Moja 105-1976r "pędzolina" na co dzień.

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Moja 105-1976r "pędzolina" na co dzień.

Post autor: młody94_105l »

Powitać
Po 8 latach przerywanego remontu zbliżam się do końca. :lol:

Jak to się zaczęło?

Otóż pierwsze przebłyski syreniarstwa można zaobserwować na filmie poniżej(ten kurdupel to ja)

https://www.youtube.com/watch?v=MNsvI6wekaY


W 2007 roku mając 13 lat wybrałem sobie syrenkę, aby ćwiczyć swe zdolności mechaniczne i zacząłem pierwszy w życiu remont :devil3

Nie będę się rozpisywał, kiedyś już to zrobiłem na innym forum:

http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=207487

Pasja sama z siebie się nie wzięła, zostałem zarażony syreniarstwem przez mojego tatę.
Tutaj na forum często był krytykowany, głównie przez ludzi, którzy go wogóle nie znali... Przemilczę to.



Obrazek


Generalnie nie miałem zbyt dużej wiedzy,a z niektórych rozwiązań się dzisiaj śmieję :D
Jednak patrząc z perspektywy czasu jestem z siebie dumny, że w tak młodym wieku potrafiłem sam wyciągnąć silnik, skrzynię, zawieszenia a później to poskładać.

A wisienką na torcie było ustawienie zapłonu chyba w wieku 14 lat, na czujnik zegarowy.

Dostałem tylko taką instrukcję"Moment przeskoczenia iskry, to moment zapalenia się próbówki tutaj i tutaj podpiętej. Jeden obrót zegara, to jest jeden milimetr. Masz mieć 4 milimetry przed Górnym martwym punktem. Kręcisz w lewo przyśpieszasz, w prawo opóźniasz. Zacznij sobie od 2 cylindra. Ja idę do domu"

Tak było..Siedziałem ze 2 godziny i udało się. Zagadała od strzała.Zadowolony pobiegłem do domu, ale nic nie musiałem mówić. Tata z bananem na twarzy powiedział "słyszałem- chodzi na wszystkie :D "

Czasami brakowało motywacji na dokończenie remontu, w między czasie uruchomiłem dwie inne nasze syrenki do stanu jezdnego, a także regulowałem i ogólnie ogarniałem syrenki znajomym syreniarzom, a swojej nie mogłem skończyć. Przestała 3 lata nieruszana pod dachem mnie więcej w takim stanie:

Obrazek

Obrazek


Od kilku miesięcy sprężyłem się maksymalnie i codziennie po 10 godzinach spędzonych w pracy(naprawianie nowych samochodów) wracam do swojego garażu i dłubię na ile sił pozwala.

Finalnie zdecydowałem, że będzie to jeździdło na codzień, zrobione w stylu prl

Foty z ostatniego okresu:


Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek


Obrazek

Nie będzie zbyt piękna, bo tylko przód pomalowałem, ale mi więcej nie potrzeba. Skupię się głównie na modyfikacjach technicznych, którymi już się tutaj chwaliłem, ale tylko częściowo ;)

Niedługo zamieszczę aktualne foto.

PS. Obecnie zabrałbym się zupełnie inaczej do remontu, mam trochę większe możliwości, blacha mi coraz lepiej wychodzi, więcej pomysłów i trochę więcej wiedzy. Także kolejna syrenka będzie lepsza :ok3
Ostatnio zmieniony 2018-01-20, 22:43 przez młody94_105l, łącznie zmieniany 2 razy.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

młody94_105l pisze:Także kolejna syrenka będzie lepsza
Masz na czym ćwiczyć :ok3 Gdyby udało Ci się wyremontować wszystko co masz to być został Wielkim Mistrzem :piwo:
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Z nowości, to założyłem amortyzatory tylne od mondeo.
Musiałem nieco przerobić ramę(brzeszczot bez ramki owinięty szmatką i jazda)
Później dociąłem małe trójkąty i pospawałem.

