Syrene ściąga

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Syrene ściąga

Post autor: anabol »

Mam taki problem i nie wiem co to może być? gdy jade sobię syrką na 4 biegu prędkość w przedziale 60=100 gdy puszczę gaz to gwałtownie ściąga mi w prawo, natomiast gdy zaraz dodam gazu ściąga mi gwałtownie w lewo. Co to może być?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Luzy na przednim zawieszeniu, albo kiepskie poduchy skrzyni. Pow ietrze w kołach ok?

[ Dodano: 2014-11-18, 19:16 ]
P.S.Tak właściwie to przy zrywie będzie ściągać ze względu na róźnice długości półosi, a co za tym idzie róźne masy lewej i prawej strony napędu.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1850
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

FSMsyrena105 pisze:przy zrywie będzie ściągać ze względu na róźnice długości półosi
Coś kolego mocno przeteoretyzowałeś tutaj.
(większość samochodów ma teraz półosie o różnej długości i wadze a jakoś dają radę :grinser )
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Teź fakt. Ale czy przy róźnych długościach masy nie mają zachowanej to nie wiadomo. Przyczyną tego ściągania moźe być teź trzymający na jednym kole hamulec. I to by pasowało do objawòw.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

FSMsyrena105 pisze:Teź fakt. Ale czy przy róźnych długościach masy nie mają zachowanej to nie wiadomo. Przyczyną tego ściągania moźe być teź trzymający na jednym kole hamulec. I to by pasowało do objawòw.



też sie z tym zgodzę , bo jak trzyma ci trochę prawe koło , to gdy dodasz gazu to to mechanizm różnicowy przerzuca na lewe koło więcej obrotów na lewe bo ma lżej i wtedy ściąga w lewo
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

FSMsyrena105 pisze:czy przy róźnych długościach masy nie mają zachowanej to nie wiadomo.
Wiadomo - nie mają...
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Przejechać kawałek i starać nie uźywać hamulca, ewentualnie do zatrzymania ręcznym wspomóc się. Następnie zbadać temperaturę bębnów przód i wszystko jasne! :piwo:
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

najpierw opory toczenia jak pisza koledzy, potem nalezaloby zbadac luzy a na koniec geo-> katy, wyprzedzenie, zbienosc
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
vikadan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 486
Rejestracja: 2010-11-25, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Syrene ściąga

Post autor: vikadan »

anabol pisze:Mam taki problem i nie wiem co to może być? gdy jade sobię syrką na 4 biegu prędkość w przedziale 60=100 gdy puszczę gaz to gwałtownie ściąga mi w prawo, natomiast gdy zaraz dodam gazu ściąga mi gwałtownie w lewo. Co to może być?


Luzy w zawieszeniu
- (może być wąs od zwrotnicy nawet tylko z jednej strony i będą takie objawy)
:) KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :) KRÓLOWA POLSKICH SZOS :)
http://syrena.nekla.pl/forum/album_pers ... er_id=3096
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Ogolnie tak. jeśli chodzi o opony to mam nowe verensteiny. wiec to raczej odpada. Hamulce nie trzymają wcale toczy sie bardzo gładko (przepychałem na luzie po podwórku). Pierwszy raz spotałem się z takim czymś w syrenie. Z mojego doświadczenia wydaje mi się że to będzie albo faktcznie luz w zawieszeniu, albo wybite przeguby. Zastanawiałem się jeszcze nad wolnym kołem? ale nie wiem jakie są objawy złużycia?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

anabol pisze:verensteiny
jakie???! :helm :smiech

Powiem tyle... Może nawet być wszystko ok. To Syrena. Nie mercedes :P
..ale radzę zajrzeć w sworznie, tuleje(wszystkie) i wypierd..ić krzyżaki z homokinetykami. O :P
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Wolne koło nie ma nic wspólnego. Na ostro , czy nie nie wpłynie na ściąganie. Winne mogą być luzy, geometria i hamulce. Opony jak masz obie równe i tyle samo powietrza to teź nie ściąga.
Paweł 105L
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 235
Rejestracja: 2007-05-13, 23:26
Lokalizacja: Śląsk/Będzin

Post autor: Paweł 105L »

Wada mechanizmu rożnicowego, proponuje wymiane mechanizmu lub najlepiej całej skrzyni na inną sprawną.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To, ze sie da przetaczac jeszcze nic nie znaczy, bo hamulce sa zimne. Dopiero jak sie nagrzeja, ktorys moze zaczac trzymac. Mozesz podniesc na podnosniku, dodatkowo czyms podeprzec, sciagnac kolo, odpalic, wrzucic bieg, pokrecic i sprawdzic czy cieply, a jezeli nie, to dla pewnosci jeszcze troche pokrecic i przy tym lekko hamowac, zeby sie hamulec rozgrzal porzadnie i pozniej sprobowac zakrecic bebnem reka. I tak z dwoch stron.
Syrena 104, Syrena Bosto
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

miałem to samo o czym pisze kolega, winny był wybity wąs w zwrotnicy, naspawałem trochę na wąs lekko zeszlifowałem, wbiłem i jest ok
ODPOWIEDZ