mat_eo - kilka nurtujących pytań odnośnie zakupu

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
mat_eo
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-21, 16:00
Lokalizacja: jaworzno

mat_eo - kilka nurtujących pytań odnośnie zakupu

Post autor: mat_eo »

Witajcie jestem tu nowy i mam do was pytanie szukam syrenki którą chciałbym odnowić.
Wiem że jest to proces skomplikowany czaso i pieniądzochłonny :).
Ale nie w tym rzecz chciałbym abyście mi pomogli w decyzji czy warto kupić syrenkę rozłożoną, ktoś chciał się za nią zabrać ale nie miał czasu albo auto nie rokuje.
Wiem ze zakup rozłożonej syreny wiąże się z w większa ilością problemów - co, gdzie i jak było.
Czy zainwestować w autko max 2-3 tyś i bawić się czy kupić coś do 10 tyś i bawić się w rozbiórkę i remont samemu - choć pewnie stan podobny będzie, czy się mylę.

to auto też wyglądało nieźle na kołach po rozłożeniu widać "trochę" rdzy i dziurek.

[ Dodano: 2015-01-25, 13:12 ]
reszta fotek

[ Dodano: 2015-01-25, 13:13 ]
i jeszcze

[ Dodano: 2015-01-25, 13:14 ]
i ostatnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Cześć - witamy wśród nas. Ceny są takie - za syrenkę do remontu musisz dać te 2 - 3 tys. Do 10 tyś powinieneś upolować już taką po remoncie kilka lat temu, którą po drobnych poprawkach spokojnie możesz jeździć, albo tak zachowaną, że remontu wymagać nie będzie - przynajmniej generalnego, bo hamulce czy opony pewnie będą do wymiany. Osobiście - jeśli masz czas, warunki wiedzę i pieniądze oraz samozaparcie - na twoim miejscu kupiłbym jeżdżącą do remontu, pośmigałbym nią po drobnych poprawkach przez sezon, żeby poznać co ją boli i na co zwrócić uwagę. Później remont. Ja ze swoją sie troszkę przeliczyłem - samą blacharkę robiłem 7 miesięcy - codziennie po 4 godziny a w sobotę 12, a idealna nie jest.

Jeśli nie masz narzędzi, wiedzy, warunków no i determinacji - ja na twoim miejscu kupiłbym gotową.....

Patrząc po zdjeciach - syrenka jak syrenka - wszystkie tak wyglądają. Do remontu bez dziur w kwocie do 3 tyś raczej nie kupisz. Mnie się podoba - tył wyglada zdrowo. Próbowałbym wyciągnać od właściciela wszystkie części jakie do niej ma na zapas - w końcu jak remontował to musiał kupować..
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Wszystko zaleźy od moźliwości Kolegi. Jaka jest baza lokalowa, dostępność narzędzi oraz czas, zdolności i chęci. Ja osobiście wolę kupować w całości. Jak są pojazdy w częściach to zawsze coś brakuje. Nie ma to jak się samemu rozbiera, to wtedy wiadomo co i jak. A ma już Kolega na koncie jakąś renowacje?
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

Kolejna syrenka wróci za jakiś czas na drogi :) fajny kolorek
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Możesz śmiało z ceną schodzić. Ta syrena już długo stoi w ogłoszeniu, co tylko daje Ci argumenty do zbijania ceny.
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

W całości wyglądała super, a jak ktoś ją rozebrał to se dał spokój i pcha dalej. Jest do opanowania, zresztą większość tak wygląda przed remontem.
adam104
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2011-10-08, 19:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: adam104 »

uwazam ze jesli nigdy nie robiłeś przy syrenie to bedziesz miał kosmicznie ciezko to złozyc, chyba ze poratuje cie jakis syreniarz z okolicy. Z drugiej strony jak kupisz syrene cała zaczniesz rozbierac i trafisz na śrubkę która sie nie chce odkrecic a bedzie takich sporo to bedziesz klnoł ze nie wziołeś rozebranej.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Kurcze, moja była w bardzo podobnym stanie patrząc po tym co ruda zjadła :-]
Ale idzie ogarnąć :-)
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Moja była zdekompletowana, a poradziłem sobie bez problemu. Ta jest niby w całości rozebrana, ale praktycznie wszystko przecież wiadomo jak złożyć, bo inaczej nie pasuje. Można jedynie nie wiedzieć o paru drobiazgach. Ja np. nie wiedziałem o istnieniu aluminiowych tulejek na półosie i osłony założyłem bez tego, dopiero zobaczyłem w innej Syrenie jak to ma wyglądać. Ale i bez tego wszystko było dobrze.
Jedynie czego bałbym się w zakupie rozebranej, że nie wiadomo czy coś nie zginęło, ciężko jest to wzrokowo ogarnąć, zwłaszcza jeżeli to pierwszy kontakt z Syreną. Ale wtedy się można podeprzeć katalogiem części i wszystkiego szukać po kolei.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

od siebie mówię, ZDROWA :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
rase
-#Junior
-#Junior
Posty: 182
Rejestracja: 2009-10-26, 18:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rase »

Ta syrena jest z mojej okolicy i sam jakiś czas temu nad nią się zastanawiałem :P
Była by w całości była by droższa,a tak jest okazja i widać przynajmniej stan blachy.
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Jak ją w ogłoszeniu widziałem to cukierek, a dalsze fotki lekkie rozczarowanie. Ale do uratowania jest. Nie takie były reanimowane :ok3
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Właśnie remontuję (już po blacharce)swoją 105L, która przedstawiała mniej więcej taki sam stan blacharski a oceniam go na dość dobry - jak do zrobienia (oczywiście dorabiając kompletne elementy podłogi tj.podciągi, profile, płaty blachy z przetłoczeniami, wanna...).
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
mat_eo pisze:zainwestować w autko max 2-3 tyś i bawić się
Obyś czasem za bardzo nie zabawił.. :npowiem :ok3 :piwo:
ODPOWIEDZ