Jaki silnik czterosuwowy lub disel najbardziej pasuje do 105

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

kozak pisze:Szkoda ze stac Cie tylko na tak prostą odpowiedz
po prostu nie zamierzam sie znizac do twojego poziomu bo pokonasz mnie doswiadczeniem. co do stanu blacharskiego mojej sarny nie martw sie. jest pod czuła opieka weterana blotniczki made by FSM czekają na montarz, autko w wiekszosci rezebrane wiec wiem co mam. Ale ty pewnie wiesz lepiej nie remontujac swojej prawda? masz takze racje lpeiej nie konserwowac auta bitexem bedzie lepiej rdze sluchac jak chrupie! aha remontu harmonizacyjne ( masz czas sprawdz czasem pisownie??) dotycza aut zabytkowych! idz odtwórz z martwych jakąs podloge albo zajmnij sie czyms pozytecznym poza wypisywaniem bzdur i wymyslaniem czego to ja nie mam zamiaru nie zrobic. załosne po prostu.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

Ludzie!!! przestańcie. znowu wracacie do tego co było. pobijcie się na privie a nie przy wszystkich... lepiej wypijcie browara na uspokojenie, to dobrze robi... pozdrawiam wszystkich spokojnych i niespokojnych... niech browar czuwa nad wami :ok3
105B
kozak
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-01-25, 18:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: kozak »

A ty w przerwie bitexowania sprawdz jak sie pisze"montaz".O remont mojej syreny sie nie bój,skoncentruj sie na swojej bo jak juz nie bedzie co spawac i konserwowac to troche ci zajmie zdzieranie 15-stu powłok smoły z podwozia.Tak dla samego siebie,zeby miec swiadomosc ze pod autem wszystko jest uporzadkowane,nalezy zrzucic bude,osobno pomalowac rame,osobno zabezpieczyc podłoge,progi,profile(ja własnie tak robie)...smarowanie na oslep wszystkiego to głupota... jak to wyglada...? przewody,linki,oś,wszystko w bitexie... Marcys pomysl,przeanalizuj na chłodno co chcesz napisac,a pozniej pisz.Bo mam wrazenie ze jestes zbuntowanym 18-latkiem ktory wbrew logice probuje udowodnic ze remontowanie co sezon jest lepsze niz raz na 10 lat. do forumowiczów:Przepraszam za Marcysia!!!
Kupię używaną blacharkę do SYRENY-podgnite,uszkodzone itp.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

coz niezaleznie co sie pisze i tak kozak ma racje - jesli nie patrz punkt 1!

wyezgaltowany jestes jak dziewica w noc poslubna - moze wyluzuj troche? jak czytam twoje posty to mam wrazenie ze ty wiesz lepiej co ja robie ze swoim autem. zjawisko nieco niepokające - nie sadzisz?
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

ja to mam dla Was taką propozycję: załóżcie temat kozak vs marcyś i tam wklejajcie zdjecia z postepu prac nad swoimi autami, a reszta forumowiczów będzie to oceniać. Do wygrania wycieczka do nrd, oraz meblościanka.
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

ja kce do NRD :D ja proponuje wywalic to co sie napisalo za ostatnie dwie strony.

weteran wczoraj w zartach proponował wsadzic jakis wspolczesny silnik a dzwiek dwusuwa puscic z magnetofonu :helm
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Jesli chodzi o silnik do Syreny to czy nie mozna byloby wstawic w miare tanim kosztem silnika, skrzyni i polosiek z Wartka 1.3???? Ramy sa podobne bo Wartburg przeciez zostal przystosowany pod silnik 1.3 z silnika syrenowskiego. Tak jak kolega pisal w poprzednim poscie. Tylko, zeby to nie byla jakas garazowa przerobka pordzewialej Syreny z niebieskimi diodowymi spryskiwaczami na ociekajacy olejem silnik od Wartburga po zaliczonym dzwonie...
Pozdro
Wierz sobie dalej, że to był silnik syrenowski...
Da się oczywiście przystosować tę ramę pod warunkiem, że obetniesz cały jej przód w miejscu przegrody czołowej i dospawasz przód od 1,3.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

cytat:
"weteran wczoraj w żartach proponował wsadzić jakis współczesny silnik a dziwek dwusuwa puścić z magnetofonu"

Na początku chciałem zakładać do Syreny cztery takty (wiecie spalanie, awaryjność, itd..) jednak z czasem tak spodobał mi się dźwięk sarny, że porzuciłem ten pomysł.
Pomiędzy tymi etapami eksploatacji auta był jednak okres pośredni. Pomyślałem żeby założyć jakiś mały i cichutki motorek i założyć sterowniczek symulujący dźwięk oryginału w zależności od prędkości i wychylenia przepustnicy. Byłoby trochę zabawy ale jest to możliwe.
Z czasem doszedłem do właściwego wniosku, że po co udawać Syrenę skoro się ją ma. :)
Andrzej Melon
Posty: 9
Rejestracja: 2008-01-02, 22:11
Lokalizacja: Z TworekB-)

Post autor: Andrzej Melon »

Ja bym wsadzil silnik od Citroena HY, zawieszenie z XM i pojechal na wystawe swiatowe do Paryza :fire
i zabral zupe z cukinii w termosie:P
Mon coeur- 2 temp moteur!
ODPOWIEDZ