sprzedaż samochodu na żółtych tablicach za granice

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
zygmuntsyrena
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 93
Rejestracja: 2009-10-17, 19:06
Lokalizacja: Goczałkowice

sprzedaż samochodu na żółtych tablicach za granice

Post autor: zygmuntsyrena »

mam fiata na żółtych tablicach czy mogę go sprzedać za granicę
proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Nie. Nie ma za co. :ok3

Chyba,ze zdejmiesz zółte. czyli wykreślisz z ewidencji u konserwatora.....Podobno można. Popytaj u Konserwy.
Awatar użytkownika
Pajko
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-31, 19:26
Lokalizacja: KRK

Post autor: Pajko »

Można spokojnie .musisz zgłosić konserwatorowi ,wykreślają z ewidencji i tyle, w końcu to twoje auto.Cyba że jest wpisane w rejestr a nie tylko ujęte, ale wpisane są egzemplarze naprawdę unikatowe
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

a jak sprzedaje samochód do innego właściciela w Polsce to muszę to gdzieś jeszcze zgłosić oprócz wydziału komunikacji?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Pajko
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-31, 19:26
Lokalizacja: KRK

Post autor: Pajko »

Tak, konserwatorowi żeby zmienili dane i adres właściciela
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Pajko pisze:Tak, konserwatorowi żeby zmienili dane i adres właściciela
no ok ale jak to zrobić?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Pajko
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-31, 19:26
Lokalizacja: KRK

Post autor: Pajko »

Z tego co pamiętam to musisz się zgłosić do konserwatora z dokumentami sprzedaży i tyle, oni muszą zmienić dane które są w ewidencji.Jutro ci powiem dokładnie
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Z tego co ustalilem wystarczy skan umowy i trzeba przesłać na maila tam gdzie jest w ewidencji wpisany zabytek. A że swojej strony nowy kupujący tez powinien zgłosić ze nabył zabytek
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

trzeba miec pisemna zgode na wywoz kazdego zabytku za granice... nie wazne czy jest na zoltych czy nie.....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Zycho
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-08-14, 09:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zycho »

Jak dla mnie podstawowe pytanie czy jest wpisany do ewidencji zabytków czy rejestru...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nawet jezeli nie ma... bez zgody konserwatora nie wolno ci wywiesc zadnego urzadzenia mechanicznego za granice
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

ZTCP jakiś czas temu nastąpiła liberalizacja i można było wywozić co popadnie o wartości poniżej 30kzł. Chyba, że znów cichaczem zmienili.
A z innej beczki. Jesteś właścicielem, więc teoretycznie powinieneś mieć możliwość sprzedać komu chcesz, a co z autem zrobi nowy właściciel nie powinno cię obchodzić. I teraz sytuacja: sprzedajesz Niemcowi, Czechowi czy Rosjaninowi - jesteś właścicielem, więc nikomu nic do tego. Wygłaszasz auto w WK i u konserwy. Zagraniczniak pakuje furę na lawetę, busa czy jedzie nią na kołach, przekracza granicę i tyle go widzieli. Pytanie czy twoim obowiązkiem było powstrzymanie go przed tym, np położenie się pod kołami niczym Rejtan i uniemożliwienie mu wyjazdu tudzież w ogóle nie miałeś prawa sprzedać swojej własności osobie nie posiadającej polskiego paszportu? Jeśli tak, to kolejne pytanie lub stwierdzenie - jak kto woli - czy twoja własność jest twoja? Poza konkursem, skoro Polandia cheap workers fort rent chce mieć zabytki w postaci urządzeń mechanicznych to czy dla ich obecnych właścicieli są przewidziane gratyfikacje w postaci dofinansowania do remontu i zachowania dobrego stanu czy może dalej funkcjonuje ty się narób, my ci jeszcze utrudnimy, a potem być może zabierzemy i jeszcze ukarzemy?
Pozdrawiam
www
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Czy kupujący to Niemiec ,Czech czy ktoś inny to nie ma znaczenia, podobno jak np podwójne obywatelstwo. Jeżeli nie ma zakazu sprzedaży obcokrajowcowi!!!!! A jest? ??? To przestępstwem jest tylko wywiezienie tego zabytku. Czyli przekroczenie granicy kraju. A jeżeli zakaz sprzedazy obcokrajowcowi to wtedy przestępstwem jest już sama sprzedaż. Wtedy pytanie o podwójne obywatelstwo. Ale wtedy nie może przewieść tam...Chyba,ze za zgodą....
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ej magiki....

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0031621568
tekst ujednolicony.,..


na paragrafy czekam
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

Przeleciałem na szybkości (CTRL + F :wink: ) i wyszło mi jedynie prawo pierwokupu przez muzea od podmiotu prowadzącego działalność polegającą na handlu zabytkami.
Czyli na pierwszy rzut oka wychodzi na to, że jednak moje jest moje i martwić się musi nabywca i niech on się użera z betonem :faja
Pozdrawiam
www
ODPOWIEDZ