Pomocy! Syrena wycofana z ruchu (złomowanie)

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Emil85
Posty: 11
Rejestracja: 2019-09-11, 09:49
Lokalizacja: Kleszczów

Pomocy! Syrena wycofana z ruchu (złomowanie)

Post autor: Emil85 »

W grudniu 2018 roku kupiłem Syrenę z 1972 r (produkcja w Bielsku-Białej).
Otrzymałem dowód rejestracyjny (z uciętym rogiem).
Nie byłem świadomy, aby sprawdzić w Cepik po nr rej i nr vin. Zrobiłem to dziś... Okazało się, że w 1997r. Syrena była wycofana z ruchu z powododu... złomowania.

Co w takiej sytuacji zrobić, jeśli chciałem ją zarejestrować na zabytek. Jest wykonane już 70% prac.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Dokończ remont, zrób białą kartę, zgłoś u konserwy.
Jak będziesz miał już wpis do rejestru zabytków to udaj się do WK celem rejestracji na żółte tablice.
Na stacji diagnostycznej robisz tzw. badanie zgodności i z tym papierem potem rejestrujesz.
Tylko nie jestem pewien, czy najpierw na stację, czy najpierw do WK, bo moje pojazdy były normalnie zarejestrowane, nie wiem jak jest w przypadku wycofanych z ruchu. Niech się wypowie ktoś, kto robił taki myk.
Ale spokojnie, da się... :ok3
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Emil85
Posty: 11
Rejestracja: 2019-09-11, 09:49
Lokalizacja: Kleszczów

Post autor: Emil85 »

Wojt dziękuję za odpowiedź i podpowiedzi. Dziś udało mi się namierzyć rzeczoznawcę, który w mojej okolicy przeprowadzał cały proces rejestracji Warszawy. Facet powiedział, że spokojnie da się to zrobić i akurat, że w moim starostwie nie robią problemów, także dziś głowa dużo lżejsza, bo od momentu zakupu Syreny zrobiona została całkowicie blacharka (czeka na lakier), silnik w trakcie generalnego remontu, a w poniedziałek przychodzi dostawa wszystkich elementów gumowych oraz linek.
Awatar użytkownika
vwmarek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2013-11-01, 13:11
Lokalizacja: wrocław

Post autor: vwmarek »

Jaki koszt na dzień dzisiejszy jest wyrobienie tablic żółtych tak o a do z ?
spełnione marzenie
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

czołem. Jestem rzeczoznawcą pzm, u mnie komplet dokumentów tj. trzy razy biała karta, opinia, wniosek o przegląd ze zdjęciam i wniosek o wpis do ewidencji to 650zł. Dla forumowiczów będzie taniej, zapraszam do kontaktu pod numerem 692-661-232

do tego dochodzi przegląd i rejestracja. W tym wypadku ok. 1200zł trzeba przygotować.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

syreniarz1992, Dobrze wiedzieć, że jesteś w zasięgu komputera i deklarujesz pomoc na w razie czego ! Zawsze deklarowałeś inne usługi ! (z tego co pamiętam) :szampan :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

syreniarz1992 dobrze wiedzieć ,może jak skończę składać swoją to skorzystam z Twojej propozycji tylko jak w praktyce to załatwiasz bo do Poznanie trochę kilsów jest ?
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

SyrHarMer pisze:syreniarz1992, Dobrze wiedzieć, że jesteś w zasięgu komputera i deklarujesz pomoc na w razie czego ! Zawsze deklarowałeś inne usługi ! (z tego co pamiętam) :szampan :ok3
Tak było, ale z racji uwolnienia zawodu, mogłem zrealizować swoje marzenie, które porzuciłem po oblaniu drugiego roku- zostać rzeczoznawcą!

Deklarowałem inne usługi i może kiedyś do tego wrócę, ale z ludźmi, bo dwa lata temu miałem problemy z wyprostowaniem sie i chodzeniem. Od np. dźwigania złomu, czy wywożenia gruzu. Sprzęt póki co stoi zabezpieczony.
Babcia pisze:syreniarz1992 dobrze wiedzieć ,może jak skończę składać swoją to skorzystam z Twojej propozycji tylko jak w praktyce to załatwiasz bo do Poznanie trochę kilsów jest ?
non problemo, raz na kilka miesięcy jestem w Mogilnie, mogę podskoczyć. Aktualnie moje uno pali mniej jak 6 litrów gazu - serdecznie pozdrawiam z tego miejsca kolegę Pyjtersona - i mogę sobie jeździć gdzie mi się żywnie podoba.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zapraszam na PW
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