problem z czołową szyba w 104

(karoseria, blachy, lakierowanie)
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

problem z czołową szyba w 104

Post autor: syrena104bili »

witam dziś po felernej kolizji zamierzałem wstawić przednia szybę do 104 miałem kilka szyb w tym jedna nową przednia od 105 , a jak większość osób na forum wie , że tylne i przednie szyby nie różniły się rzekomo niczym od modelu 101 od modelu 105 poza napisami , sugerując się tą informacją i oceną organoleptyczną stwierdziłem że wstawię sobie nówkę sztuk szybę od 105 bez żadnych rys , ale po wstępnym pasowaniu coś mnie tknęło że coś jest z tą szybą nie tak , jakaś za płaska jest ale porównując z innymi szybami których miałem 4 w sumie stwierdziłem że tak ma być , ale z kojarzyłem że mam gdzieś jeszcze szyb od 104 (używkę ) i myślę sobie porównam ją z tą od 105 , i okazało się ze są zupełnie inne , szyba 104 była nie co krótsza, i miała całkiem inny promieni krzywizny zarówno w poziomie jak i w pionie ta od 104 jest bardziej okrągła wypukła , a 105 płaska i inne promieni krzywizny , po obejrzeniu szyby w 103 stwierdziłem ze jest taka jak ta ze 104 wiec w tym momencie obalam teorię ewolucji Darwina odnośnie faktu że wszystkie syreny maja takie same szyby z przodu i z tyłu różnica jest na tyle duża ze nie sądzę aby to była jeno razowa niedoróbka w fabryce - to jest jeden watek tematu

kolejny to fakt że mając już szybę ze 104 dociąłem do niej nową (fabrycznie nową oryginalną uszczelkę ) która zwinięta jest w wałek (krawędzi zewnętrzna jest podwinięta do środka ) wiec odwiniecie tego rata w trakcie wkładania , okazało sie niemal niemożliwe i robiąc 3 podejścia i zrywania sznurki za każdym razem powiedziałem sobie (pier..le wstawiam używaną ) czyli z odwiniętym rantem i ku mojemu zdziwieniu ten sam problem powstał przy wkładaniu szyby z używaną uszczelką ..uja nie mogę jej wcisnąć , a dodam , że nie jestem nowicjuszem tylko wkładałem niejedna szybę do syreny , i nawet do tej 104 jak wkładałem szybę po remacie nie było takich problemów powiedzcie panowie , jak wy sobie z tym radzicie bo ja już nie mam pomysłów i kur..ca mnie bierze na to a nigdy takich problemów nie miałem tymi szybami , czyżby szyby były pasowane do samochodu ?? bo zawsze zakładałem te same szyby co były wcześniej nigdy innych a teraz muszę inną bo tamta w drobny mak poszła
MIMBRO
-#Junior
-#Junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-02-23, 17:24
Lokalizacja: Lubartów

MIMBRO

Post autor: MIMBRO »

Witam z tego co wiem i pamiętam zakładałem taką szybę dawno to powiem że zakładanie szyb z przodu i z tyłu w syrenie to nie lada wyczyn !!! wiecznie był z tym problem nie dawno mój blacharz zakładał z przodu w syrenie szybę to mówił że nie jest łatwo
Awatar użytkownika
Maciej HYsa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 678
Rejestracja: 2012-07-30, 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Maciej HYsa »

Ja myślę , że Bili się starzejesz!
SYRENA 101 1961 r. "długa klapa"
SYRENA 104 1967 r.
SYRENA R20 1979 r.
SYRENA 105 1978 r.
KOMAR SPORT 2361 1972 r.
SIMSON SR2 1958 r.
Piaggio Bravo Ciao 1980 r.

Syrena jest bogiem, jazda nałogiem, remont podstawą a reszta zabawą :D
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

MIMBRO pisze:zakładanie szyb z przodu i z tyłu w syrenie to nie lada wyczyn
Zwłaszcza na nowych (leżakowanych) uszczelkach.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

ja też Billi nie miałem problemów z szyba..normalnie wlazła po sznurku ale faktem jest że na starą uszczelkę
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

syrena104bili, w 105 ja bym zakładał w ten sposób aby później założyć ten czarny kabel,wkład specjalny, czy jak to się zwie, na dole założyć tak jak powinno być na dole szyby bo na kantach i bokach dasz rade go włożyć i mozna powiedzieć ze palcami wejdzie szyba :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

jarko123 pisze:ja też Billi nie miałem problemów z szyba..normalnie wlazła po sznurku ale faktem jest że na starą uszczelkę
wiem wiem ja też wkładam niejedną bez większego problemu po sznurku ale nie tą ;/ a przy tej szybie , jedna uszczelkę pociąłem sznurkiem a za 3 poprzednimi razami zrywał mi sie sznurek

