Nowa Syrena z Kutna

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Bosto jest dla nich jedynym sensownym wyjściem, chociaż szkoda że nie ma wyraźnie zaakcentowanej szoferki.
Tak to chociaż weźmie od nich poczta, wodociągi, zarząd dróg, może telekomuna i zeszłoby z tysiąc egzemplarzy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Zarejestrowałem się na forum, tylko dlatego, że znalazłem ten watek, więc i ja coś napiszę;)

Jakby popatrzeć dobrze na foty, to widać że drzwi są niedopasowane, a na filmiku z TVN w czasie zamykania drzwi, jest odgłos jakby to wszystko było nie po dokręcane.
Faktycznie samochód jest trochę nieproporcjonalny, troszkę za duży dół, i za długa maska.
Przód samochodu, z profilu przypomina mi trochę suzuki swifta, tyle że tam maska jest krótsza i lepiej to wygląda.
Mimo wszytko, pomimo tych pierwszych widocznych niedociągnięć, samochód w liczbie jaką planują wyprodukować powinien się sprzedać, ale na poważną produkcję, tysięcy sztuk się nie zanosi.
Syrenka może służyć jako drugi samochód, lub samochodzik lifestylowy, będzie OK.
Myślę również, że można go wykorzystać jako taką ciekawostkę, jako samochód firmowy, coś jak min cooper dla red bula.




A co do Bosto.
Obecna syrenka musiałaby być chyba nieco przerobiona, bo jak patrze na samochód z profilu to ciężko widzę możliwości upchnięcia tam drugich drzwi.
Jednakże przykład chociażby Pasagona dobrze obrazuje jaką drogę powinni obrać producenci.
Pasagon w ogóle się sprzedaje? Z tego co wiem to Hnkery 4x4 są produkowane na eksport, ostatnio sprzedali trochę samochodów do Urugwaju.

Tu są jeszcze dwa malowania dla bostona.

Obrazek

Obrazek


I jeszcze jeden pomysł na zrobienie hatchbacka:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Syrena w heczbeku nie no super może jeszcze w ogóle stwórzmy coś na wzór jakiegoś Kaszkaja i napiszmy że to Syrena.
Jak już wcześniej napisałem ten wóz po prostu nie wygląda i nie ratują tego nawet syreno-podobne przetłoczenia na masce.
Dach jest zbyt kanciasty i za niski względem dołu, jak w Chryslerze 300. Po co te szerokie wystające nadkola? No i zdecydowanie zbyt małe boczne szyby.
Skoro tworzyli to od podstaw to mogli chyba trochę lepiej odwzorować proporcje?

Były już chińskie skutery pod marką Junak, może więc czas na samochód?
Tylko że to nie przejdzie. Junaki czy Romety kupowała w większości wioskowa chołota bo tylko na to było ich stać. Samochód to jednak trochę większa inwestycja.

Dziękuję dobranoc.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Ależ Kierowco, ja się zgadzam, że samochód mógłby mieć lepsze proporcje, przecież to napisałem.

A co do heczbeka, to była przecież Syrena 607, to też był hatchback, wiec nie wiem czemu się tak obruszyłeś.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

W tej Syrenie jest parę niedociągnięć, szczególnie razi ten dach. Trzeba by było go trochę wygładzić i koniecznie zaokrąglić te drzwi przednie. Małe szbyki mi się podobają, jest to nawiązanie do Syren z wysokim podszybiem. Fajnie jakby zrobili drzwi pod wiatr. Skoro w Rollsie mogą to i tutaj dadzą radę. Byłoby to coś co na prawę wyróżniłoby ten samochód. Dałbym trochę smaczków typu chromowane ramki świateł przednich i tylnych, listwy boczne, detale na desce rozdzielczej, napisy. Na etapie produkcji to może być dość drogie, ale chociaż do prototypu mogliby w to zainwestować.

Jeżeli chodzi o resztę stylistyki to niestety to tylko nawiązuje do kształtu oryginału i to całkiem dobrze. Fiat 500 i VW Garbus też niektórym wydają się pokraczne.
Syrena 104, Syrena Bosto
krolowaszos
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-08, 12:24
Lokalizacja: Stargard

Post autor: krolowaszos »

Pomysł jest naprawde wielki,ogólnie jest to ciekawa budząca emocje sprawa ale słabo to widzę. Czasy sie trochę pozmieniały, kiedys jezdzili syrenami bo nic innego nie było syrena była nazwijmy to złem koniecznym,a dzis czy takie auto ma racje bytu? syreny klepali przez 25lat? a tą ile beda robic? A druga sprawa to taka ze tylko nazwa bedzie syrena i niby kształt a bebechy z czegos popularnego. Gdy robili starą syrene to przyswiecała im wtedy inna piękna idea. Chciano dac Polakom srodek transportu.A dzis chodzi o kalkulacje-zarobek i gre na uczuciach:) Syrena zmotoryzowała Polskę,a ta jaką funkcję spełni???????????????????? To mnie najbardziej ciekawi.
Ewentualnie moze jakas krótka seria tych nowych.Nie zrozumcie zle ale chodzi o to czy dzis posrod tych swiftow,fabii,pand,kijanek,hyundaiow znajda sie tysiace albo dziesiatki tysiecyPolakow gotowych wydac paredziesiat tys.złotych na noooową syrenę.Zobaczymy ale u mnie nie budzi ona takich emocji jak poczciwa skarpeta robiąca dyn dyndyndyndyndyndyn.

