Jak wyregulowac ciegna skrzyni biegów..?

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
kubazjan
-#Junior
-#Junior
Posty: 103
Rejestracja: 2010-02-27, 15:37
Lokalizacja: Choszczno

Jak wyregulowac ciegna skrzyni biegów..?

Post autor: kubazjan »

Witam.Po konsultacji powiedziano mi ze moja wypadajaca dwojka w skrzyni moze byc spowodowana zle wyregulkowanymi ciegnami skrzyni biegów.Mam zamiar to sprawdzic, jednka chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies wytyczne odnosnie regulacji tych ciegien..?Moze reguluje sie je wedlug jakiegos schematu..jest jakas ilosc obrotow na danym ciegnie...?Czy moze trzeba to ustawiac na oko...na wyczucie..Nie wiem co mowily na ten temat madre ksiazki :grinser Biegi w kierownicy...luz na sierzanatach skasowany.Teraz pozostaje mi jedynie wyregulowac ciegna.
Jesli okaze sie ze mimo wszystko problemlezy w skrzyni to i tak mialbym juz wyregulowane i po ewentualnym remoncie skrzyni mialbym juz z głowy jakakolwiek regulacje. :helm
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Jeżeli chodzi o książki to znajdź sobie skany Glinki w internecie, tam jest dobry opis.
Ja to ustawiałem na wyczucie, wszystkie biegi mają wchodzić delikatnie i precyzyjnie. Były kiedyś głosy na forum, że czasami linka fabrycznie nowa potrafi być za krótka lub za długa i wtedy nie da się ustawić.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

michalalex, ale on potrzebuje te informacje do Warszawy.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

przepraszam :oops:
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
hrumek
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2012-11-02, 19:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: hrumek »

Gdy mi wypadała dwójka, też próbowałem najpierw ustawić na cięgnach, skracając je lub wydłużając. Nic nie pomagało. Czekało mnie powtórne ściąganie skrzyni, co nie jest zresztą niczym strasznych, kilka godzin pracy na podnośniku łącznie z samą naprawą skrzyni. ( jeśli masz przy sobie odpowiednie części )
kubazjan
-#Junior
-#Junior
Posty: 103
Rejestracja: 2010-02-27, 15:37
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: kubazjan »

hmmm...tez tak mysle...trzeba chyba bedzie przeprowadzic szybki remont... :)
ODPOWIEDZ