Kupno pojazdu z autoryzowanej stacji demontażu pojazdów

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

kolego coś bliżej na temat "biznesu"?
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Jack, niektóre firmy które złomują pojazdy działają na zasadzie ,,umowy kupna-sprzedaży".Mają po prostu jakiegoś menela na którego kupują te pojazdy więc właściciel idzie zgłosić sprzedaż i auto już nie widnieje na niego w ewidencji. Menel dostaje z 50 zł za 1 auto i też się cieszy bo ma na winko.Problem pojawia się dopiero jak wpadnie jakaś kontrola- u mnie w mieście taka sytuacja była. Okazało się że umowy pisali na chłopaka który miał 20 lat. Jak już zaczęli dochodzić to okazało się że kupił ponad 120 samochodów więc miał ciepło. A po jakimś czasie zapukał do niego fundusz gwarancyjny- teraz siedzi za granicą bo nie jest w stanie płacić oc za tyle aut- bo nikt już ich nie zezłomuje bez karoserii :smiech
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no niekoniecznie tak ale tak też....

jeszcze na zasadzie podwykonawców...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Suwmiarka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2014-07-07, 09:30
Lokalizacja: PL

Post autor: Suwmiarka »

Witam,
Minęło 7 lat od ostatniego wpisu - czas na odświeżenie tematu :)
W ostatnim czasie podjąłem próbę odkupienia pojazdu z autoryzowanej stacji. Tymczasem odpowiedź szefa: "żaden z wyzłomowanych pojazdów nie może opuścić placu skupu". Możliwy jest zakup części, ale nie całości (ramy), nie mówiąc nawet o dostaniu faktury z numerem VIN (umożliwiający późniejszą rejestrację). Dodam, że temat poruszyłem także w innych placówkach (wszystkie autoryzowane skup-demontaż-sprzedaż) - skutek ten sam - samochód/motocykl traktowany jest jako odpad (nie ważne zabytek czy współczesny). W przepisy się nie zagłębiałem (odmowy z podaniem podstawy prawnej nie dostanę, bo przecież sprzedaż nie należy do obowiązków stacji - odmowa "od tak")
Jeżeli ktoś ostatnio przerabiał temat proszę o info
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Włodek1954
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-23, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Włodek1954 »

Tak jak wyżej chłopaki pisali, to tylko wolna wola własciciela stacji demontażu. Zerknij sobie na YT na kanał klasyki w FSO i zobacz ten filmik. Wyciągneli w zeszłym tygodniu karetkę Poloneza ze złomu. Im jest pewnie łatwiej bo maja status muzeum wiec maja przetarte szlaki. https://www.youtube.com/watch?v=E2xFiHmVC4A
W kolejnych odcinkach mają pokazywac po kolei jak przebiega droga do ponownego zarejestrowania takiego pojazdu
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

sufmiarka bo złom nie... musi opuścic pojazd historyczny:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