOWIEDZ