Dodatkowe zaczepy do holu sztywnego

patenty, przeróbki, ulepszenia
rafalr20
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2013-11-03, 21:32
Lokalizacja: krakow

Post autor: rafalr20 »

To syrene na sztywno i na zlot mozna jechac . to czeba hol spawac

[ Dodano: 2014-01-23, 14:27 ]
http://allegro.pl/sztywny-hol-bez-kiero ... 43507.html

widze ze mozna kupic
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

mam podobny, tylko mój wygląda na solidniejszy, wazy chyba z 40kg...
ze względu na wahacze syreny zrobione z ceowników kiepsko widzę użycie tego, może ceowniki powyginać, poskręcać przy nierownościach
witek88
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-01-26, 18:06
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: witek88 »

Mam już taki zrobiony hol do współczesnych aut, mało go używam ale sprawdza się dobrze, kiedyś zatrzymała mnie policja i ostro się czepiali, przy mnie przeczytali cały kodeks drogowy i nie mogli mi tego prawnie zabronić, też myślałem żeby zrobić coś do mojej syreny (jeszcze nie skończonej) myślałem nad obejmami ramy, ale jeszcze konkretnie nad tym nie myślałem.
Ale myślę że to dobry sposób na dowiezienie swojego cacuszka w dowolne miejsce bez większych problemów logistycznych.
Arturek
-#Junior
-#Junior
Posty: 186
Rejestracja: 2011-10-25, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturek »

DeMaDeS pisze:zabrania się holowania:
"pojazdu za pomocą połączenia giętkiego, jeżeli w pojeździe tym działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony;"
Wystarczy upierdliwy policjant, który się uprze że skoro trzeba mocniej wciskać to w jakiś sposób jest uzależniony, czyli holować nie wolno :)
[...]
Witam

Błędnie interpretujesz ten przepis
a) przepis mówi o sytuacji gdy DZIAŁANIE hamulców jest uzależnione od pracy silnika
b) wspomaganie - jak sama nazwa wskazuje - pomaga ALE nie wyklucza działania hamulców bez uruchomienia silnika

Tak naprawdę, to ten przepis dotyczy samochodów ciężarowych / autobusów => tam masz hamulce pneumatyczne => hamulce są zasilane sprężonym powietrzem, a sprężone powietrze masz dzięki sprężarce napędzanej przez silnik

Oczywiście jest zbiornik powietrza który wystarcza na kilka użyc hamulców

Poczytaj o hamulcach pneumatycznych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hamulec_pneumatyczny

pozdrawiam
Arturek
była Syrena 104, 105L oraz PF125p
ODPOWIEDZ