Liberty Direct - problem

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Liberty Direct - problem

Post autor: motonita »

Uważajcie po zakupie nowego (w sensie w waszej szopie stodole stajni) pojazdu ubezpieczonego w Liberty,

jeżeli np dzień po zakupie kończy się pierwsza rata a wy kupicie polisę w innej firmie po 29 dniach... to Liberty potrafi naliczyć np 200 zł za ten okres 28 dni....

składkę naliczają często nie uwzględniając waszych zniżek i w ogolę jakoś to choro wygląda...
bo składka dopłata często jest w podobnej wysokości jak składka za pół roku...

wielu z nas kupuje pojazd i jeździ do końca polisy poprzedniego właściciela.... uważajcie żeby to nie okazało się droższe od składki na cały rok....
Art 31.2 ustawy

2. W razie niewypowiedzenia przez posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, zakład ubezpieczeń może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących posiadaczowi, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek. W przypadku gdy posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, złoży wniosek o dokonanie ponownej kalkulacji należnej składki, zakład ubezpieczeń jest obowiązany do jej dokonania za okres od dnia przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu. Posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, jest obowiązany podać do wiadomości zakładu ubezpieczeń wszystkie znane sobie okoliczności, których ujawnienie jest niezbędne do dokonania ponownej kalkulacji składki.
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

motonita, ale tak jest chyba w każdej ubezpieczalni? Przynajmniej spotkałem się z tym i gdzie indziej...
Generalnie jak sprzedający zgłosi w ubezpieczalni fakt sprzedaży pojazdu (a w zasadzie chyba nawet powinien), to ubezpieczalnia ma prawo do przeliczenia ubezpieczenia i to bez zniżek - bo skąd ma wiedzieć jakie zniżki ma nabywca? Dlatego zawsze od razu warto się zgłosić, przedstawić fakt zakupu pojazdu i poprosić o przeliczenie składek, bo zwykle kończy się bez żadnych rekalkulacji ;)

Nie wiem jak jest teraz, bo jakiś czas nic nie kupowałem na siebie :grinser ale przy poprzednim aucie pamiętam że był ten obowiązek zgłoszenia faktu zakupu do ubezpieczyciela ;) w każdym razie ja od razu zgłosiłem i też nie przeliczali składek, a bankowo byłyby wyższe.

Dodatkowo - mimo tego, że teraz nie ma automatycznego przedłużania umowy OC przy zakupie - warto jest wypowiedzieć kończącą się umowę, jeśli zdecydowaliśmy się ją kontynuować do końca :)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale jak za miesiąc czasu dostajesz 250 zł do zapłaty to robi sie to juz problemem... wielu z nas kupuje tez tanie pojazdy typu polonez maluch... i 250 zł dodatkowych kosztów już stanowi.... co najlepsze liberty ściąga to skutecznie... (BIG, windykacja etc... ) inne firmy ubezpieczeniowe RACZEJ do miesiąca nie robią problemów....

a cała reszta masz racje :) :P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

DizzyX pisze:bo skąd ma wiedzieć jakie zniżki ma nabywca?
Wie. To ogólnodostępne dane.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Yanosik pisze: DizzyX napisał/a:
bo skąd ma wiedzieć jakie zniżki ma nabywca?

Wie. To ogólnodostępne dane.
idzie to po numerze pesel :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