UFG do mnie napisało....

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Dobre! Motonita, wystam im rachunek!
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Jedno zasadnicze pytanie. Czy jesli nie oplacalec OC zglosiles ten fakt na pismie do ubezpieczyciela? Jesli nie potraktowali to jako ciaglosc. Ja w swoim przypaku gdy tylko Syrena osignela wiek 40 lat napisalem do PZU pismo. Przyjeli podpisali i mam kopie. W takim przypadku fundusz sie nieczepnie. Jesli tego nie zrobiles to beda Cie meczyc udowadniac swoja racje. Tak juz z nimi jest
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Arek Elblag, a z jakiej podstawy prawnej wynika obowiązek informowania ubezpieczyciela lub UFG, że samochód osiągnął 40 lat? :fire
Syrena 104, Syrena Bosto
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Nie zaglebialem sie w tajniki prawne. Natomiast to ze auto oiagnelo 40lat nie zwalnia od obowiazku placenia OC. Dla ubezpieczyciela nie ma to znaczenia. Zawszr jest tak ze jak nie zglosisz np zmiany ubezpidczycielay to z automatu nastepuje kontynuacja ubezpieczenia. Natomiast jesli poinformujesz ze auto osiagnelo stosowny wiek, i wypowiesz kontynuacje to jest ok. Ale w tym momencie od tego auta nie liczy staz znizkowy itp(warto miec inne by zachowac znizki), no i warunek nastepny nie mozesz poruszac sie takowym autem po drogach publicznych, bez wykupionej polisy
Paweł 105L
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 235
Rejestracja: 2007-05-13, 23:26
Lokalizacja: Śląsk/Będzin

Post autor: Paweł 105L »

Szykuj pieniążki Fundusz ..... nie podaruje.
Fundusz nie czyta twoich pism tylko ciągle dąży do ściągnięcia należności.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

..wiec co.....? Jeśli auto osiągnęło 40 lat i ma OC to należy je wymówić by dalej nie płacić na podstawie tej ustawy o pojeździe historycznym.. ? o_O

Kur..a... Ten dzisiejszy świat.. Tylko patrzą kogo by tu up.....ić.
Na swoją stronę to potrafią ciągnąć..
Broń Boże z automatu anulować OC po upływie ważności polisy OC gdy np auto ukończy 40 lat...
Niech właściciel płaci dalej tkwiąc w niewiedzy i wara by go o tym poinformować. . ! :fire
Ostatnio zmieniony 2015-01-25, 13:16 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Suwmiarka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2014-07-07, 09:30
Lokalizacja: PL

Post autor: Suwmiarka »

Brawo Motonita :) Popieram Cię :P
Awatar użytkownika
jawos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 546
Rejestracja: 2008-12-29, 16:01
Lokalizacja: OBERSCHLESIEN

Post autor: jawos »

witam ja junaka 2 lata temu poszedłem i wypowiedziałem umowę oc na zakończenie rocznej kadencji na razi mam spokój pani w pzu nie miała pojęcia na temat pojazdu historycznego i tych tematów
PRLu wróć
junak M10
kopruszyna
MB W202
wołga M21
motorynka M2
dniepr MT16
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Tomek. Czytasz ze zrozumieniem.
Jesli z takim wlasnie dokumentem pojdziesz sprawa jest jasna. Masz mozliwosc odstapic od OC, ale warunek pismo na jakiej podstawie wypowiadasz, w tym przypadku ukonczone 40lat pojazdu
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Arek Elblag pisze: Nie zaglebialem sie w tajniki prawne. Natomiast to ze auto oiagnelo 40lat nie zwalnia od obowiazku placenia OC.


nie? serio nie? no popatrz... usatawa kłamie... :)

Arek Elblag pisze: Dla ubezpieczyciela nie ma to znaczenia. Zawszr jest tak ze jak nie zglosisz np zmiany ubezpidczycielay to z automatu nastepuje kontynuacja ubezpieczenia.
umowa OC została wypowiedziana pisemnie... i jezeli cos sie wznawia z automatu to sciga firma ubezpieczeniowa a nie UFG.... i nie zawsze jest kontunuacja ubezpieczenia... znam kilka przypadkow gdzie nie ma takowej...



Arek Elblag pisze:no i warunek nastepny nie mozesz poruszac sie takowym autem po drogach publicznych, bez wykupionej polisy
no kolego a czytałes moje samouczki?? pisałem wiele razy ze tak niewolno popełniac :)

[ Dodano: 2015-01-24, 16:21 ]
Paweł 105L pisze:Szykuj pieniążki Fundusz ..... nie podaruje.
Fundusz nie czyta twoich pism tylko ciągle dąży do ściągnięcia należności.
i komornik zabierze mi junaka i sprzeda za 100 zł?

