syrena 104 XXL

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Zdjecie po zalogowaniu....
Silnik boxer ze zrobionym ukladem wydechowy na dwie strony po probach odpalenia. Brzmii Poprostu super.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Z czego zapożyczona jednostka? Bo albo nie było wcześniej powiedziane, albo gdzieś mi ten fakt umknął. A jak wygląda porównanie masy tego zespołu napędowego do zespołu napędowego syreny?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Tak pisalem o tym ale nie ma problemu i moge przypomniec. Wiec to jest silnik typu Boxer Citroena GSA 1300cm w dowodzie. Jesli chodzi o mase to pewnie ten silnik jest troche ciezszy ale nie widze tu problemu. To silnik z polowy lat 80- tych czterosuwowy wiec nowoczesniejszy niz syrenowski ale jednak z poprzedniej epoki silnikow. Poniewaz to boxer wiec ma charakterystyczny dzwiek. Nawiazuje do syreny Sport bo tez byla wyposazona w silnik typu boxer. Sylwetka syrenki korensponduje do brzmienia silnika. Dlatego mam tak dluga maske. Silnik usadowiony na orginalnych poduszkach silnika Citroena. Wiec potrzebne bylo lekkie dostosowanie ramy do tego silnika. Skrzynia biegow rowniez z Citroena GSA.

[ Dodano: 2020-01-30, 00:12 ]
Niektorzy koledzy sugerowali moze jak is V6 czy V8 silnik skoro pod maska tyle miejsca. Moze i tak ale silnik musial sie zmiescic w rame syreny. Nie ma ingerencji w rame a poza tym to jest syrena z custom zrobionym nadwoziem. Jednostka napedowa zastosowana miala na celu zastapienie silnika syreny ktory z powodow historycznych i politycznych byl jaki byl i nie chcialbym wpadac w nieprowadzace do niczego dyskusje o wyzszosci silnika syreny nad reszta swiata. To nie ma byc hotrod tylko modyfikacja nadwozia syreny w stylu Pinin Farina czy Zagato.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Pytałem z czystej ciekawości. Po prostu jak popatrzyłem na zdjęcie to "gdzieś już widziałem taki silnik". Przewinął mi się przez myśl 2CV ale on z tego co pamiętam miał dwa cylindry i chyba jego montaż pod maską miał by niewielki sens.
V6 lub V8 było by fajne, ale jeśli nie chciałeś przerabiać całego przedniego zawieszenia to tak jak piszesz było by za długie.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

To musial byc ktos inny w taking razie. Idea z silnikiem GSA byla taka by zastapic silnik syrenowski czterosuwem i jednoczesnie nawiazac do syreny. Wiec wybor mogl byc tylko jeden, silnik boxer. Syrena sport miala silnik typu boxer. Poza tym, silnik jest czterosuw ale z poprzedniej ery silnikow czyli wystarczajaco stary by pasowal do projektu ktory ja probuje zrobic. Ale najwazniejsza rzecz jest , ze silnik jest wbity w dowodzie rejestracyjnym. Czesciowo dlatego nie ma zadnych zmian jesli chodzi o rame syreny poza kosmetycznymi czyli poduszki silnika GSA.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

Zdjecie po zalogowaniu.
A Tutaj panowie zdjecie samochodu Ferrari 212 Export ale z przodu takie pogladowe zeby zobrazowac jak moja syrena w teori bedzie wygladac z przodu. Oczywiscie w przyblizeniu. Nie robie kopii tylko znalazlem zdjecie ktore w przyblizeniu pokazuje do czego zmierzam z moim projektem syreny. Uszczelka szyb i uklad wycieraczek bedzie wlasnie taki jak na zdjeciu jak rowniez pozbywam sie ramek drzwii bocznych by zrobic a w zasadzie udoskonalic estetyke wygladu szyby bocznej z drzwiami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

zdjecia po zalogowaniu. tutaj mocowanie tlumika pierwszego. Jak najbardziej syrenowskie.... :D

[ Dodano: 2020-02-15, 22:07 ]
widok na skrzynie i .... tu zaciski hamulcow. od fiata 125......wiadomo, ze do regeneracji ale jeszczenie teraz.

