syrena 104 XXL

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Mnie chodzi o przycisk klaksonu z logo FSO.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

mozesz kupic wspolczesnie nowa sztuke. Ja mam ten klakson od wielu lat.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Wskaźniki wyglądają jak ze Skody...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Blisko ale nie ze skody.... To zegary z Tatry 148 tej ciezarowki. Ale masz racje to czeska stylizacja z czasow PRL. Oczywiscie mam te zegary z czujnikami i linkami.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Ale trzeba przyznać, że są wyjątkowo estetyczne. W ogóle cały Twój projekt jest wyjątkowy. Podziwiam Cię za upór i determinację w dążeniu do celu, nie myśląc nawet o tym, jakie to ciągnie za sobą koszty...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

Oczywiscie nie robie tego projektu sam. Sa trzy osoby zaangazowane w projet. Ja i dwie inne osoby. Po zakonczeniu projektu jesli te osoby beda chcialy to ujawnimy je :). Celowo juz nie licze kasy. Jako, ze koszty rozlozyly sie na lata to finansowo projet mnie tak nie boli chociaz przechodze do decydujacej fazy czyli zrobienia karoserii ktora bedzie z aluminium a zdjecie powyzej z syrena na lawecie sluzyc bedzie za szablon. I to bedzie drogi etap. Samochodu nie robie na sprzeda wiec koszt jest w jakims sensie drugorzedna sprawa.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

brunoSS pisze:syrena na lawecie sluzyc bedzie za szablon
Nie trzeba było tak od razu ? ;)

Jestem pełen uznania. Dla mnie super kombinacja i projekt, a te "smaczki" .. hmmm... Super ! :)
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Nie odrazu mialo tak wyjsc. Na poczatku myslalem, ze za pierwszym podejscienm da sie to zrobic ale mylilem sie. W koncu doszedlem do wniosku, ze trzeba isc na calosc i z aluminium zrobic bude. Z aluminium bo latwiej formowac ksztalty, jak bedzie dobrze zrobione to latwiej przygotowac do malowania i lzejsza buda bedzie. Nie chcialbym zmarnowac tego prototypu i tak cos z tym zrobic. Ucze sie na tym projekcie i czasami straty musza byc za co place biletami narodowego banku polskiego.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Całe życie się uczymy i głupi umieramy. Ważne, by zdawać sobie z tego sprawę ;) :)
Tak sobie myślę jakby tak osadzić na tą ramę np zwykłą zrobioną budę 105...
Niezły wóz na co dzień by był :)
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Alez to ma byc woz na codzien. Tyle, ze ja juz mam 105ke z udoskonaleniami pozwalajacymi mi uzywac syrenki na codzien. Surenka jest w doskonalej kondycji technicznie I wizualnie. Pyjterson zadbal o to i czuwa😁. Natomiast jeszcze raz powtorze ten project to take co by bylo gdyby ten samochod dorwal Pinin Farina albo Zagato jedni z najslynniejszych stylistow samochodowych. Oczywiscie, daleko mi do much ale, ze mnie now stac na nich wiec osmielam sie sam zaprojektowac taka wlasnie syrenke na wzor Cositalia 202, Ferrari 212 export , Talbot czy Ferrari 166M. Czy syrena music wygladac i brzmiec jak caly ten PRL. Moim zdaniem nie music. Many panow orginalow z setkami czy stojedynkami i fajnie. Ja mierze w calkiem cos innego.

[ Dodano: 2020-02-20, 19:02 ]
Chcialem napisac....daleko mi do nich.....
Awatar użytkownika
Wars223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-08, 22:40
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Wars223 »

Super projrkt i wykonanie. :ok3
Jestem za i tez przerabiam :piwo:
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Ja tez mam silnik warba w mojej 105ce i spisuje sie super. Sa przeguby kulowe, jest ebza ale na plytce nie skrzynka, nadkola na przod zeby piaskowania przedniego blotnika nie bylo, i kilka innych udoskonalen ktore sprawiaja, ze jezdzi sie z przyjemnoscia.... Twoj projekt tez jest super👌.

[ Dodano: 2020-02-21, 09:50 ]
Tak jak ty zrobiles jest chyba najlepiej. Czyli bude syreny na ramie warba.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

pracuje nad zegarkiem na deske rozdzielcza. Mam juz zegarek firmy Smiths elektryczny. Teraz musze dorobic tarcze w tym samym designie jak reszte wskaznikow na desce rozdzielczej. Tutaj szablon graficzny przygotowany. Z boku blat do czujnika cisnienia oleju ktory mam na desce rozdzielczej. Jutro zdjecie zegarka do przerobki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Panowie orginalowie i nie tylko, tutaj link moze nie dziala to prosze wkleic. W linku krotki film o takim projekcie Jaguar E type gdzie facet Foose opowiada o jego podejsciu do Jaguara E type. niestety film po angleisku. Mysle, ze kazdy jakos tak rozumie angielski a ci ktorzy nie no to trudno panowie. W kazdym razie facet beirze na kanal Jaguara E typ i robi nowy desing. czyli dokladnie jak ja chce z syrenka. Enzo Ferrari powiedzial , ze E type to najpiekniejszy Jaguar i samochod wyprodukowany. I ma racje. Foose modeluje samochod probujac patrzec oczami designerow z lat 50 i 60 tych ale uzywajac nowych albo lepszych technologii. I mam pytanie a dlaczego nie sprobowac z syrena?? Oczywiscie nie mam sie co rownac z nim bo nie jestem bogaty i nie mam zasobow i tak dalej ale probuje. Tak wlasnie podchodze do syreny.
https://www.youtube.com/watch?v=lVWe13OprZU

[ Dodano: 2020-03-16, 02:38 ]
Mam prosbe do panow negatywow, nie marnujcie czasu na moj temat. Idzcie gdzie indziej...no chyba nie prosze o duzo. Krytyka jest mile widziana oczywiscie ale nie na zasadzie , ze kolpaki nie sa orginalne wiec pewnie nie beda pasowac na felge.

[ Dodano: 2020-03-16, 02:41 ]
On tez opowiada dlaczego dokonuje pewnych zmian w stosunku do orginalu no i fajnie sie slucha i mozna sie duzo dowiedziec. ja probuje tak samo podejsc do syreny w moim projekcie.

[ Dodano: 2020-03-16, 02:45 ]
https://www.youtube.com/watch?v=qW6uF4Qotpg
a ten film to prosze ogladac od 2 minuty i 30 sekundy . Facet opowiada dokladnie tak jak ja widze moj projekt syreny.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Kij w szprychy tym co zawsze wiedzą lepiej 😁
Ja jestem ZA takimi projektami!
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
ODPOWIEDZ