Obrazek

Wyprałem sobie podsufitkę.Wiadomo, nie jest nowa ale wygląda znacznie lepiej:

W połowie wyczyszczona

Obrazek

Obrazek

Daszki tak dla kontrastu ;)


Obrazek

A także tapicerka:

Obrazek
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Super. :ok3 Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

co do dywaników od siebie polecam komfort, zajebiscie docinają i zajebista mają wykładzinkę :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Dywaniki jak i tapicerki zakupiłem na allegro(fachowa robota)

Siedzenia mam w ładnym stanie, więc tylko wyprałem.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Robi83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2014-10-11, 22:09
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Robi83 »

ładna syrka mam nadzieję że ją zobaczę na żywo już niedługo :ok3 widzę że kupiłeś dywaniki od gościa co szyje w lublinie też chcę u niego zamówić takie same jak to wogóle leży sprawdzałeś?
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

młody94_105l,
daszki (słoneczka) masz nadal z wypełnieniem? Z moich się sypało, gąbka zamieniła się w pył :/
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Robi83 pisze:ładna syrka mam nadzieję że ją zobaczę na żywo już niedługo :ok3 widzę że kupiłeś dywaniki od gościa co szyje w lublinie też chcę u niego zamówić takie same jak to wogóle leży sprawdzałeś?
Jeszcze nie przymierzałem, ale w tym tygodniu powinny być na miejscu, także zdam relację :ok3
DarioRec pisze: daszki (słoneczka) masz nadal z wypełnieniem? Z moich się sypało, gąbka zamieniła się w pył :/
Oczywiście z daszków się sypie :D To kolejny sztandarowy element syren :ok3

Mam teraz u siebie takiego Luxa(- mojego znajomego(foto poniżej). Ogarnąłem mechanikę(hamulce, zapłon, gaźnik, zawieszenie, alternator) ale sprzęgło zaczęło się ślizgać, bo po regulacjach syrenka dostała wigoru i nie chce przenosić już momentu obrotowego :D

Obrazek

A wspominam o niej, bo po ostatnich jazdach testowych miałem całe spodnie zasypane pyłem..

A tutaj część syrenek, przy których dane mi było działać(nie wszystkich mam zdjęcia)

https://picasaweb.google.com/1182278383 ... directlink
Ostatnio zmieniony 2015-04-13, 22:49 przez młody94_105l, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

d

Post autor: Marlon »

czym czysciłeś daszki i podsufitke,, ładnie to wyszło...
Fenomenalne Samochody Osobowe
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Łoo :devil3
Widać źe ktoś się postarał. :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

No właśnie, powiedziałbyś czym czyściłeś, ja wrzuciłem podsufitkę do pralki i się szara zrobiła :-| Chociaż była mocno zabrudzona.
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Podsufitkę czyściłem środkiem "dimer". Jest to doskonały środek do mycia silników :D
Jednak tapicerkę również czyści wyśmienicie.

Rozrobiłem preparat pół na pół z wodą i wlałem do pustego pojemnika ze spryskiwaczem(po płynie do mycia szyb).

Popsikałem podsufitkę, odczekałem chwilę aż rozpuści brudy i delikatnie szurowałem (gąbką do naczyń). Brudną pianę wycierałem szmatką, którą często płukałem w czystej wodzie. Najlepszy byłby odkurzacz, którym można wciągać brudną pianę, jedna ja takowego nie posiadam.

Całość zajęła może 30 minut.

Uważajcie tylko na szwy podsufitek. Czasami wystarczy delikatnie nacisnąć, by się popruły.
Dimer jest mocnym środkiem, więc uważajcie również na oczy.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

płyn

Post autor: Marlon »

50 na 50 ,, skoro mówisz ze jest tak mocny nie uszkodzi materiału????

he he juz ktoś mi polecał do czyszczenia tapicerki preparat do mycia silnika..... :> :>
Fenomenalne Samochody Osobowe
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Ja zawsze przed praniem robię próbę w miejscu najmniej widocznym i czekam do wyschnięcia, żeby zobaczyć, czy coś się złego nie dzieje. Różne są materiały, więc trzeba uważać.

Moja podsufitka była tak brudna, że mi nie zależało jakoś szczególnie, ale efekt mnie bardzo zadowolił :ok3

[ Dodano: 2015-04-18, 21:57 ]
Wrzucam zdjęcia z najlepszej strony, ale na żywo jest brzydsza :grinser

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i niestety łyżka dziegciu..

Obrazek

Otwarła się podczas jazdy i zawinęła na dachu. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że tylko maska ucierpiała. Szkody mogły być poważniejsze.

No i cieszę się, bo Syrenka na 3 biegu osiąga 100(licznikowe), a jak zestroję wszystko do kupy, to będę sprawdzał v-max.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
ODPOWIEDZ