Buty Józefy wz.919

Aby nudno tu nie było

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Pastowanie skoków ===bo od czego niby jest nocka? :)
Dla mnie but musi się błyszczeć. Dlatego nigdy nie kupilbym sobie tych sraczkowatych zimowych niby-adidasów czy tzw. Butów taktycznych o matowej strukturze, z kosmicznie wyprofilowaną podeszwą i parcianymi wstawkami.
Co do chodzenia zimą to jak napisał przedmówca ===na pewno lepsze od adidasów, w których wyskoczyłem po piwko na drugą stronę ulicy a o mało nie rozłupałem sobie czaszki o krawężnik.
Czy to są złe buty? Raczej nie.
Moja para jest z 96 roku. Kupione jako używki, ze śladami brakowania -odciśniętymi kólkami na kostkach i resztkami podpisu żołnierza.
Ja ciągam już 5-6 rok, bez zbędnego oszczędzania. Łażę po bunkrach i ruderach, po lasach, operuję pedałami w samochodzie, zakładam kiedy jest chlapa grożąca zupełnym przemoczeniem adidasów ale nie wymagająca gumaków.
Każde inne cywilne już dawno bym wymieniał i to ze trzeci raz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Tylko takie foto mi wyszło, tak wyglądają moje po 10 latach jazdy na motocyklu. I odpalania Junaka- chyba ich jedyna zaleta nie zrobiła się dziura w podeszwie, poza tym same wady.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Suchy w Jarocinie zrobiłbyś furorę :) :D
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Jakoś nigdy nie jarałem się butami wojskowymi. Wolałem kupić cywilne glany. Np kilkanaście lat mam już glany STELL.
Obrazek
Kilka lat chodziłem na codzień zimą + wyprawy na bunkry, do lasu, na ryby itp oraz jeździłem Iżem. Od 5 lat już tylko używam ich jako buty gospodarcze na budowie i w ogrodzie. I ciągle służą. I wygodne do chodzenia i dziura się nie zrobiła od odpalania Iża i DRki 650. Potem na DRkę kupiłem Probiker Traveller.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Tak wyglądają ,,desanty" po 10 latach męczenia ich na motocyklu. Generalnie syf i dziadostwo, a każdy kto myśli inaczej jest w błędzie, że nie są to najgorsze buty na świecie! :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

A oto proszę wycieczki żołnierskie buty które pokonały szlak bojowy od Lenino do samego Berlina i spowrotem.

Najgorsze nie są ponieważ jednak wciąż znajdują się w całości po 10 latach takiego traktowania.
Żadne cywilne trapery czy glany za 160 zł z klejoną podeszwą by tego nie wytrzymały.

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Moje walczyły w bitwie pod Budziszynem, bitwa ta działa się w ostatnich dniach wojny i Wojsko Polskie ją... katastrofalnie przegrało, była to największa klęska LWP! :majk
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Co do butów - nigdy więcej opinek LWP, ani tym bardziej desantów.

Co zimę noszę na repliki drugowojennych amerykańskich Roughout Service Shoes (czyli wersja "mizdrą do zewnątrz") na zmianę z replikami drugowojennych amerykańskich butów spadochronowych (Jump Boots). Noszę już dłuuugo, prócz codziennego ciorania w zimę, w sezonie używam ich na rekonstrukcjach. Nie mają lekko, zwłaszcza te drugie, bo bardzo je lubię (a są to repliki polskiej produkcji). Buty skórzane, zadbane i wypastowane nie mają prawa przeciekać.
W Jump Bootsach byłem w 2014 roku w Ardenach, spędziłem cały dzień mając nogi dosłownie w śniegu albo w wodzie, były tak zakonserwowane że nie przepuściły wody :) Jako jedyny z naszej drużyny miałem suche stopy na koniec dnia...