[ Dodano: 2015-02-18, 21:36 ]
Duzo osób sie tym pomysłem wręcz podnieca ale kto z Was jest gotów zeby to kupic za paredziesiat tys złotych????????? Bo producent zarabia tylko na pierwszym włascicielu i od tego zalezy ile ich naklepią i czy bedzie sie kalkulowac. Lepszy pozytek gdyby zaczeli blacharke do starej tłoczyc:))) Z Chinczykami trza pogadac moze by nam blacharę naklepali.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Trochę z innej beczki, mam nadzieję, że w tym jest choć część prawdy: http://tech.wp.pl/kat,1009659,title,Pol ... aid=1145f4
Syrena 104, Syrena Bosto
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Będzie jak z Andersem bo????
Bo to głupi naród jest.....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

Nie wiem czy to nie dziennikarski trolling lub coś a'la Prima Aprilis ale wyczytałem gdzieś, że projekt nowej Syreny z Kutna (AMZ) otrzymał 4.5 miliona dotacji.
4.500.000 PLN ? słownie: cztery i pół miliona złotych?

To się chyba nie dzieje naprawdę.

[ Dodano: 2015-03-21, 19:28 ]
jest tu: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Nowa- ... omosc.html

_
Fajnie, że znalazły się pieniądze na rozwój inicjatywy.

Ale całość (nawet po zmianach), wygląda skrajnie CH u Jo vO. Trzeba popracować nad designem, estetyką...

Trzymamy kciuki.

[ Dodano: 2015-03-21, 19:40 ]
KIEROWCA pisze:Junaki czy Romety kupowała w większości wioskowa chołota
o fuck. @ ; )
Ostatnio zmieniony 2015-04-06, 15:17 przez Kain, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Ponoć dostali kasę, ale nawet jeśli z tego projektu nic nie wyjdzie, to będą mieli doświadczenie na przyszłość. To nie jest firma sezonowa i to czego się nauczyli wykorzystają przy innych swoich konstrukcjach.


Zerknąłem na stronę inicjatywy polonez 2015 a tam taki wpis:
Dla osób które nas obserwują, bardzo pozytywna wiadomość napłynęła do nas od firmy Amz-Kutno, która wykazało bardzo ogromne i jak na Polskie warunki polityczno-gospodarcze szczere zainteresowanie. Zostaliśmy zaproszeni do siedziby, gdzie będziemy mogli przedyskutować i uzgodnić formy współpracy(budowy).

https://www.facebook.com/polonez2015
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

pierwsza myśl po pierwszym spojrzeniu na przód NOWEGO POLONEZA: "Koncern VW"...
Ale tył - ekstraklasa!
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Tak czy siak, jakoś wygląda, a nie to co Nowa Warszawa :smiech
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

Ruch w POLSKIEJ MOTORYZACJI na dzień 6 kwietnia 2015 - projekty, prototypy, gotowe egzemplarze, produkcja

- kilka projektów budowy replik SYRENY SPORT oraz kilka gotowych, jeżdżących egzemplarzy
- projekty remontów i tuningi stylistyczne (np. Cultstyle) klasyków PRL'u
- NOWA WARSZAWA - w założeniu, kompozytowe nadwozie pokrywające sprawdzone rozwiązania rodem z Bawarii, pojazd klasy premium
- NOWA SYRENA SPORT (Aquila Sport) - całkowicie nowa konstrukcja, pojazd klasy premium
- NOWA SYRENA (Syrena Meluzyna) - całkowicie nowa konstrukcja
- NOWA SYRENA KABRIOLET (Syrena Meluzyna Kabri) - całkowicie nowa konstrukcja
- NOWA SYRENA (Syrenka AMZ) - całkowicie nowa konstrukcja
- supersamochód ARRINERA HUSSARYA - całkowicie nowa konstrukcja, klasa premium
- NOWY POLONEZ - brak danych
- dwuosobowy roadster LEOPARD - były doniesienia o wstrzymaniu produkcji niestety (piękny moim zdaniem)
- NOWY ŻUK - brak danych
- NOWY SKUTER "OSA" - brak danych
- NOWY JUNAK - motocykle koreańskiej konstrukcji z logo historycznej, polskiej marki
- NOWE ciągniki URSUS - ciągniki montowane w Lublinie z elementów wykonanych w Chinach, brand "URSUS" jeszcze w polskich rękach

Panowie, czy mamy coś jeszcze? Czy w czymś się pomyliłem?

Celowo pominąłem pojazdy specjalistyczne, autobusy, małe ciężarówki i samochody dostawcze typu Pasagon
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Sory ale w jaki sposób wymieniasz Kolego jakieś fejsbukowe fanaberie w stylu nowego Poloneza pomijając jednocześnie Pasagona czy Honkera Tymińskich?
Bo czegoś tu nie kumam.
Takie renderki w fotoszopie na fanpejdża to każdy sobie może stworzyć...
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Kierowca z klawiatury mi to wypisałeś.......
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
ODPOWIEDZ