Dodatki do naszej królowej

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Dodatki do naszej królowej

Post autor: jarko123 »

Tak sobie pomyślałem żeby w tym temacie opisywać i robić dokumentację fotograficzną odnośnie upiększania naszych sarenek.A mianowicie chodzi mi o to kto ma co zamontowane dodatkowo a syrenie np:jakieś półeczki,wiatraczki,bagażnik na dach(od czego pasuje)liczniki różnego rodzaju,obrotomierze..A propo-ma ktoś założony obrotomierz?da się w ogólę coś takiego założyć do syreny?
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Obrotomierz - a czemu nie. Chyba można nawet założyć taki, co sygnał zbiera z przewodu od jakiejś cewki. Ja widziałem patent, gdzie ktoś zamontował wakuometr, był chyba podłączony gdzieś do kolektora ssącego - ale to bardziej z dodatków technicznych :-P
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Można podłączyć wszystko na co ma się ochotę nawet i amperomierz :D ja swego czasu chciałem zamontować sterownik PLC wraz z panelem operatorskim ale zrezygnowałem ze względu na koszty.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Hmm, a co miał robić ten sterownik PLC, jeśli można zapytać? :-)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To ja też się pochwalę swoimi patentami. Wprawdzie nie w Syrenie aczkolwiek są one tak proste i na chłopski rozum, że przy odrobinie wprawy z powodzeniem można je wykonać w prawie każdym samochodzie :ok3

Gałka na pewno wygląda lepiej od oryginału, którego wyglądu nie muszę zapewne nikomu przybliżać. W CC jest to połączenie gumowej pałki milicyjnej z udrażniaczem do kibla :P
Ze wględu na kanciasty kształt i nieco większą średnicę znacznie lepiej leży w dłoni od tej standardowej kulki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie obyło się bez problemów natury technicznej: http://cento.p2a.pl/viewtopic.php?id=24322 :grinser

:::Kulki od 105L i Skody 105/120 są na sprzedaż ===5 zł/szt + koszt wysyłki ok. 7 zł. PRIV.

Poza tym doszedł ruski wiatraczek [climatronic] ;) uruchamiany przełącznikiem syrenkowym:

Obrazek
Obrazek

Oryginalnie posiadał długi dwumetrowy kabel zakończony wtykiem pod gniazdo zapalniczki. W ciepłe dni tego typu wiatraczek okazuje się niezastąpiony ponieważ mozna go skierować prosto na spoconą koszulkę. Otwarcie kratek nawiewu [które nie dość że plują kurzem to jeszcze pobierają ciepłe powietrze] mija się z celem.

Radio to nic innego jak zaślepka FSM wklejona w uniwersalną czarną kieszeń.

Obrazek
Obrazek

O fakcie wprawienia w ruch w.w. wiatraczka szofer jest na bieżąco informowany poprzez kontrolkę od samochodu "Syrena" ;) Zapobiega to spaleniu uzwojenia w sytuacji kiedy łopatki wirnika zaprą się o szybę. Mam w rodzinie małe dzieci, a wiadomo jak to z dziećmi wystarczy wpuścić do samochodu to jakby przeszedł huragan.

Obrazek

No i pasek antystatyczny umożliwiający komfortowe opuszczenie pojazdu samochodowego po jeździe w dresie typu "kresz" :devil3

Obrazek

Taki mały tjunink "budżetowy" z wykorzystaniem tego co jest, czyli części po Skarpecie zalegających piwnicę 8)

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Maciej HYsa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 678
Rejestracja: 2012-07-30, 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Maciej HYsa »

Kierowca. Ja zamiast typowej gałki zmiany biegów zastosowałem popularny wibrator i muszę przyznać, że też robi wrażenie, szczególnie u dziewczyn!!!
SYRENA 101 1961 r. "długa klapa"
SYRENA 104 1967 r.
SYRENA R20 1979 r.
SYRENA 105 1978 r.
KOMAR SPORT 2361 1972 r.
SIMSON SR2 1958 r.
Piaggio Bravo Ciao 1980 r.