[ Dodano: 2015-01-24, 16:22 ]
michalalex pisze:Arek Elblag, a z jakiej podstawy prawnej wynika obowiązek informowania ubezpieczyciela lub UFG, że samochód osiągnął 40 lat? :fire
a z kąd ludzie wierzą w UFO? a ile dzieci widziało smoki? powód ten sam....

[ Dodano: 2015-01-24, 16:24 ]
Tomasz pisze:..wiec co.....? Jeśli auto osiągnęło 40 lat i ma OC to należy je wymówić by dalej nie płacić na podstawie tej ustawy o pojeździe historycznym.. ? o_O

Kur..a... Na swoją stronę to potrafią ciągnąć..
Broń Boże z automatu anulować OC gdy np auto ukończy 40 lat... Niech właściciel płaci dalej tkwiąc w niewiedzy i wara by go o tym poinformować. . ! :fire
tomku... bardzo dobrze że sie wznawia automatycznie... wiesz ilu dziadków by jezdziło bez OC swoimi ciagnikami? a uczyc dziadków ze jak niejezdza nie musza płacic... a co ufg ma do tego? od tego sa agenci ubezpieczeniowi

[ Dodano: 2015-01-24, 16:32 ]
Słuchajcie, wielu z was nie rozumie.... ja nie mam problemu ze coś chcą...

ja mam okazje sprawdzić jak podejdą do faktu ze kontrola odbyła się w roku innym niz okres niepłacenia... a na stronie ufg (i w ustawie) pisze ze może kara być nałożona tylko za rok w ktorym przeprowadzono kontrole....

ja wiem że machną bym im ustawą...:

11) pojazd historyczny – pojazd mechaniczny, o którym mowa w pkt 10, będą-cy: a) pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo o ru-chu drogowym, b) pojazdem mającym co najmniej 40 lat, c) pojazdem mającym co najmniej 25 lat i który został uznany przez rze-czoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczegól-ne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

2. Przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem me-chanicznym, przed jego rejestracją oraz do posiadacza lub kierującego pojazdem historycznym albo pojazdem wolnobieżnym, od chwili wprowadzenia tych po-jazdów do ruchu.

1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiada-czy pojazdów mechanicznych: 1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych, ale nie później niż z chwilą wprowadzenia pojazdu do ruchu;

-------------------------------------------------------
nie bede ukrywał że robie to z myślą o kolejnym samouczku :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kol. Arek Elbląg myli dwie rzeczy. Jeżeli samochód jest wrakiem, albo z innych powodów nie chce ktoś nim jeździć, wcześniej było opłacane OC, a akurat samochód skończył 40 lat, wtedy się wypowiada umowę i nie trzeba wcale podnosić, że samochód ma 40 lat.

Jeżeli chodzi o UFG to oni mają w systemie wiek pojazdów i nie powinni popełniać takich błędów, rozsyłając do ludzi pisma. No chyba, że dostali polecenie z góry od POpaprańców, żeby wysyłać komu popadnie, bo może trafią na kogoś, kto przez pomyłkę zapłaci :fire
Syrena 104, Syrena Bosto
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Odpisze tak. Jesli chcesz skorzystać z nie placnia skladek to Twoim obowiazkiem jest powiadomić ubezpieczyciela na jakiej podstawie rezygnujesz z OC, w tum przypadku wiek auta. Nie zgloszenie tego faktu skutkuje takimi pismami
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

moim zdaniem to pismo jest próbą wyłudzenia ponad 3 tys złotych, przecież oni doskonale widzą, że pojazd ma ponad 40 lat,
kolega może zawierać krótkoterminowe oc które rozwiązuje się samo

poprzednią umowę wypowiedział bo ma takie prawo

motonita jest spokojny bo sprawa jest dla nich i tak przegrana, martwi mnie tylko, że UFG będzie żerował na niewiedzy mniej kumatych !!!!!!!!!!

do prokuratury z nimi !!!

po jakiego wała kontrolują wogóle pojazdy 40-letnie i starsze skoro one musza mieć oc tylko jak są w ruchu ????

wniosek jest jeden -złodzieje !!
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

motonita, wysłałem Ci maila jak ja bym widział to pismo :piwo:
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Myślicie, że oni patrzą na takie szczegóły jak rocznik? Musieliby kalkulatorem obliczyć wiek a komu się chce to robić? Lecą automatycznie, luka w OC to lecimy z pisemkiem i płać kierowco! Jeśli ktoś się upomni, to trudno a jeśli nie to będzie prowizja za kolejnego 'klienta'.
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
ODPOWIEDZ