[ Dodano: 2013-12-30, 22:53 ]
Marek.K. pisze:syrena104bili, w 105 ja bym zakładał w ten sposób aby później założyć ten czarny kabel,wkład specjalny, czy jak to się zwie, na dole założyć tak jak powinno być na dole szyby bo na kantach i bokach dasz rade go włożyć i można powiedzieć ze palcami wejdzie szyba :)
wiem o czym mówisz , ale wsadzić to nielada historia , znam też ludzi ktuzy olewali ten czarny klin i wsadzali tylko zewnętrzny jasny i szyba się trzymała :devil3 :devil3 do czasu aż jednemu koło sie urwało i przy uderzeniu wpadła do środka
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

U mnie były inne jajca. Zdjąłem szyby i uszczelki , po malowaniu włożyłem i uszczelki okazały się po 5 cm za krótkie...
Oto syrena właśnie
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Kozichwost pisze:U mnie były inne jajca. Zdjąłem szyby i uszczelki , po malowaniu włożyłem i uszczelki okazały się po 5 cm za krótkie...
Oto syrena właśnie
o tym to już nie wspominam , bo do tego przywykłem , jak jest za krótka to tnę kawałem z jakiegoś paździerza i wklejam na łączeniu na klej do szyb
Awatar użytkownika
bonzi205
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-03, 02:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z czołową szyba w 104

Post autor: bonzi205 »

Przede wszystkim weź uszczelkę do ciepłego miejsca, żeby guma zmiękła. Nawet niech poleży trochę na grzejniku. Załóż uszczelkę na szybę, włóż sznurek i wlej w te wcięcie gdzie masz sznurek dookoła płunu do naczyń (najlepszy nasz krajowy LUDWIK). Płytnu przypadkiem nie rozcięczaj z wodą tylko wlej gęsty. I spróbuj zabieg od nowa. Jak sznurek będzie ci ciężko szedł to podlewaj jeszcze płynem. Ja tak montowałem.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Ja mam ewolucję na ten temat, podstawa to smarowanie:) Kupujemy w nocnym 0,5 ewentualnie 0,7 (krówkę) na długi wieczór z kolegą i ostro smarujemy i na pewno wejdzie:) :piwo: :szampan
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Problem jest z tymi "nowymi" uszczelkami, które są skręcone "w wałek".
Miałem to samo jak składałem po remoncie. Nie byłem w stanie zamontować nowych uszczelek i w końcu złożyłem na starych /z tym, że działałem w pojedynkę/ :grinser
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ee, czołowa i tylna i drzwiowe żaden kłopot, kłopotem okazują się te cholerne boczne w nadwoziu :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Re: problem z czołową szyba w 104

Post autor: syrena104bili »

bonzi205 pisze:Przede wszystkim weź uszczelkę do ciepłego miejsca, żeby guma zmiękła. Nawet niech poleży trochę na grzejniku. Załóż uszczelkę na szybę, włóż sznurek i wlej w te wcięcie gdzie masz sznurek dookoła płunu do naczyń (najlepszy nasz krajowy LUDWIK). Płytnu przypadkiem nie rozcięczaj z wodą tylko wlej gęsty. I spróbuj zabieg od nowa. Jak sznurek będzie ci ciężko szedł to podlewaj jeszcze płynem. Ja tak montowałem.

robiłem bonzi dokładnie tak jak piszesz zresztą zawsze tak robię bo to nie pierwsza szyba a po za tym wkładałem ją z wujkiem który jest który wkładał takie szyby hurtem w latach 90 tych i on sam rozkłada ręce i niema pojęcia co jest zawsze robię to po płynie do mycia naczyń a uszczelka leżała na grzejniku 3 dni

[ Dodano: 2013-12-31, 10:04 ]
Wojt pisze:Problem jest z tymi "nowymi" uszczelkami, które są skręcone "w wałek".
Miałem to samo jak składałem po remoncie. Nie byłem w stanie zamontować nowych uszczelek i w końcu złożyłem na starych /z tym, że działałem w pojedynkę/ :grinser


tak wojt dobrze mówisz o tych nowych , i dlatego ja tez z niej zrezygnowałem, ale mimo tego , przeciołem ta starą bo nie chciała wejść ;/ zastanawia mnie problem , czy szyby niebyły pasowane do samochodu ??? bo może szyba jest za duża trochę ??/

[ Dodano: 2013-12-31, 10:05 ]
Marek.K. pisze:ee, czołowa i tylna i drzwiowe żaden kłopot, kłopotem okazują się te cholerne boczne w nadwoziu :D
ja za to z tymi bocznymi , bez klinów nigdy nie miałem problemu po sznurku łanie wchodzą
abc

Post autor: abc »

a może po zderzeniu zmieniła się geometria otworu na szybę w nadwoziu?
ODPOWIEDZ