Pisownia - TYLNY/ TYLNI

Aby nudno tu nie było

Moderator: adameo2

Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Idąc za Rejem.....
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Mikrusiarz pisze:Idąc za Rejem.....
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
mi by się podobąło, nawet ruskie mają zapisany weekend po swojemu, a że u nas mentalnosć taka, to co sie pojawi na zachodzie od razu u nas musi sie tak zwać.
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Marek.K. pisze:to nie znaczy że musimy swój język kaleczyć dla nich i wprowadzać angielskie słówka do nas, nazwy restauracji, piwiarni ;)
:::Otóż to
===dla mnie osobiście "jadłodajnia" to ==knajpa, kawiarnia, piwosz a nie "PUB" czy inny fast food
Pizza to akurat włoszczyzna a od nich mieliśmy Fiata 125/6p także tradycja musi być :faja
Nie idę "do marketu na shopping" ale idę po zakupy
Nie wyciągam smartphone'a tylko komórkę
Manager to ==="pani kierowniczko/ panie kierowniku" :grinser
Nie używam "nołtbuka" tylko komputera
Nie spotkamy się na Bi-Pi czy innym Szelu tylko na "cepeenie" ===po naszemu po Polskiemu :D

:::Dlaczego w oknie obskórnego ciucholandu w zapyziałym Kętrzynie nie można zwyczajnie po ludzku napisać "przecena" tudzież "promocja"??? A to śmiech na sali, wysilają się na nie wiadomo co ==="VALUE" -50% "SALE" Jest chamerykański Burger-King no to dawaj u nas zrobili Burger-Feast ===kicz jakich mało.
Powinni jeszcze dodać Burger - Feast - Pol no wtedy to dopiero byłby prawdziwy przedsiębiorca sektora prywatnego na światowym poziomie, lider small biznesu [jakby nie mogli napisać przodownik] :devil3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

pizza - nazwa własna
manager a kierownik to 2 rozne stanowiska
komputer to nie polski wyraz
bi-pi czy szel to nazwy własne.... tak samo jak cepeen
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Już się pogubiłeś Kierowca. CEPEEN to żaden wyraz. Stacja benzynowa raczej.... Więc jak Ty mówisz ,ze idziesz na CEPEEN to ja mówię,że na BIPI to jest to tak samo poprawne. Twoja "KNAJPA" to wyraz niemiecki. Jedynie trafiłes z jadłodajnią.

To,ze napisałeś manager = panie kierowniku, pani kierowniczko to chyba żart!!! Ani to to samo stanowisko ani nic.

I tak można by w nieskończoność. Każdy robi błędy jezykowe. Nawet językoznawcy. A chamskie poprawianie na forum to zupełny brak kultury. Choć zdarza się tak ,ze błędy co u niektórych aż "walą" po oczach czytających.

A wracając do meritum sprawy ,słów TYLNI TYLNY to mój znajomy z poprzedniej pracy handlował na allegro częściami do motocykli. W każdej aukcji pisał "Błotnik TYŁ TYLNY TYLNI..." .Wiedział,ze to nie po polsku ,ale uważał,że ludzie różnie wpisują szukając błotników. Więc jeżeli co czwarty tak pomyśli to potem mamy misz-masz językowy na aukcjach i ludzie powielają to. Coś jak z cenami części do Syren. Ten sam mechanizm.
Awatar użytkownika
Hondelyk
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 77
Rejestracja: 2011-02-12, 17:16
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Hondelyk »

Marek.K. pisze:
Hondelyk pisze: to nie znaczy że my też musimy się zniżać do ich poziomu i kaleczyć ich język tak jak oni kaleczą nasz...
to nie znaczy że musimy swój język kaleczyć dla nich i wprowadzać angielskie słówka do nas, nazwy restauracji, piwiarni ;)
Marku a czy ktoś Cię do tego zmusza? Chcesz używaj tylko polskich zwrotów i wyrazów. Mi chodzi tylko o to że jak już używamy obcych słów to piszmy je poprawnie i tyle. I to nie jest kaleczenie Naszego języka tylko zapożyczanie słów z innego. Nikt nikogo do tego nie zmusza ale jeśli już to robimy to róbmy to poprawnie... ;)
I tak można by w nieskończoność. Każdy robi błędy jezykowe. Nawet językoznawcy. A chamskie poprawianie na forum to zupełny brak kultury. Choć zdarza się tak ,ze błędy co u niektórych aż "walą" po oczach czytających.
Kozak90 zgadzam się z Tobą, nigdy nikogo nie poprawiałem i nie zamierzam tego robić a to jak kto pisze świadczy tylko o nim.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Hondelyk pisze:[
Kozak90 zgadzam się z Tobą, nigdy nikogo nie poprawiałem i nie zamierzam tego robić a to jak kto pisze świadczy tylko o nim.
Amen :ok3
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

motonita pisze:manager a kierownik to 2 rozne stanowiska
Motonita co oznacza wg Ciebie słowo manager?

Czasem się nie zgadzam z Kierowcą ale wg mnie ma dużo racji to wszechobecne u nas angielskie nazewnictwo coraz bardziej przytłacza.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Chyba dobre podsumowanie różnicy:
"Innymi słowy, róznica między kierownikiem a menedżerem jest taka jak w starym dowcipie - pomiędzy "gejem" a "pedałem"
mw
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2009-11-04, 22:11
Lokalizacja: śląskie

Post autor: mw »

Nie no, jaka ambitna dyskusja. Najlepsy tekst to " KIEROWCA zmień stację radiową" :ok3 KIEROWCA bardzo lubi wtrącenia rosyjskie a raczej radzieckie i coś mi się wydaje że bardzo tęskni za tymi czsami. Często pisze "obywatele" a ideał samochodu to sami wiecie. Pewnie świetnie odnalazłby się w tych czasach a jego mottem byłoby " czy się stoi, czy się leży wszystkim równo się należy ". Każdy robi błędy, nawet ci którzy tutaj wytykają błędy pisowni i ortografii, wstyd wtedy podwójny.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Mikrusiarz pisze:
motonita pisze:manager a kierownik to 2 rozne stanowiska
Motonita co oznacza wg Ciebie słowo manager?

Czasem się nie zgadzam z Kierowcą ale wg mnie ma dużo racji to wszechobecne u nas angielskie nazewnictwo coraz bardziej przytłacza.

ciezko mi to opisac kierownik zajmuje sie produkcja, a menager nie ma pod soba ludzi, jest pod kims ale ma niezalezne stanowisko polegajace na organizowaniu samemu sobie czasu i formy pracy
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Wy tu toczycie dyskusje na wysokim poziomie a na co dzień ortografia wygląda tak:
"Panowie Ja tesz chce taki kalendasz? "
Ostatnio zmieniony 2013-12-24, 17:19 przez Gieroy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

bo na co dzien jest to forum syreniarzy a nie literatów
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

mw pisze:Nie no, jaka ambitna dyskusja. Każdy robi błędy, nawet ci którzy tutaj wytykają błędy pisowni i ortografii, wstyd wtedy podwójny.
Sens jest taki tego tematu... jeśli nie zrozumiałeś aby popełniać jak najmniej błędów.
ODPOWIEDZ