Syrena jest bogiem, jazda nałogiem, remont podstawą a reszta zabawą :D
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Maciej HYsa pisze:zastosowałem popularny wibrator
Daj fote bo zgłoszenie wynalazku bez foty nie liczy sie.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Gieroy, masz rację. Maciej HYsa, czekamy na zdjęcie tych dziewczyn.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Przyłączam się do prośby Kolegów :grinser
A tak swoją drogą to niezbyt by mnie rajcowało przekładanie biegów przy pomocy fiuta... :P

Bursztynowe gałki zawsze mi się podobały do tego stopnia, że zdecydowałem się nagwintować drążek. Robole w pracy tylko komentują że przyjechał tjunink, pewnie Ci to dodaje szósty bieg, odpustowe świecidełko itp. ale dla mnie jest to OBOWIĄZKOWE wyposażenie każdego samochodu. Tak samo jak choineczka Wunder Baum, linka holownicza, lewarek, pies kręcący główką i trójkąt :devil3 Bez takiej gałki wnętrze "nie wygląda".
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Ja tam jednak wole standardową czarną kulkę :-D
abc

Post autor: abc »

Moduł produkcji rzemiosła - bardzo praktyczny: awaryjne + regulacja prędkości wycieraczek. Póki co podłączone są awaryjne i spisują się bez zarzutu. W Glince jest też np. lampka ręcznego. Można też np. wyprowadzić gniazdo zasilania np. GPS-a 12V.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Gieroy pisze:dla mnie obrotomierz jest obowiązkowym wyposażeniem. To mi daje poczucie pełnej kontroli nad silnikiem szczególnie, że nigdy nie wiadomo kiedy fabryczny prędkościomierz pokazuje prawdę.
Odnośnie obrotomierza się zgodzę ponieważ obroty silnika nie zawsze współgrają z prędkością "licznikową". Dotyczy to m.in. podjazdów pod górę czy sytuacji kiedy wrzucamy na bieg z luzu ==i zawsze jest ten dylemat ok. 20 na budziku ==dwójka, czy już może trójka? :grinser
Niemniej po kilku tygodniach spędzonych z jakimkolwiek pojazdem jestem w stanie wyczuć silnik na słuch i powoli operować półsprzęgłem. Początkowo ciężko jest np. dojeżdżając do skrzyżowania idealnie zredukować z trójki na dwójkę żeby nie przydusiło. Jednak trochę praktyki i pedał sprzęgła praktycznie sam podbija nogę do góry a samochód jedzie płynnie bez żadnych oznak manipulowania przy drążku [z bursztynową gałką oczywiście] :D
Każdy pojazd [nawet tej samej marki] trzeba pod tym względem traktować indywidualnie ponieważ nawet dwa różne Maluchy zupełnie inaczej się prowadzą.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Maciej HYsa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 678
Rejestracja: 2012-07-30, 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Maciej HYsa »

Ja swój wynalazek najpierw zgłoszę do Urzędu Patentowego a potem upublicznię. Pozdrawiam ciekawskich.
SYRENA 101 1961 r. "długa klapa"
SYRENA 104 1967 r.
SYRENA R20 1979 r.
SYRENA 105 1978 r.
KOMAR SPORT 2361 1972 r.
SIMSON SR2 1958 r.
Piaggio Bravo Ciao 1980 r.

Syrena jest bogiem, jazda nałogiem, remont podstawą a reszta zabawą :D
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

pietrekder pisze:Hmm, a co miał robić ten sterownik PLC, jeśli można zapytać? :-)
Miałby być zamiast zegara głównego czyli np pokazywać prędkość, sterować światłami, szybami, ogólnie sterowanie całą elektryką samochodu. Wszystkie włączniki czegokolwiek były by z panela dotykowego.
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

GIEROY jak masz podłączony ten obrotomierz?
ODPOWIEDZ