Nowa Syrena z Kutna

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Tu Kierowca muszę się z Toba nie zgodzić. Każdy kto zarabia pieniądze, ok, może nie każdy, ale większość, wydaje swoje pieniądze rozsądnie. Dlatego każdy woli kupić tego Golfa sprowadzonego z Niemiec i nim jeździć długo, niż kupić POLSKIE auto, które się rozleci szybciej. Golf jest tanim samochodem, natłukli tego w cholere, części nowych, używanych, oryginalnych czy podrób masz do wyboru do koloru.
A czemu z niemiec? Kolega kupił używaną lawetę w niemczech, zawieszenie w stanie bardzo dobrym. Po paru latach jazdy po naszych drogach - katastrofa.
Taka racja, dużo osób woli auto solidne. No może obecnie trochę się to zmienia bo ludzie kupują SUVy może dla szpanu, może dla bezpieczeństwa? Dokładnie nie wiem. Ale ja jednak swoje dzieci (jakbym miał :-P ) wolałbym wozić w SUVie niż w CC - no przy wypadku wiadomo co wygra.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Uściśliłbym to mówiąc, że ludziom się wydaje, że rozsądnie wydają swoje pieniądze. Różnie bywa z tymi Golfami. Jako nowe są na pewno lepsze niż Fiat, ale to co jest sprowadzane do Polski to zgroza. Nie dość, że liczniki pokręcone, to jeszcze powypadkowe. Jeżeli nie powypadkowe to musi mieć jakieś wady ukryte, inaczej handlarz by tego nie kupił i nie wciskał naiwnym.
Sąsiad mi opowiadał jak szukając samochodu w komisie po prostu w każdym była jakaś usterka lub coś się nie zgadzało. Było to oczywiście dość dobrze zatuszowane.
Wiele mówiący jest też fakt, że jakieś 90% samochodów na portalach ogłoszeniowych ma przebieg oscylujący w granicach 200 000 km, bo ludzie właśnie z takim przebiegiem chcą kupić. W przypadku Mercedesów, szczególnie starszych akceptowalne jest 300 000 km. Dlatego jestem zwolennikiem niepatrzenia w ogóle na licznik. Już lepiej kupić Fiata Pandę z polskiego salonu od osoby prywatnej z proporcjonalnym do wieku stanem licznika i zużycia wnętrza niż picowanego Golfa, w którym na dzień dobry trzeba wymienić pasek rozrządu, bo handlarz sfałszował książkę.
Syrena 104, Syrena Bosto
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Czyli do Warszawy dojedzie;)
Nowa Syrenka z AMZ Kutno, projekt który wsparliśmy w ramach programu Demonstrator + dziś pod naszą siedzibą :)
https://twitter.com/ncbr_pl

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj jest katalog projektów które wsparł NCBiR. Oczywiście jest też syrenka, kilka słów i trzy fotki.
http://www.ncbir.pl/gfx/ncbir/userfiles ... jektow.pdf


Tu jeszcze udało mi się znaleźć fotke na której pan Piechocińsi ogląda syrenkę.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=tum1gR3F_E0
Ostatnio zmieniony 2015-07-12, 21:48 przez kicaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Piechociński, ten sku**, no to po syrenie :-|
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

wyglądem zewnętrznym powinno zająć się jakieś profesjonalne biuro projektowe np. Pininfarina :)

tu fajna ciekawostka Panowie: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/art ... newie.html

inna ciekawostka: http://moto.wp.pl/gid,17712022,img,1771 ... jecie.html

[ Dodano: 2015-07-20, 14:12 ]
Zielona gdzieś w Polsce:

Obrazek

[ Dodano: 2015-07-22, 00:15 ]
Dzisiejszej nocy mimo złej pogody (deszcz napier**** non stop) awansowałem na forum z niewiele znaczącego Juniora na wyższy stopień wtajemniczenia a mianowicie Młodego Syreniarza. : ) Zdrówko Panowie! :piwo: "pozdro" "fundacja"! :devil3
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Dla uzupełnienia:
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach Przedsięwzięcia pilotażowego Wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych w skali demonstracyjnej DEMONSTRATOR+ .
"Dotacje na innowacje" - "Inwestujemy w Waszą przyszłość"
Nazwa inwestycji: UOD-DEM-1-529/001 "Reaktywacja polskiego przemysłu motoryzacyjnego - wdrożenie pojazdu osobowego /"Syrenka"/".

Całkowita wartość projektu: 7.440.000,00 PLN

Kwota dofinansowania: 4.491.000,00 PLN

Okres realizacji: 01.11.2013 - 31.03.2016

Wykonawcy:

Lider projektu: AMZ-KUTNO Sp. z o.o., ul. Sklęczkowska 18, 99-300 Kutno

Członek konsorcjum: Przemysłowy Instytut Motoryzacji, ul. Jagiellońska 55, 03-301 Warszawa

http://www.amz.pl/pl,456,0_projekt-5.html
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Co jak co ale jak dla mnie to jest brzydkie. Grill daliby bardziej okrągły, jak w syrenie i żeby linia maski i tylnej klapy nie była tak wysoko, bo jak dla mnie górna część auta jest nieproporcjonalna do dolnej. I te szyby...
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

o jaka sympatyczna sportowa formułka na małych szpulkach...
ciekawe czy jest gdzieś więcej informacji
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Silnik pachnie mi oplem, nie wiem, ja się nie znam.
Jeśli samochód będzie naprawialny, to zamawiam bosto z fabrycznym lpg. A co, nawet firmę założe i w leasing wezmę :D
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

O ile się nie mylę to było gdzieś info, że silniki są od GM.

Tutaj jeszcze syrenka na testach w PIMOT:
http://www.pimot.eu/wspopraca/budowa-nowej-syrenki

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-07-25, 16:06 przez kicaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

Dużo emocji jak na jeden krótki tydzień. Ciekawe co kolega KIEROWCA o tym myśli?
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

ja się tylko obawiam, że nasze społeczeństwo do tego nie dorosło.
ODPOWIEDZ