UFG do mnie napisało....

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wartburg353
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-24, 00:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Wartburg353 »

już widzę obfitą korespondencje zakońconą zawiadomieniem prokuratury o usiłowaniu wyłudzenia, UFG po prostu MUSI sie podłożyć :ok3
a na deser poradnik a CA albo w Automobiliście
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

I jak tam, wysłałeś do nich pismo?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

trzeba gadów trochę potresować :ok3
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

wiadomo czy cos sie dzieje?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

ww

Post autor: Marlon »

czytam ten post z zainteresowaniem,, powiem wam tylko jedno ,, zadzwoniłem kiedyś do nich , i spytałem co mam zrobić, bo chce kupić auto, które nie posiada ciągłości oc,,,, i wiecie co oni mi powiedzieli, zebym kupił auto z datą 1 stycznia i od razu go ubezpieczył, wtedy ja będę czysty a i ten co był wcześniej właścicielem auta również nie bedzie miał problemów, ponieważ informacje po ubezpieczeniu auta bezpośrednio spływają od ubezpieczycieli, wiec auto juz jest ubezpieczone, a kontrola i nałożona kara moze dotyczyć bieżącego roku,

oba argumenty są jak najbardziej skuteczne, 40 letni pojazd według ustawy nie musi mieć ciagłości ubezpieczenia, a kontrola i nałożona kara moze dotyczyć tylko roku bieżącego,, gorąco ci kibicuje i czekam z niecierpliwością na kolejne informacje w tej sprawie,,
Fenomenalne Samochody Osobowe
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Marlon pisze:kupił auto z datą 1 stycznia i od razu go ubezpieczył, wtedy ja będę czysty a i ten co był wcześniej właścicielem auta również nie bedzie miał problemów, ponieważ informacje po ubezpieczeniu auta bezpośrednio spływają od ubezpieczycieli, wiec auto juz jest ubezpieczone, a kontrola i nałożona kara moze dotyczyć bieżącego roku
Czyli teoretycznie nawet panie, które odbierają telefony mają wiedzę na temat "kalendarzowego roku kontroli", a to dobrze wróży. Taką samą informację mają na stronie.
Kiedy motonita wyśle swoje pismo z pewnością wiadomość o umorzeniu nieprędko przyjdzie. Kiedyś do mnie wysłali taki list w sprawie współczesnego auta. Odpisałem, że sprzedałem, wysyłając im ksero umowy. Decyzję o umorzeniu przysłali po upływie półtora roku.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

kiedy motonita odstanie odpowiedz na swoje pismo :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

w ustawowym TERMINIE :grinser :grinser
kombi
Awatar użytkownika
Wartburg353
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-03-24, 00:55
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Wartburg353 »

nie martwiłbym się przesadnie o to kiedy Motonita dostanie odpowiedź tylko o to co sie bedzie działo jak wyśle kilka nastepnych pism...
https://www.youtube.com/watch?v=OmZkeBv3uFc
tatrzan
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-16, 11:29
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: tatrzan »

Witam.
Trafiłem tu przypadkiem, w związku z karą UFG.
W maju 2014 dziadek podarował mi swój samochód UNO - miał wylew i już nie zamierzał kierować.
W szpitalu podpisaliśmy darowiznę. Ponieważ to autko nie było mi niezbędne - samochód został na pomorzu - ja wróciłem do domu (wielkopolska). Po rejestracji odesłałem dokumety do dziadka - czyli tam gdzie jest samochód. blablabla... w każdym razie zorientowałem się nie że nie mam ubezpieczenia 5 dni po wygaśnięciu polisy. Nie miałem tego samochodu to i o tym zapomniałem. Zatem mam 5 dniową przerwę w OC w 2014r. I bardzo mnie interesuje jak dojść do tego kiedy dokładnie została przeprowadzona kontrola w przypadku gdybym dostał podobne pismo. Jak się łatwo domyślić sprzedaż tego autka nie pokryje tej kary :) a i tak nie zamierzam się go pozbywać - dzisiaj to już pamiątka po dziadku.
pozdrawiam i czekam na dalszy rozwój sytuacji.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Nic nie będzie. Olej to.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

tatrzan
ale ty dostałeś już jakieś pismo z UFG czy nie
kombi
tatrzan
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-16, 11:29
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: tatrzan »

No ogólnie olałem - tylko czasem to do mnie wraca :) pisma nie dostałem - ale chcę się dowiedzieć jakie mam możliwości "obrony" i jak mam zareagować na ewentualne ściganie przez UFG mojej skromnej osoby.
Ogólnie jestem zły na siebie bo wiedziałem ze konkretnego dnia kończy się OC - ale zapomniałem - ponieważ nie miałem zielonego pojęcia że ma to znaczenie gdy samochód jest nieużywany - w dodatku gdybym znał wysokość kary raczej bym tego dopilnował. Reasumując - interesuje mnie czy jest możliwość udowodnienia że kontrola nie została przeprowadzona w roku 2014 - czy to jest raczej walka z wiatrakami i wystarczy ze ktoś z UFG napisze w liście że kontrola była na 1 grudniu 2014 i już.

[ Dodano: 2015-02-17, 13:47 ]
motonita wysłałeś to pismo do UFG ? Jeśli co to co napisałeś bo po przeczytaniu całego wątku już nie wiem na jakim etapie w końcu jest ta sprawa.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no sprawa na etapie poszło do UFG i szczekamy....

mówisz ze OC sie skonczyło...
a dziadek polise opłacił cała? moze była przedłuzona z automatu?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
tatrzan
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-16, 11:29
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: tatrzan »

To że mam przerwę to wiem. Dziadek zrezygnował z polisy i wiedziałem o tym ze się ona skończy konkretnego dnia ( moja wina ... moja wina.... ) Z tego co też wiem to po sprzedaży polisa automatycznie wygasa z dniem końca okresu - nowe przepisy - chyba że się człek zgłosi i "przepisze na siebie" - ale to równoznaczne z założeniem nowej polisy właściwie. Moja bezsprzeczną winą jest to że wiedząc iż OC wygaśnie konkretnego dnia a nie mając tego autka u siebie - po miesiącu zapomniałem o tym fakcie. Zatem kara mi się należy i od momentu gdy sie o tym dowiedziałem systematycznie odkładam siano na ten sądny dzień. Lecz po przeczytaniu całego internetu na ten temat - kilkukrotnie pojawiało się stwierdzenie które padło także na tym forum że kara należy się za nieciągłość OC zaistniałą w roku kalendarzowym w którym zastała przeprowadzona kontrola. Zatem ciekawi mnie czy mogę żądać jakiegoś formalnego i udokumentowanego potwierdzenia daty przeprowadzenia kontroli mojego samochodu. Czy jest to złudne gdyż tak jak pisałem "pan Jurek z UFG" w odpowiedzi np na Twoje pismo napisze że kontrola była w listopadzie 2014 i koniec dyskusji.
ODPOWIEDZ