[ Dodano: 2020-02-15, 22:12 ]
i nastepne...

[ Dodano: 2020-02-15, 22:17 ]
plan ogolny...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Fajnie to wygląda.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

wkoncu po 11 stronach tematu slysze cos pozytywnego na temat mojego projektu.....oczywiscie prace posuwaja sie ale jak to bywa powoli do przodu........i buda juz niedlugo....

[ Dodano: 2020-02-15, 22:57 ]
zdjecia po zalogowniu... i tu kierownica w moim projekcie. i tu niespodzianka. Logo FSO na kierownicy. udalo mi sie to ladnie wkomponowac. wiec mam wszystko co chcialem czyli trojramienna kierownice z logo FSO.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

klakson fso z bliska i ......moja syrenka na lawecie.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Logo na kierownicy masz oryginalne z seryjnej syreny? Czy robiłeś na wzór oryginału konkretnie pod siebie?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

To original ....
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

A wyjawisz tajemnicę co zrobiłeś, że wszystko wygląda jak nowe? Czy może zakupiłeś nowy element?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

Jesli chodzi o kierownice to jest to orginal kierownica z Tatry 87, tak w nawiasie piekny czeski samochod z lat przedwojennych. Czatowalem na taka kierownice na czskim allegro czyli Aukro okolo dwoch lat i wkoncu kupilem dwie sztuki jedna orginal a wczesniej taka ktora dalem do restauracji. Zeby bylo smiesznie wcale nie drogo mnie to kosztowalo. O ile pamietam ta kierownica w orginalnym stanie kosztowala mnie okolo 350 biletow narodowego banku polskiego. Odrestaurowanie kosztowalo mnie okolo 500 biletow. To kierownica typu Banjo i mozesz ja zobaczyc w pierwszych modelach Porche i w stanach repliki wachaja sie od $1000 do $ 2500 zalezy od sklepu i jakosci wykonania. Oczywiscie ramiona kierownicy wypolerowalem by nadac swiezosci kierownicy i umylem obrecz. To wszystko. Natomiast przycisk fso kupilem wiele lat temu.
Oczywiscie mozesz powiedziec a czemu nie uzyles kierownicy trojramiennej z syreny 100 powiedzmy. Mam odrestaurowana kiere do syreny 100 i powiem ci, ze nie ma co porownywac. poprostu.
Mam juz zegary do mojej syrenki. Predkosciomierz, obrotomierz, temperatura i cisnienie oleju, paliwo, ladowanie. Piekne zegary z logo FSO. Jedyne w swoim rodzaju :lol: dodam zdjecia . co sadzisz? Na zdjeciu widac rowniez kontrolki ktore zastosuje na kokpicie. Pracuje teraz nad kokpitem wiec nie moge zdradzic jak beda zamontowane. Jak dopracuje temat to oczywiscie zrobie zdjecia. Zainspirowalem sie marka Maserati i sposob w jaki eksponuja zegary na kokpicie to mistrzostwo designu. A tak wogole to polecam ci uzyj wujka google i wpisz Talbot Lago T26 GS zrobione przed coach builderow takich jak Figoni & Falaschi. Po prostu piekne samochody. To ci pokaze idee co ja chce zrobic z syrenka. Zobaczysz wiele roznych modeli ale z mety bedziesz wiedzial co ja chce zrobic.

[ Dodano: 2020-02-17, 20:16 ]
aha wracajac do zegarow to bede musial doslownie stworzyc przod zegarka. Mamna mysli podzialke godziny i jakos to zamontowac na obudowie zegarka lacznie z ramka chromowana a musi to wygladac jak reszta zegarow. Siedze i wykreslam podzialke godzin i pracuje nad liczbami 12, 3, 6 i 9. Musi wygladac przekonywujaco jakby zegarek byl czescia zestawu ktory juz kupilem. Oczywiscie tez z logo FSO.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

oto zegary............prototypy fso :helm
I jak juz pisalem musze stworzyc blat do zegarka w tym samym stylu.......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