Opinki LWP nosiłem i nie wspominam ich najlepiej ;)
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Ty kurde krajan, ciekawie piszesz, z tego co słyszałem to Amerykanom w Ardenach buty przemakały w przeciwieństwie do niemieckich. Tak, że coś tu nie gra. AAAaaa, może po prostu nie mieli butów pastowanych kilka lat:
14:00 https://www.youtube.com/watch?v=1Cg-BCH4qA0
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

suchy, zależy co, gdzie jak i która jednostka :)
Ze 101 powietrznodesantowej mieli słabo ze wszystkim, bo większość miała jeszcze te same kamasze od inwazji w Normandii, nie mówiąc o reszcie munduru.
Ale ci co byli później dorzuceni z rezerw czy spędzili jakiś czas na tyłach i wracali - mieli generalnie lepiej, bo nowe ciuchy, mundury, BUTY...

Poza tym to nieporównywalne tematu - przy normalnym użytkowaniu butów to jednak mają one czas "odsapnąć" i wysuszyć się naturalnie, ja generalnie o buty dbam i co drugi dzień wrzucam inne na nogi, pielęgnuję, pastuję, te z mizdrą na wierzchu szczotkuję itp itd. W Ardenach, gdzie buty mieli na nogach 24/7, bez możliwości ich zdjęcia i konserwacji... cóż, nie dziwota że się lało.

Co do niemieckich - do saperek też mi się nie nalało nigdy, ale zdecydowanie za krótko biegałem w odpowiednim do nich mundurze, żeby się wypowiedzieć w temacie :helm

Jeszcze co do butów - fajne są też Jungle Boots z okresu wojny wietnamskiej, ale też w nich za dużo nie chodziłem, może w tym roku w lato trochę pobiegam w nich i zobaczę co i jak. Faktem jest, że są wygodne i nieźle trzymają nogę, a grubaśna podeszwa sugeruje, że będą też wytrzymałe ;)
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Ten temat pasuje to działu humor, bo kiedyś poszedłem w góry po deszczu w lato w ,,desantach" i po ok 2 godzinach przemokły. Dlatego zaciekawiło mnie, jaka jest logika tych butów, jak żołnierze na froncie mieli ich używać podczas deszczu. Po latach już wiem jaka jest ich logika- wojskowa. :smiech
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Logika wojskowa jest taka, że w warunkach frontowych przeciętny szwej rzucony do boju ma wytrzymać kilka minut ===patrz pierwsza scena w szeregowcu Ryanie :smiech
Dlatego nie ma co tracić czasu na jakieś luxusy i ozdobniki jak w Wehrmachcie i SS.
Ilość sama w sobie jest jakością.

Desanty i tak są lepsze od glanów w których podeszwa jest przyklejana a kosztują prawie 200 zł. Miałem i takie buty dlatego wiem co piszę. Nowe glany ze sklepu, nie pamiętam firmy, dałem 160-170 zł a następny sezon praktycznie rozpoczęłem od szewca bo się rozklejały. Zero katowania, łażenia po wertepach a starczyły na ok. 5 miesięcy normalnego noszenia. Przyniosłem od szewca wkurzyłem się i pogoniłem na tablicy za 80 jako używane.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

To widzę, od glanów lepsze ,,skutery" , wygodnie i ekspresowo się wsuwa. Ja moje używam od 2015 roku i na razie nic się nie urwało. Chodzi się tak sobie. Ale co do tego ,,Rayana", to idąc tym torem, to można wysłać żołnierza bosego z dzidą, bo i tak na jedno wyjdzie. :P
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Glany mają szytą podeszwę. Pierwsza warstwa jest szyta. Druga, ta z charakterystycznym bieżnikiem jest do niej przyklejana i przykręcana na wkręty z przodu i z tyłu.
Może KIEROWCA kupiłeś jakieś chińskie czy hinduskie gówno, zamiast porządne polskie HD czy STELLe.

Suchy, do czego używasz kremu nivea co masz na biurku? 8)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

pewnie buty tym pastuje [dobry bo POLSKI TŁUSZCZ] TEN KREM NIVEA

SUCHY TAK :ok3 :ok3 :ok3 :ok3 :ok3

[ Dodano: 2017-03-07, 22:11 ]
:ok2 :ok2
kombi
ODPOWIEDZ